303 Shares 7226 views

Jak samemu spawać zawiasy na bramce. Cechy wyboru pętli

Każda działka domowa wymaga odpowiedniej ochrony. Dlatego właściciele chronią je ogrodzeniem. Brama jest ważnym elementem tego projektu. Z ich właściwego funkcjonowania zależy nie tylko komfort właścicieli, ale także bezpieczeństwo ich własności. Po podjęciu decyzji o wykonaniu ogrodzenia wewnętrznego, należy zapoznać się z techniką, która wyjaśnia, jak spawać zawiasy do bramy.

Wymaga to specjalnego wyposażenia i przynajmniej podstawowych umiejętności spawania. Proces ten jest całkiem możliwy do samodzielnego wykonywania.

Charakterystyka pętli spawalniczych

Zapoznając się z technologią, wyjaśniając, jak spawać zawiasy na bramie, należy wziąć pod uwagę wszystkie subtelności tej lekcji. Nawet doświadczeni rzemieślnicy mają trudności. Osoba, która nie ma doświadczenia w wykonywaniu takich działań, musi przezwyciężyć wiele trudności. Dlatego musisz być cierpliwy i poświęcić wystarczająco dużo czasu na tę pracę.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalecenia ekspertów, nawet początkujący kreator będzie mógł prawidłowo wykonać instalację. W celu jakościowego zmontowania bramy garażowej, ogrodzenia na placu budowy, konieczne jest poznanie kilku cech umożliwiających wykonanie podobnych czynności. Trudno spawać elementy ruchome z okrągłymi filarami bramy. W takim przypadku wymagane będą dodatkowe płyty. Korzystając z zaleceń specjalistów w zakresie wyboru i zamontowania zawiasów, możesz uzyskać jakość, mocne furtki.

Etap przygotowawczy

Przed rozpoczęciem pracy należy przygotować narzędzie, a także przestrzegać wymogów ochrony pracy. Rozwiązując problem tego, jak najlepiej spawać zawiasy na bramie, musisz znaleźć odpowiednie narzędzia. Wynik w dużej mierze zależy od tego.

Oprócz spawarki, mistrz będzie potrzebował młota, bułgarskiego, a także środka taśmowego i poziomu budynku. Następnie należy dbać o bezpieczeństwo. Spawanie jest dozwolone tylko w masce ochronnej i rękawiczkach. W końcu jest to raczej niebezpieczne wyposażenie. W przypadku niewłaściwego postępowania może być szkodliwe dla zdrowia. Konieczne jest również przeprowadzenie spawania specjalnie przygotowanego dla tego miejsca. Nie powinno być suchej trawy, łatwopalnych przedmiotów i materiałów. Jeśli te zasady nie są przestrzegane, może wystąpić pożar.

Typy pętli

Istnieje wiele rodzajów pętli, które nadają się do furtki. Każdy z nich ma swoje własne cechy charakterystyczne. Jest to brane pod uwagę przy wyborze. Pętle w kształcie cylindra nadają się do bram lekkich. Ich maksymalne dopuszczalne obciążenie nie przekracza 400 kg. Jeśli konstrukcja ma dużą wagę, użyj wzmocnionych zawiasów do bramy w postaci cylindra. Tutaj obciążenie wynosi do 600 kg. Najbardziej niezawodne pętle mają trzy sekcje. Podczas korzystania z nich, brama nie spada, są one niezwykle trudne do złamania.

Oryginalne i bardzo piękne wygląd zawiasów. Nadaje się do drewnianych furtek i ogrodzeń. Śruba zawiasu jest również inną opcją dla ciężkich bram. Ich mechanizm ma zawiasy. Są łatwe w instalacji. Wersja regulowana jest używana do lekkich konstrukcji o wadze do 200 kg. Mają możliwość zmiany położenia ulotek na wysokości.

Wybierając pętle

Zawiasy muszą być dobierane zgodnie z właściwościami konstrukcyjnymi. Na przykład przy podejmowaniu decyzji o sposobie spawania zawiasów na bramach profilowanych należy preferować bardziej proste projekty. Przeznaczone są do lekkiego ciężaru. Ich zaletą jest niski koszt. Dla lekkich płotów i furtek będzie to idealna opcja.

Wzmocnione zawiasy z łożyskiem są odpowiednie do mocowania skrzydeł. Koszt takich szczegółów jest stosunkowo duży. Ale z uwagi na cechy kształtu w takich pętlach, obciążenie jest redystrybuowane. To przedłuża życie całego systemu. Pętle jakości nie wytwarzają obcych dźwięków. Ich bieg jest bardzo miękki.

Także drogie odmiany są wyposażone w elementy zabezpieczające przed włamaniem. Zapobiega to złodziejom wyciskania lub wyjmowania drzwi bramy.

Proces spawania

Jest pewna technika, wyjaśniająca, jak spawać zawiasy na bramie. To wymaga płyt montażowych. Są one niezbędne do równomiernego rozkładu ciężaru ulotek. Płyty są spawane do pętli. Kształt i rozmiar są dobierane w zależności od wymiarów i gramatury ulotek.

Proces najlepiej wykonać razem z asystentem. Wznosi się pionowo. Poziom jest sprawdzany pod względem ich równej pozycji. Następnie należy zamocować zawiasy do bramy w punktach mocowania. Należy upewnić się, że są one na tym samym poziomie i równolegle do krawędzi bramy.

Proces spawania rozpoczyna się od klapek. Pętle są do nich zamontowane. Następnie spaj strukturę na słupki. W takim przypadku należy wykonać tylko małe spoiny. W razie potrzeby można poprawić liść. Jeśli wszystkie elementy poruszają się prawidłowo, bramy nie są skośne, można przejść do czystego szwu. Konieczne jest kontrolowanie jego jakości. W ostatnim etapie oczyści szwy z bułgarskim.

Bramy z płyty falistej

Wykonując drzwi garażowe lub ogrodzeniowe z tektury falistej, należy zastosować nieco inną technikę. Początkowo trzeba zbudować kilka zworek, które będą biegać równolegle do górnej i dolnej części. Te szczegóły są ustalone za pomocą kątów. Spodnie muszą podzielić ostrze na 3 równe części. Pętle są spawane do nich. Po zakończeniu pracy arkusz falisty jest wkręcany z góry do zawiasów.

Po zapoznaniu się z technologią, jak spawać zawiasy na bramie, każdy może samodzielnie wykonywać tę pracę. Dokładnie wykonując wszystkie czynności, można uzyskać bardzo dobry wynik.