704 Shares 8236 views

Hełm Aleksandra Nevskogo: inskrypcje arabskie, zdjęcie

Aleksander Newski jest bardzo jasne historyczną zrobić dla wielkości Rosji. Po rozpoczął dość księstwa w trudnych czasach, udało mu się nie tylko utrzymanie terytorium powierzone mu, ale również do wzmocnienia stosunków z Złotej Ordy, a także do walki krzyżowców w Lake Chud. Wszystkie te fakty są dobrze znane, ale poza tym ok kanonizowany przez Rosyjską Cerkwią Prawosławną Księcia pozostawia wiele tajemnic i zagadek, niepokojące umysły historyków i archeologów. Przede wszystkim, naukowcy zaniepokojeni kasku Aleksandra Nevskogo, który wygląda dość nietypowe dla kultury słowiańskiej. Chociaż nadal przedmiotem przechowywane w Zbrojowni Muzeum Kremla, uważane za autentyczne elementy mundurów wojskowych wielkiego księcia, naukowcy dokonał kilku innych wersji jego pochodzenia. Dziś będziemy próbować dojść do tajemnicy, że wiele wieków utrzymuje hełm Aleksandra Nevskogo.


Opis Slam

Hełm Aleksandra Nevskogo, którego zdjęcia można zobaczyć na stronach podręczników szkolnych na historii przez wiele lat przechowywane w Zbrojowni. On jest jednym z najcenniejszych skarbów. I wygląda ta sprawa jest naprawdę bardzo imponujące. O jego historia sięga XIII wieku, ale wiadomo, że w XVII wieku kask został poddany przeróbce i otrzymał dodatkowe dekoracje.

Aleksandra Nevskogo kask wykonany z żelaza czerwonawy i ma kształt półkolisty. Pokryta jest złota i srebra kwiecistej ornamentyki na całym obwodzie kasku ozdobiona kamieniami szlachetnymi, perłami. Umiejętne mistrz sąd to rozliczane ponad dwieście rubinów, diamentów, a prawie sto dziesięć szmaragdów. Na dziobie kasku jest lakier miniatura przedstawiająca Arhangela Mihaila, a na obwodzie grawerowane koron królewskich i krzyż prawosławny. Ale to nie kawałek muzeum tak wyjątkowa, cała tajemnica tkwi w napisach, stosowanych wokół spiczasta. Chcesz zobaczyć, co jest napisane na hełmie Aleksandra Nevskogo? Będziesz zaskoczony, ponieważ napis wykonany jest w języku arabskim i zawiera werset z Koranu. Dlaczego na kasku scenariusza Aleksandra Nevskogo arabskiego? Jako książę prawosławny mógł nosić zbroję ze słowami pogan? Spróbujmy trochę odsłonić tę tajemnicę.

Co jest napisane na kasku Aleksandra Nevskogo?

Więc co to tajne przechowuje historyczny artefakt? Jak już wspomniano, bardzo długo, naukowcy badali hełm Aleksandra Nevskogo. inskrypcje arabskie (Zdjęcia przywieźliśmy w tym artykule) może przełożyć się dość łatwo, ale o swej zgodzie z Koranem znany był już w starożytności. Piękny wzór na kasku rosyjskiego księcia pisał: „ogłasza wiernym obietnicą Bożą i szybkiego zwycięstwa.”

Warto zauważyć, że werset ten jest bardzo popularny wśród muzułmanów. Uważany jest za jeden z kluczowych wersetów Koranu. Z zamiarem co uderzyło go w hełm głównego rosyjskiego księcia? Ta tajemnica jeszcze musimy odkryć.

Tajemnice Aleksandra Nevskogo

Aleksandra Newskiego – niezwykła osobowość swojego czasu. Jako syn wielkiego księcia Jarosława Vsevolodich, wydaje się potomkowie mądrego i dalekowzrocznego władcy, któremu udało się nawiązać stosunki ze Złotej Ordy, a nawet wpływać na jej politykę zagraniczną.

Co zaskakujące, ta dziwna przyjaźń z Tatarami wywołał nawet jego współczesnych Książę wiele pytań. Swego czasu był to podobno, że Aleksander Newski był synem Batu-chana. Najprawdopodobniej ta legenda urodził się z faktu, że książę w swoim życiu cztery razy odwiedził w Hordzie i nazwie Sartak syn Batu, zwanego brata. Wiadomym jest, że Horda książę Aleksander chciał stworzyć twierdzę państwa chrześcijańskiego, a nawet skłonił Sartak do przyjęcia prawosławia. Ten niezwykły wpływ i przyjaźń między narodami może wyjaśnić, skąd pochodzi arabskiej skrypcie na kasku Aleksandra Nevskogo, gdyby nie jedno „ale”. Trudno sobie wyobrazić, że rosyjski książę był w walce o Rosji w zbroi, z napisami w języku arabskim i ortodoksyjnych symboli. Nie można było w tych dniach. Ponadto rosyjscy mistrzowie nie mogli wykuć ten produkt, więc idealne dopasowanie z wszystkich tradycji wschodniej kucia. Skąd więc przyszedł hełm i kto jest jego autorem?

