819 Shares 8053 views

Najczęstsze rodzaje cebuli

Łuk należący do grupy pikantnych warzyw. Jest to roślina znana była już w 2-3 tysiącleciu pne. e. Grown go na dużych obszarach w dolinie Nilu w starożytnym Egipcie. Na terenie Rusi cebuli pojawiły się dopiero w 10 wieku. Słowianie wierzyli, produkt ten jest skutecznym narzędziem w walce z wieloma chorobami, więc jest to bardzo aktywnie wykorzystywane w celach leczniczych.


Przybyli do nas z tego czasu, a wybór dań z łuku. Ciasto gotowane z tego warzywa, zwany Lukovnikov lub lukovik. Ponadto, był on używany jako przyprawa niemal za każdym razem podczas gotowania. Rodzaje cebuli są obfite, a przy odpowiednim doborze odmian, biorąc pod uwagę właściwości klimatyczne regionu, te użyteczne rośliny zadowoli obfity plon w ciągu roku.

Wielowarstwowa łuk zaczyna kiełkować nawet spod śniegu, bo liście nie boją słabych mrozów. Jest to rodzaj cebuli zaleca się sadzić w regionach o dość surowym klimacie. Roślina ta ma bardzo atrakcyjny i nietypowy wygląd: „rogate cebulę” jego pióra są rosnące w rzędach, tworząc warstw o różnej wysokości, więc ludzie mogą nadal nazwać Według bakteriobójczych właściwości i stężenia witamin warstwowych gatunek znacznie przewyższa wszystkie inne rodzaje cebuli.

Shtitt Cebula regularnie wyrzuca nowe liście, które wyrastają znacznie wcześniej niż inne odmiany, ale szorstka właściwość, więc muszą one zostać usunięte w celu wzrostu młodych. Ten rodzaj łuku może wytrzymać najcięższe mrozy, więc jest często uprawiany w Północnym Kaukazie. To jest mniej ostry niż cebuli, i jest często używany jako przyprawa i wykorzystywane do dekoracji wielu potraw.

Pod koniec kwietnia, że kiełkuje nutans Allium, które po przecięciu łodygi przydziela dużo śluzu – stąd takie nietypowe imię. On ma słaby smak i delikatny zapach czosnku. Ta cebula zawiera duże ilości soli żelaza, więc jest przydatny do stosowania w żywności dla osób cierpiących na anemię. Te rodzaje cebuli, jak cebula trampolinie i porem mają bardzo delikatny smak, który odróżnia je od żarówki – najbardziej pospolitych gatunków tej rośliny. Jeść i cebulki i liści, które zawierają taką samą ilość witamin i minerałów.

Dostosowane do naszego obszaru i szalotki, ale wciąż bardzo niewielu ludzi zaangażowanych w jej uprawy. Dla krzewu dość bujne zielone umieścić w ziemi jednej żarówki klasy. Jego skład szalotka jest podobna do cebuli, lecz różni się od niego w obecności kwasu askorbinowego i dużą ilość lotnych produkcji, co zapewnia działanie lecznicze na organizm.

Kolejny ciekawy i nietypowy wygląd, takich jak ornithogalum, lepiej znany pod nazwą mongolskiego cebula, cebula indyjski, chiński cebula lub piekielny korzeń. Ta bylina bulwiasta roślina, mający właściwości lecznicze, a ponadto kwitnienie. Mógł być często postrzegane w podwórkach, a nawet na parapecie mieszkania. Używane swoje liście i sok w chorobach stawów, a także gorączka, kaszel i jako bakteriobójcze gojenia ran agenta. Często lekarze przepisują łuk indyjskich w leczeniu nowotworów.

Wszystkie rodzaje cebuli są bardzo przydatne dla zdrowia ludzi, ponieważ zawierają nie tylko witaminy, ale także lotne – substancje, które mają działanie przeciwbakteryjne. Dlatego w okresie ostrych wirusowych i przeziębień wiele osób dodaje się do żywności świeżych cebuli. Ponadto, cebula ma pozytywny wpływ na aktywność przewodu pokarmowego, chroni ludzi na grypę, przeziębienia, wzmacnia system odpornościowy.