151 Shares 4898 views

niekompetencja szyjki macicy

Niewydolność szyjki – – Isthmic jest jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnego porodu i poronień w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Jest to stan, w którym przesmyk i szyjka macicy zaczyna się nie obsługiwać nastąpiło obciążenie i ujawnione. Najczęściej występuje w drugiej połowie ciąży, gdy płód jest szybko powiększa się, a płyn owodniowy staje się znacznie większa. W zależności od przyczyn, przeznaczyć funkcjonalne i traumatyczne CIN. Provoke to stan niebezpieczny może:


  • traumatyczne szyjki (dostawy, inwazyjne leczenia patologii aborcję);
  • wrodzony patologii szyjki macicy;
  • brak funkcjonalnego korpusu z powodu zaburzeń hormonalnych;
  • nadmierne obciążenie szyjki macicy z powodu ciąży mnogiej wielowodzia lub dużego owocu.

Isthmic – niewydolność szyjki macicy: Objawy

Niestety, isthmic – niewydolność szyjki macicy jest prawie zawsze działa zupełnie bezobjawowo, co stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia matki i dziecka. W takich przypadkach nie jest rzadkością zbyt późno wykrycie tego stanu, gdy coś zmienić na lepsze jest niemożliwe.

Jeśli CIN jest nadal widoczny, to często niebezpieczeństwo poronienia obecność kłucia albo tępy ból w jamie brzusznej, a zwłaszcza w dolnej części, uczucie pełności i ciśnienie w błonie śluzowej pochwy krwawienia.

Isthmic – niewydolność szyjki macicy: Leczenie

Charakter leczenia zależy kiedy isthmic została ujawniona – niewydolność szyjki macicy: przed zajściem w ciążę, a nawet w czasie, co jest jego natura. Jeśli wykryje niebezpieczną sytuację mógłby przed planowaną ciążą, czasami wykonać specjalny plastik szyjki macicy. Rodzić po które mogą być dostarczane tylko przez cesarskie cięcie, aby zapobiec jej pękaniu. Jest całkiem możliwe, a leczenie w przypadku CIN non-urazowego.

W czasie ciąży, leczenie może być również leczniczej jeśli wystąpienie stanu zagrożenia związane z zaburzeniami hormonalnymi. Jednak większość lekarzy musiał uciekać się do zabiegu, chociaż w ostatnich latach coraz częściej stosowaną metodą leczenia atraumatyczną CIN z pomocy pesarium pierścienia Meier, stawia na szyjce macicy. Leczenie chirurgiczne jest prowadzona wyłącznie w szpitalu, pokazany na 13 – 17 tygodni. Nałożone w tym przypadku spoiny trzeba pomóc przenieść ciążę przynajmniej do 32 – 33 tygodni, a przy odrobinie szczęścia i więcej. Kiedy decyduje się na przeprowadzenie operacji lekarz na podstawie indywidualnych cech kobiet, wieku ciążowego, możliwych zagrożeń. Opóźnić szwy nie jest ściśle zalecane, ponieważ im dłuższy czas, tym bardziej prawdopodobne jest zakażenie błon podczas pracy. Tak, i poronienie może nastąpić w każdej chwili. Wskazania do zabiegu awaryjne – progresji stanu chorobowego. Po zabiegu, kobieta nieustannie monitoruje ginekologa często zalecanych leków, które zmniejszają prawdopodobieństwo ton macicy, wykazuje łagodne traktowanie.

interwencja chirurgiczna nie jest dokonywana w przypadkach, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety, a także wówczas, gdy płód zdiagnozowano poważne wady wrodzone. Opóźnione działanie w przypadku odkrył zakażenia narządów oddechowych (do leczonych odpowiednio).

Generalnie, gdy terminowe rozpoznano CIN rokowanie. Aby to zrobić, ważne jest nie tylko do ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza ginekologa i nie dają się (i jeśli to konieczne, domagać się tego) poprzez regularne inspekcje na kanapie, ale konsultować specjalistów na długo przed planowaną ciążą. Poważne podejście i troska o zdrowie kobiety pomaga kompleksowo przygotować się do bardzo ważnego etapu w moim życiu, że najlepszym sposobem wpływ na zdrowie dziecka.