354 Shares 6627 views

Choroby kury wymagają uwagi

Zwierzęta i ptaki mają wielkie znaczenie dla ludzi. Wielu z nas miłość do uczty na jajach, a to z tego dania nasze dzieci, aby nauczyć się gotować własne posiłki. Drób z różnych ras nie zawierają tylko dla jaj i mięsa, ale dostać go z puchu i pierza. W związku z tym choroba kur niosek należy zwrócić uwagę na dobre właścicieli. Kurczęta powinny być sprawdzane pod kątem obecności nieprawidłowości, spędzając swój „medyczną” kontrola (magistra).


Diagnostyka i leczenie

W przypadku ewentualnego istnienia specjalnej klinice ptaków, choroby kury wymaga zbadania przez medycznych profesjonalistów wszystkich specjalności, aż do okulisty. Muszą uwagę jako oddechowego i pokarmowego, tak nerwowy i układ rozrodczy kurcząt. Mogą one, jak ludzie, którzy cierpią z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego i układu mięśniowo-szkieletowego (do zawału serca), lub być cięte dostać inny uraz. Tutaj jest to poważna sprawa – w choroba kur niosek. Objawy zazwyczaj identyfikowane właścicieli drobiu na wczesnym etapie.

Produkujemy kurczaka „inspekcję”

Prawo doradztwo i fachową pomoc można uzyskać od lekarza weterynarii. Niemniej jednak, najbardziej charakterystyczne objawy patologii właścicieli można zobaczyć i zrobić. Tylko z regularnej i właściwej kontroli może szybko zidentyfikować chorobę kur niosek. Leczenie takiego podejścia rzeczywiście byłaby skuteczna. kurczaki oceny stanu zdrowia powinny być wykonywane nie tylko w chwili ich zatrzymania, ale już na etapie zakupu drobiu. Uważa się, że z doświadczenia hodowcy wykrywa warstwy patologii nawet przez ich zachowanie.

Objawy patologii drobiu

Co należy zwracać uwagę przy oglądaniu z kurczaka? W rzeczywistości, dla wszystkich. W szczególności, gdy ptak jest zdrowy, jego pióra są czyste i nie zawierają roztocza, wszy. W związku z tym obecność przeszłości – to patologia. niosek jak choroby obejmują obecność pasożytów szamba. To powinno być czyste. Jeśli kurczak jest kulawy, jest całkiem możliwe, że został ranny lub stan zapalny. Wagi łapach muszą być wolne od kleszczy i palców prostych. Oczy zdrowe ptaki nie błotnisty, ale czyste, „czysty”, nozdrza nie zawierają płyn, a dziób nie powinny zostać usunięte.

Znaki zachowania zdrowego drobiu

Jeśli kurczaki są zdrowe, a następnie, co do zasady, są mobilne. Rasa zatem nieistotne. Jeśli ptak jest w normalnym stanie, prowadzi ona „na nogach” przez większość czasu. Oczywiście, w czasie upałów, mogą ukrywać się w cieniu. Jednakże, rozczochrany, zgarbiony ptak lub senny i ospały nie może nie przyciągnąć uwagę. Jest możliwe, że to zachowanie jest wywołane przez choroby i trzeba skontrolować kurę.

kury Leczenie

opieka drobiu polega głównie na celu wykrycie wszelkich patologii. Będzie zrozumiałe, że powyższe jest jedynie najbardziej widocznych objawów choroby drobiu opisane. Oczywiście, jeśli znaleziono kurzych piór widoczne są wszy lub kleszczy w skale nogi, musi być odizolowany od reszty stada.

pomoc

Jako ludzkiej patologii i chorób kur niosek łatwiej jest zapobiegać niż z nimi walczyć. Jeśli ptak jest nadal chory, doprowadzić ją do weterynarza!