762 Shares 5423 views

Wysoki Zamek (Lwów): miejsce, w którym rozpoczęła się historia miasta

Jeśli zapytać kogokolwiek o najciekawszych miast Ukrainy, nazwa tej osady na pewno słyszy. Historyczne i kulturowe stolicy zachodniej części kraju, prawdziwy klejnot Europy! Wysoki Zamek (Lwów) – jedna z głównych atrakcji miasta.

kapitał Galicyjski

Dziś Zamek Wysoki (Lwów) jest najczęściej odwiedzaną atrakcją w mieście. Jednak ta starożytna wioska ma tak wiele pięknych obiektów, o tyle nietypowa, że jej badanie może bezpiecznie przeznaczyć kilka dni. Cały ośrodek „grad Leva” są chronione przez UNESCO jako największy skarb na świecie. Ukraińska Wiedeń, lub Mały Paryż, został założony w XIII wieku przez księcia Daniil Romanowicz (później został ogłoszony królem). Dał osadzie nazwę na cześć swojego syna.

Twierdza, która później dała nazwę parku i góra wybudowano tu w pierwszych dniach miasta. Jednakże, nie było tylko Wysoki Zamek (Lwów), który był ważnym przyczółkiem obrony regionu, ale Zamek Niski, o których niewiele osób wie.

Dmuchanie kurz historii

Wysoki Zamek (Lwów), zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, prawie nie przetrwać. W XVIII wieku zamek został zniszczony przez wojska Karola XII, a następnie mieszkańcy rozebrano go do swoich potrzeb. W XIX wieku, pozostałości zamku jest całkowicie zdemontowane, pozostawiając jedynie niewielki fragment południowej ściany i rozbite na parku górskich.

Ale zanim fortu był prawie nie do zdobycia. Składał się on z cytadeli, ronda miasta i Predgradie. Pod względem blokowania wysokiej płytek (Lwów) miał kształt wydłużonego prostokąta z narożnikami wieżami.

W ślady pozostawione przez czas

Park „Wysoki Zamek” Lwów pielęgnować i utrzymać. Miasto jest z niego dumna i koniecznie zawierać w każdym przewodniku turystycznym. Ale wznoszenia wzgórze warto nie tylko do miłośników antyku i architektury fortyfikacyjnej. Castle Hill znajduje się w starej części Crown Jewels Europy (po jednym z nazwami miast) i jest to najwyższy punkt. Emerald Park jest uznawany za zabytek sztuki krajobrazu, a jego platformy widokowe oferują niezrównaną panoramę. To w tym miejscu rozpoczęła się historia miasta, która trwa do dnia dzisiejszego.

Patrz, tam na górze …

Niewątpliwie jest to konieczne, aby zobaczyć park „Wysoki Zamek” (Lwów). Gdzie on jest, czytelnik już wie. Interesujące jest to, że obiekt ten jest zawarty w wielu naturalnych rezerw Ukrainy, trwa zaledwie dwa tarasy.

Na szczycie można jeszcze zobaczyć ruiny twierdzy, a kopiec, stworzone z okazji tercentenary Unii Lubelskiej. Na szczycie sztucznym kopcu znajduje się duży taras widokowy. Romantycy powinny tu dzień przed zachodem słońca, bo miasto, otoczone przez słońce, po prostu uroczy. Jak mówią, oko nie bierze. Istnieje również wieża telewizyjna i sztuczna jaskinia, strzeżony przez dwa kamienne lwy. Te rzeźby wykorzystywane do ozdabiania stary ratusz, a teraz przenieśli się tutaj. Na dolnym tarasie istnieje inna platforma widokowa, gromadzący park z restauracji i domu ogrodnika.

Na Castle Hill Lwowie jest kolejnym obiektem godnym uwagi miłośników starożytności. Ten Prochowa, który jest uważany za jeden z najstarszych budynków. Zbudowany w XVI wieku, jest doskonałym przykładem wojskowej architektury obronnej. Jak sama nazwa wskazuje, w wieży amunicji przechowywane i kiedy panował spokój, układając w nim ziarno. Teraz w jego murach mieści architekta dom.

Położenie parku

Chcesz odwiedzić Wysoki Zamek (Lwów)? Jak się tam dostać od miasta, będziemy wyjaśniać dalej. Hill jest łatwe do znalezienia i jest widoczny z każdego miejsca w mieście. Centrum ma dużą liczbę wskazówek, które pomogą Ci nie przegapić atrakcji. A jeśli to nie nastąpi, mieszkańcy są zawsze gotowi do pomocy nawigacji.

Dostać się na górę na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest od ulicy o tej samej nazwie (Zamek Wysoki). To dość strome, ale krótkie schody. Druga droga jest dłuższa, ale łatwiejsze. Na ulicy M. Kryvonos widzi początek małej serpentyn, w którym można uzyskać na kopiec, nawet samochodem.

Inne ciekawe miejsca

Opisać ciekawe miejsca starożytnego ukraińskiego miasta – nie jest łatwym zadaniem. Tak wielu z nich, że artykuł zajęłoby więcej niż jedną stronę. Dlatego ograniczymy się do krótkiej listy same najlepsze atrakcje Lwowa, i tworząc wyobrażenie o nich, zapraszamy czytelnika osobiście. Więc tak:

  • Rynek i Ratusz;
  • Katedra Łacińska;
  • Piotra i Pawła w stylu barokowym z depozycie książki;
  • Dominikańska katedra;
  • arsenał miejski;
  • klasztor Bernardynów;
  • rodzina Kamenica Scholz-Wolfowitz;
  • restauracji i innych „Kriїvka”.

Można powiedzieć, że Lwy – jest atrakcją Ukrainie. Żył i stworzył największe osobistości z przeszłości, wydarzenia miały tu miejsce, decydując historii kraju. A teraz miasto nie wyróżniają się od rzeczywistości, a także aktywnie uczestniczy w nim. Prowadzą międzynarodowych festiwali, żywe festiwale i imprezy muzyczne, które przyciąga turystów z całego świata.

Zamiast epilogu

Wielu turystów przezwyciężyć trudna droga do wzgórza zamkowego, pobyt tutaj na kilka minut, a następnie wysłany do sprawdzenia innych atrakcji, które obfitują w Lwowie. Nie spiesz się, cieszyć się atmosferą, która nie jest już w dowolnym miejscu na świecie! Przynieść matę i trochę jedzenia i piknik w cieniu drzew. Zwłaszcza, że po podniesieniu apetyt muszą rozegrać. Zapraszamy na wycieczkę!