Opanuj sfałszowany kasku: Kim on jest?

Naukowcy od dawna debatę o tym, kto kute hełm Aleksandra Nevskogo. inskrypcje arabskie pojawiły się dość wyraźnie wskazuje jego pochodzenie Wschodniej. Ale w stosunku do historii w ogóle, i nic nie powinno być tak pewny siebie.

W Rosji, kowalstwo było dość dobrze rozwinięte, mistrzów słowiańskich często nawet nauczył się rzemiosła przedstawicieli różnych narodów. Dlatego nie dziwi fakt, że rosyjski zbroja otrzymała bardzo silne i umiejętnie wykonane. Ale teraz ozdobić ich arabski skrypt nie został przyjęty. Tak, i jak to może być możliwe – bo w XIII wieku przeważały nad Rosja Tatar-mongolskiego jarzma. To dlaczego napis na kasku Aleksandra Nevskogo jest wykonany w języku arabskim? Naukowcy dokonali kilka propozycji w tym zakresie.

Według jednej z nich – hełm był darem dla Khana rosyjskiego księcia Złotej Ordy, symbolizujące przyjaźń i szacunek. Otrzymany dar Aleksandra Newskiego nie pozostawiać bez uwagi i umieścić go w każdej kampanii wojskowej. Jest prawdopodobne, że kask został ustanowiony w Saraj-Batu, stolicy Złotej Ordy. Ta wersja ma prawo do istnienia, ponieważ udowodniono, że żołnierze nigdy nie zabił Khan wykwalifikowanych rzemieślników. Żyli w stolicy Hordy i dokonał prawdziwego dzieła sztuki. Alien mistrzami uczynić doskonałą biżuterię, wspaniałe broń i, oczywiście, w zbroję.

Jeśli będziemy trzymać się tej wersji, jest tylko jedno pytanie – dlaczego hełm Aleksandra Nevskogo, wykonane wschodnich mistrzów, zawiera symbole prawosławnych? Tutaj naukowcy poważnie rozbić głowę zanim przedstawili nową hipotezę.

Wartość historyczna kasku

Hełm Aleksandra Nevskogo, napisy arabskie, które powodują tak wiele problemów, odegrała bardzo ważną rolę w historii państwa rosyjskiego. W XVII wieku został przedstawiony Mihailu Fedorovichu Romanovu jako dar. Na swojej dekoracji przeznaczyć środki z królewskiego skarbca, a wskutek nadrzędnego sąd Nikita Danilov zdobył bezprecedensowy luksusu.

Od tego momentu kask stał się stałym elementem rosyjskich carów. A w połowie XIX wieku został nawet umieścić na herb państwa. Naukowcy uważają, że ten bezprecedensowy przywiązanie Romanov na ten temat wyjaśnione po prostu – to znaczy ciągłość dynastii Romanowów, który stał się władcą po Ruryka. To, co sprawia, że stary kask jest tak ważne i znaczące, choć twierdził nowe królestwo. Klejnotami hełm zwany „cap Erihonskaya Tsar Michaił Fiodorowicz.”

Kapelusze Erihonskie: Nazwa wartości

Zbrojownia posiada kilka czapki erihonskih. Reprezentują one kaski noszone przez rosyjskich książąt. Produkty te zawsze miały wielki występ i liczne odznaczenia. Historycy uważają, że elementy te nie są wykorzystywane nawet w walce, służył jako atrybutów w paradach lub podczas rytuałów sądowych.

Co ciekawe pochodzenie nazwy danych „czapki”. Fakt, że rosyjscy carowie związana z Jezusem i zwycięstwa nad Jerycha. Widzieli siebie jako wikariuszy wyższych sił na ziemi oraz w walkach byli gotowi, by zniszczyć każdego wroga wkroczyła w Rosji. Zastraszyć wroga, aby inspirować swoje wojska i dać znaczenie jego osoby były noszone hełmy Parade, nazywany „kapelusze erihonskimi”.

Ciekawostką jest fakt, że pierwszy cap erihonskaya, jest najstarszym i zarazem najdroższe. Jego wartość przekracza cenę pięciu innych podobnych przedmiotów razem.

Tajemnica hełm Aleksandra Nevskogo

Historia, jak wiemy, często rzuca naukowcy więcej zagadek niż otgadok. Nie jest zatem zaskoczeniem, że wiele znalezisk archeologicznych nie są tymi, za które został pierwotnie podjęte. Niestety, podobna historia się z hełmu Aleksandra Nevskogo.

