194 Shares 2414 views

Zróżnicowane i uroczy charakter krawędzi Woroneżu

coraz większa liczba naszych rodaków dochodzi do wniosku, że nie ma to jak w domu co roku. Mówimy o rozwoju krajowego rynku turystycznego Rosji. I rzeczywiście, po co wydawać pieniądze na podróże lotnicze i radzić sobie z trudnościami językowymi barierowych, jeśli w naszym kraju jest coś zobaczyć? Charakter krawędzi Woroneżu jest niesamowite, a różnorodność krajobrazów naturalnych pozwoli każdemu znaleźć tu miejsce na odpoczynek dla duszy.

Przegląd

Woroneż obszar rozciąga się w środkowej części Niziny Wschodnioeuropejskiej. Ten region ma umiarkowany klimat kontynentalny z wyraźnym zmianą pór roku. Woroneż i okolice – to strefa leśno-stepowego, ale wiele z jego powierzchni zajmują dziedzinach kultury. Cieszyć się zwierząt i roślin w warunkach naturalnych może być w lokalnych rezerwatów przyrody.

Charakter krawędzi Woroneżu jest zróżnicowana i wielowarstwowy. Stąd istnieje Woods (z nie więcej niż 10% całkowitej powierzchni), korzystnie zmieszane. Największa rzeka w regionie – Don, także w obszarze odbywa się wiele jej dopływów.

Zastrzega regionu Woroneż

W okolicach Woroneża jest duża liczba pomników przyrody. Tutaj można znaleźć rzadkich roślin i zwierząt objętych ochroną. Ogółem w regionie do tej pory, istnieją 172 chronionych obszarów przyrodniczych, najbardziej znany wśród nich: rezerwy Woroneż i Hopersky. W takich obszarach jak najwięcej dla zachowania naturalnego krajobrazu i roślinności. Lasy na obszarach chronionych są w większości naturalne przestrzenie stworzone przez naturę bez ingerencji człowieka.

Dzięki pobliskim lesie, stepów i obszarów bagiennych w rezerwach istnieje około tysiąca gatunków roślin, w tym rzadkie. Diverse i fauna: większość naukowców procentowe powodują populacje piżmaki i olbrzymiego pierzaczki mieszkających w ich naturalnym środowisku. Charakter regionu Woroneżu w swojej oryginalnej postaci – jest to spokojna okolica bardzo różne gatunki ptaków, ssaków i gadów. Na obszarach chronionych powodzeniem współistnieć łosie, jelenie, wilki, lisy, kuny, jeże i ogromną liczbę ptaków.

Biota

Różnorodność charakter krawędzi Woroneżu może być oszacowane i poniżej zastrzeżeń. Wszędzie w tym regionie są niezwykle rzadkie i piękne ptaki: orzeł przedni, dropia i Orzeł stepowy. W normalnym lub sadzeniem lasu można spotkać sarny, zająca, lisa lub wilka. W niektórych miejscach jest dzika i nakrapiane jelenie. Bobry żyją w pobliżu wody.

Jeśli mówimy o zielonej świata regionie Woroneża, najbardziej interesujące są lasy i zagajniki. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie lasy są multi-tier. Na uwagę zasługuje i stepy, są w tym regionie są podzielone na trawie i roślinami. Dzisiaj, w oryginalnych stepów państwowych przetrwała tylko w małych kawałkach spośród rezerw. Powodem tego – korzystny klimat w regionie Woroneża, idealny dla rolnictwa. Istnieją również łąki naturalne pastewne, ich roślinność składa się zazwyczaj z mieszaniny łąka, step, drewno, chwastów i roślin bagiennych.

cuda Woroneż

Charakter krawędzi Woroneżu posiada unikalny pomnik wzniesiony bez pomocy człowieka. Jeśli poruszamy się z Kostenky usiadł na łóżku z Donem w południowej stronie, można zobaczyć niezwykłe występy kredą na prawej stronie brzegu. Najciekawszym z nich zachwytu wyżynny terenu w miejscu, gdzie rzeka rozszerza. Miłośnicy niezwykłych krajobrazów, aby odwiedzić i Divnogorie. Oto dziś można zobaczyć dwie grupy kredowych słupów utworzonych naturalnie pod wpływem wilgoci i wiatru.

Jeśli kiedykolwiek zrobić „Charakter Woroneż Region” prezentacji projektu, nie zapomnij, aby opowiedzieć historię Krivobore. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie Don skręca ostro. Obraz jest uzupełniony przez strome piaszczystej plaży, zalesiona. W regionie Woroneża, i nie ma innego podobnego miejsce – Bald Mountain, jest to naturalny punkt orientacyjny w pobliżu wsi duchów.