423 Shares 5488 views

Zima sesje zdjęciowe – pomysły na prowadzenie. Pomysły na zimową sesję zdjęciową miłośników

Ogromną zaletą życia w umiarkowanym klimacie kontynentalnym jest możliwość spróbowania wszystkich prezentów, które przedstawia nas pogoda. Tutaj i ciepłej przytulnej jesieni, padając ziemią z kolorowymi liśćmi; Mroźna słoneczna zima, obejmując wszystko w sąsiedztwie warstwą ostrego, musującego śniegu; I jasna, oślepiająca wiosna, która rozkoszuje się smakiem natury, rozbudzonym ze snu; I słoneczne szmaragdowe lato, każdego dnia, w którym chcesz "kapać na dół". Każdy sezon ma własny urok. Pamiętaj i zapisuj fragmenty lata, zimy, wiosny lub jesieni, możesz użyć zdjęć. Jest to małe prostokąty papierowe, starannie ułożone w albumie, czasami bardziej niezapomniane chwile są skoncentrowane niż może wydawać się na pierwszy rzut oka.


Wybieranie krajobrazu fotografii

Każde fotografowanie latem, wiosną, jesienią lub zimą (pomysły tego ostatniego są podane poniżej) można łatwo zrealizować przy pomocy różnych akcesoriów i profesjonalnych fotografów. Fotografowanie pomoże uratować wiele szczęśliwych fragmentów życia, nie tylko w pamięci, ale także na stałych nośnikach. Oczywiście, w zależności od pory, w projekcie mogą uczestniczyć inne krajobrazy. Latem, na przykład, nie ma potrzeby poszukiwania odpowiedniego naturalnego tła z wyprzedzeniem. Nawet zwykły chód w gorący dzień może odbijać się w obiektywie. Obfitość kolorów, odcieni i bogatego koloru plein air będzie doskonałymi asystentami w dążeniu do udanego strzału.

To zupełnie inna sprawa – zimowa sesja zdjęciowa. Pomysły dla nich muszą być przemyślane z wyprzedzeniem. Ponieważ po prostu chodzenie w poszukiwaniu doskonałej ramy jest dość trudne. Zimno i mrozie sprawia wrażenie. Dlatego zimowa sesja zdjęciowa na ulicy będzie tylko zabawna i komfortowa, jeśli wszystkie osoby zaangażowane w nią są ciepło ubrane. Jednak w ciężkim mrozie, nie zostawiaj zbyt długo na zewnątrz pokoju: jest to obarczone pojawieniem się zaczerwienienia na twarzy. Zgoda, zdrowe rumieniec i szkarłatne policzki to dwie różne rzeczy i należy dążyć tylko do pierwszego z nich.

Słonecznie lub częściowo mętne?

Pierwszy pomysł na fotografię oparty jest na pogodzie. Jeśli zimowy dzień nie spodoba się jasnym słońcu, można zbudować plan strzelania na podstawie faktu, że w tym sezonie wszystkie żywe rzeczy odpoczywają i zdobywają siłę. Możesz udawać, że zasnął w zaspie, powoli budząc się z snu, co przynosi natura z nadejściem wiosny.

Jeśli dzień jest oświetlony przez jasne słońce, sesja zdjęciowa może być zabawna: grając w różne gry, sankując i zapamiętując zimową zabawę dla dzieci . Ta rozrywka będzie wypełniona szczęściem i radością i będzie zapamiętana przez długi czas. Świetna pomoc w tym jest niesamowite zdjęcia. Długie wieczory będą przyjemne, aby zobaczyć ciepłe i pełne emocji obrazy.

Ubierz się ciepło

Praktyczna praca profesjonalistów jest fundamentem, na którym powstają udane fotki zimowe. Pomysły, które czasem przychodzą do naszych umysłów, nie mogą być zrealizowane przez amatorów i początkujących strzelców. Jeśli jednak zdecydujesz się to zrobić, musisz przestrzegać pewnych zasad. Więc wiele udanych zdjęć można uzyskać tylko przez znalezienie określonego kąta. Czasami fotograf musi położyć się, aby znaleźć idealne połączenie wszystkich parametrów. Albo wjechać na zaspa. W tym przypadku początkujący jest pożądany umieścić wodoodporne spodnie i magazynować parę par rękawiczek.

Jasne rekwizyty

Jeśli zdecydujesz się zrealizować kilka pomysłów na zimową sesję zdjęciową w lesie lub na ulicy, bądź przygotowany na kolejny (z wyjątkiem zimna) problem. To monotonne i nudne tło. Dlatego też wszystkie zimowe sesje zdjęciowe, których pomysły są realizowane w łonie natury, muszą zawierać jasne i kontrastujące akcesoria w porównaniu z otaczającym krajobrazem, a fotograf musi zręcznie podkreślić je.

Jako rekwizyty można bezpiecznie korzystać z ogromnej liczby przedmiotów. Są to jasne choinki i różne owoce (pomarańcze, mandarynki, jabłka, granaty, itp.). Czasami nawet słodkie miękkie zabawki mogą być doskonałym dodatkiem do zdjęć.

Snowman i śnieżkami

Oczywiście musisz podjąć decyzję o lokalizacji. Nawet wychodząc z domu możesz mieć dużo udanych pracowników. Na przykład grając ze śniegiem. Ślepy snowman. Udekoruj ją niezmiennymi atrybutami (marchew, wiadro na głowie i guziki) i jasne dodatkowe akcesoria (szalik, rękawiczki). Fotograf będzie musiał zbudować kompozycję "na żywo" lub spróbować wykonać sceniczne zdjęcia w trakcie modelowania snowman.