W połowie XX wieku, technologia osiągnęła taki poziom, który mógłby wskazywać precyzyjnie datę produkcji obiektu. Badania przeszedł i słynny kask, co pozostało do historyków o ich wyjątkowości. Po wielu manipulacji, stwierdzono, że wersja hełmu należącego Aleksandru Nevskomu jest tylko legendą. Eksperci ustalili, że wyrób został wyprodukowany w XVII wieku, prawie czterysta lat po śmierci księcia Aleksandra.

Co zaskakujące, nie ułatwiają zadania naukowców do określenia pana, aby kask i jego przeznaczenia. Zagadki nadal mnożyć.

Spór o pochodzeniu kasku

Ciekawe, ale naukowców nie położyć kres historii kasku. Wielu ekspertów nadal twierdzą, że nadal należała Aleksandru Nevskomu i techników po prostu popełnił błąd w obliczeniach.

Ich głównym argumentem jest fakt, że nieznana kask, nie mające wartość historyczną, Romanowów nie zamieniły się relikwią, a ukazują się na krajowej herbu. Oczywiście, ziarno prawdy w tym rozumowaniu jest nadal. Trudno sobie wyobrazić, że nowo wykonane król spędził tyle pieniędzy na tradycyjnych dekoracji kask z napisami arabskimi, a następnie zaczął go używać jako głównego akcesoriów świątecznym.

Bez względu na to, jak ta historia atrakcyjny w oczach patriotów, wzywając do sensacyjnego odkrycia, nie możemy obalić poważne badania naukowe i będzie prowadzony w artykule na nich.

Wersja pojawienie erihonskoy kapelusze Michaił Fiodorowicz

Jeśli weźmiemy wersja hełmu pojawił się w stoczni króla dopiero w XVII wieku, a następnie odblokować tajemnicę jego pochodzenia jest nie mniej interesujące niż poznawanie jego pana. Historycy są najczęściej skłonni uwierzyć, że wschodnia hełm był darem od bardzo ważnej osoby.

Może to być prezent dyplomatyczny, nie przyjmujemy, że król nie mógł. Ale w jaki sposób umieścić na kasku z napisem cudzoziemca? Ten problem może poważnie zakłócić Michaił Fiodorowicz. W tym czasie sąd miał wystarczająco dużo ludzi wykształconych, którzy posiadali kilka języków obcych. Dlatego założenie, że król nie wiedział o linii transferowej, jest śmieszne.

Wielu ekspertów są skłonni do wersji, zgodnie z którą Romanov znaleźć najlepsze wyjście z dość nieciekawej sytuacji – polecił ozdobić przedmiot symboli prawosławnych, które nie trafiły na uwagę z napisem w języku arabskim, i zamienił się w niebezpiecznej dar dziedzictwa państwa.

Oczywiście, jest to tylko inna wersja, ale jest całkiem prawdopodobne, a nie poza historycznych wydarzeń.

Tajemniczy Orient: mieszanina dwóch kultur

Wyjaśniając pochodzenie napisem na kasku, który jest przechowywany w Zbrojowni podane w niniejszym artykule są sprawdzone fakty naukowe. Ale tu jest inna tajemnica napisami arabskimi nadal istnieje – w rosyjskiej broni, różnych przedmiotów, a nawet Kościół Prawosławny atrybuty powszechnie stosowanego pisma arabskiego. Wydaje się niewiarygodne, ale fakty mówią same za siebie – kultura arabska i słowiańskie są bardzo ściśle powiązane.

Zbrojownia utrzymywana wystarczająco egzemplarzy broni, na których wyryte są różne zwroty w języku arabskim. I wszystkich tych broni nie są ujęte, to było robione albo przez mistrzów słowiańskich, lub otrzymane w darze. Ale liczba tych elementów po prostu niesamowite.

Wielu historyków nawet podniesione dość śmiałą hipotezę, że został użyty jako kościół w starożytnym języku arabskim. Sugeruje to nakrycie głowy biskupa, który jest piękny klejnot z arabskim napisem. Podobne znaleziska archeolodzy zrobić wiele.

Oczywiście, żaden oficjalny świat naukowy, ani Kościół prawosławny nie uznaje tego faktu, ponieważ może całkowicie zmienić obraz historii Rosji.

wniosek

Ale co z prawdziwym kaskiem Aleksandra Nevskogo? Gdzie to jest? Może to cię denerwować, ale nie został jeszcze znaleziony. Dlatego archeolodzy i historycy mają wszelkie szanse, aby kiedykolwiek dotknąć tego kask, który należał do wielkiego syna Jarosława Fiodorowicz.