246 Shares 3362 views

Jak pozbyć się próchnicy

próchnica występuje w złej higieny jamy ustnej. Tablica gromadzi się na powierzchni zębów, to kanały bakterii cukru i skrobi tworzą kwas, co powoduje uszkodzenie szkliwa zęba – ochronnej powłoki. Gdy uszkodzenie postępuje, ząb stopniowo pogarsza się, a wkrótce pojawiają się problemy takie jak ból zęba, cuchnący oddech, nadmiernej wrażliwości, choroby dziąseł i utraty zębów nawet.


Jak pozbyć się próchnicy? To wystarczy, aby skorzystać z kilku prostych wskazówek:

1. Przeprowadzić fluorku leczenia jamy ustnej. Fluor jest ważnym minerałem dla zdrowia zębów. Pomaga być silniejsze szkliwo i chroni przed próchnicą. Fluor pomaga również w leczeniu uszkodzeń zębów. Jeśli zauważysz, że zaczął tworzyć otworu w zębie, wczesne leczenie z fluorem może pomóc przywrócić stan swojego szkliwa. Należy zauważyć, że żele fluoru, roztworów ciekłych lub pianki skuteczne niż pasty do zębów i płyny do płukania ust.

2. Wizyta u dentysty dla przywrócenia uszkodzonej części zęba. Gdy próchnicy jest częściowo zniszczona, a lekarz może przywrócić pierwotny kształt zęba ze specjalnego materiału kompozytowego. Po zakończeniu ząb wygląda jak nowy proces.

3. Jak pozbyć się próchnicy, jeśli ząb jest bardzo zniszczone? To ma sens, aby umieścić na nim koronę. Proces ten polega na usunięciu zęba i zniszczone osłabionych fragmentów, które następnie zastępuje się koronę składającej się z porcelany i przypomina wyglądem prawdziwy zębów. Może być również wykonane z metalu lub złota.

4. Jeśli nie było bólu, może potrzebować leczenia kanałowego. W tym przypadku lekarz usuwa rozpadający część zęba razem z dotkniętym wzrokowego i tkanki naczyniowej. Odległej części zostaje zastąpiony przez uszczelkę. W niektórych przypadkach trzeba instalować oprócz korony.

5. Pierwszą alternatywą dla tradycyjnych wypełnień – żel do regeneracji zębów – od 2010 roku jest w trakcie badań i testów. Żel ten ma wielkie nadzieje w leczeniu próchnicy zębów, gojenie przez regenerację komórek. Przez około miesiąc stymuluje dentystycznych przywracania komórek, usuwając w ten sposób wgłębieniu. Jednak metoda ta jest w fazie testów, więc nie będzie szybko stać się dostępne dla wszystkich.

6. Jak pozbyć się próchnicy, jeśli żadna z tych metod nie pomoże? Jest tylko jeden sposób – w celu usunięcia zęba. Później ta luka będzie musiał wypełnić implantu z powodu wolnego miejsca wszystko przyczynia się do tego, że zwiększa odległość między zębami.

Jak pozbyć się próchnicy u siebie bez wycieczkę do dentysty?

Niestety, jeśli proces powstawania otworu w zębie już się rozpoczął, aby uniknąć leczenia stomatologicznego nie będzie działać. Im szybciej to nastąpi – tym lepiej. Ale jeśli wnęka jest dopiero zaczynają być tworzone, warto spróbować wykonać następujące czynności:

– Czyste zęby po każdym posiłkiem. Na tej specjalnej pasty do zębów przed próchnicą i dentystyczna powinny być stosowane. Upewnij się, że wnęka ma pozostałości żywności wykałaczką (uwaga – to tylko dla bardzo małych otworów) i pić dużo mleka.

– Dwa razy dziennie przemyć jamę ustną roztworem sody oczyszczonej.

Prawie wszyscy, którzy mają próchnicy mają pewne nawyki żywieniowe związane z nadmiernym spożyciem cukru. Badania pokazują, że w 95% przypadków przyczyną problemów z zębami! Jeśli można zmienić dietę, aby zrezygnować z cukru w jakiejkolwiek formie, że rozpad przestanie działać i nie szerzyć dalej.

I pamiętaj! Jeśli dziura w zębie utworzyła, to nigdy nie będzie sam!