Kochający Temat

Rozważmy taki popularny scenariusz w historii jako historię miłosną. Oryginalnym pomysłem udanych zdjęć jest użycie wielu kolorowych rękawiczek. Ręce w jasnych rękawiczkach wełnianych dziewczyna może uformować z serca śniegu, a druga połowa ostrożnie podtrzymuje ręce od dołu. Główne postacie kilku ramek mogą być wykonane oddzielnie. Rozmieść je na pokrytej śniegiem powierzchni, założyć na każdą koszulkę na małe serce lub umieścić jedno duże serce bezpośrednio na nich. Możesz dodać inne akcesoria: owoce, zabawki, filiżanki z gorącym napojem, itp.

Herbata herbata w śniegu

Istnieją inne pomysły na zimową sesję zdjęciową miłośników. Znajdź piękne prześcieradło i rozprowadza na nim jasny, ciepły koc. Przechowywać butelkę termiczną gorącym napojem. Zgadza się, że w zimie, przede wszystkim chcesz się osiedlić na przytulnej sofie, zapakuj się w miękką, ciepłą zasłonę i ogrzać dłonie szklanką grzanego wina. Jest bardzo ekologiczna w mroźnej pogodzie gorąca czekolada, z której para podnosi się do nieba. Przyjemne i bardzo ciepłe zdjęcie wyjdzie, gdy dziewczyna i młodzieniec, owinięte w koc, popatrzą na siebie (przytulają), a wokół płatek śniegu … Dodać obraz jasnych kapeluszy i chust. Kolorowe balony są oryginalne i jasne na tle pokrytych śniegiem. Dodaj "smak" do swojej sesji zdjęciowej: zdobądź kolorowe cukierki na laskach.

W sukience … na snowboardzie

Zimowa sesja zdjęciowa miłośników może opierać się na tematyce sportowej. Zróżnicowanie swojego życia: jazda na łyżwach, narty, pamiętaj dzieciństwo, siedzenie na sankach lub spróbuj podbić snowboard! Nawet przyjemna podróż na "sernik" może być świetnym pomysłem na fotografowanie.

Brak możliwości przystąpienia do sportów zimowych nie powinien być problemem dla pozytywnych emocji w idei aktywnej sesji zdjęciowej. Możesz jeździć samochodem linowym. Narysuj aniołów i serca. Aby leżeć w śniegu i grać w kulki śnieżne – czasami jest to takie pomysły, które pozwalają ukryć niesamowite zdjęcia. Ciesz się zima, a na pewno nie tylko otrzymasz wiele pozytywnych emocji, ale także doskonałe jasne i niezapomniane zdjęcia.

Prawdziwym prezentem pogody na trwającą sesję zdjęciową będzie miły śnieg. Nawet najbardziej sceptyczni ludzie przyznają, że kreatywne ramki zimowej sesji zdjęciowej są uzyskiwane, gdy duże lekkie płatki śniegu powoli trzepoczą się w powietrzu.

Zwiedzanie bajki

Las jest wspaniałym miejscem na zimową sesję zdjęciową. Pomysły na dziewczęta, duże firmy lub pary w miłości mogą obejmować sceny sceniczne z bajek dziecięcych, których motywy dotyczą bezpośrednio zimy. Na przykład "Morozko" lub "Dwanaście miesięcy". Dziewczynka ubrana w jasną i jasną sukienkę wędruje wśród drzew pokrytych śniegiem bez płaszcza. Im większy kontrast z obrazkami, tym da się klastry jesionu górskiego, kalibru lub innych jagód, wygodnie "osiadł" na miękkich łapach drzew, sosen i innych drzew. Ponadto gałęzie mogą zawiesić pomarańcze lub inne owoce, dzięki czemu zdjęcia mają jeszcze większy kontrast niż otaczający krajobraz. Za rolę Morozko i braci-miesięcy, odpowiednio, pasować do silniejszego seksu. Choć można tutaj odejść od standardowej fabuły i "wymieszać" opowieści i ich bohaterów.

Królowa śniegu lub straciła księżniczkę

Oto kilka pomysłów na zimową sesję zdjęciową dziewcząt:

  1. Możesz wziąć garść śniegu i wysyłając do obiektywu, lekko rozdmuchuj. Fotograf musi dostosować ostrość i ustawić tryb aparatu w celu zbliżenia.
  2. Możesz dostać się pod śnieżne gałęzie drzew i wstrząsnąć śniegiem na siebie.
  3. Ciepłe, jasne swetry, podgrzewacze do nóg, słuchawki i berety z noworocznymi motywami pomogą przywrócić rolę asystenta Świętego Mikołaja. Elfujący kaptur i buty z wirującymi nosami z powodzeniem uzupełnią obraz, a jasne pudełka z prezentami, przytulnie rozmieszczone pod drzewami, podkreślą tylko Twoją rolę.
  4. Bądź utraconą księżniczką lub nieugiętą królową śniegu. Załóż suknię, diadem i wyobraź sobie, że zima to twój czas. Bose ramiona i ramiona da doskonały kontrast do "zimnych" zdjęć.

Z przyjaciółmi można też zorganizować zabawne i dynamiczne fotografowanie. Zagraj w ukrycie między śnieżkami. Improwizacja: dawno zapomniany sarochki, "słoń". Termos gorącej herbaty i kanapek pomoże rozgrzać i uzupełnić siłę.