91 Shares 7510 views

Jak złapać okonia? Połowy Porady walleye

Wśród rzeki drapieżników jest jeden, który jest ulubionym trofeum nie tylko spinningowe ale poplavochnikov. Złap to może być prawie każdy bieg. Ale tu jest przynęta hak nie obraca wszystkich wędkarzy. Oczywiście, mówimy o Sudak. Ten drapieżnik skryty, chciwy i zachłanny. Jest ostrożny sposób życia, wychodząc na polowanie o zmierzchu. Jest możliwe, aby łowić w dowolnym momencie dnia i prawie cały rok. Najważniejsze – aby wiedzieć, gdzie i jak złapać sandacza.

opis

Sudak trudno pomylić z innymi gatunkami, chyba ze Bershov. Jego ciało jest wydłużone, torpedę. Płetwa grzbietowa wysokie z ostrymi kolcami. Sudak to rodzina okonia, ale wygląda bardziej podobny do szczupaka. Jednakże, będąc w tym samym stawie, dwa typy będą rywalizować zaciekle ze sobą jedzenie. Zander wolą iść do paszy o zmierzchu. Jego oczy są dość duże i wystające. Są one przystosowane do widzenia w nocy. W przeciwieństwie do szczupaka, szczupak ma ogromną liczbę ostrych zębach, ale jest w stanie mocno trzymać szczęki w wydobyciu.

Zabarwienie tego drapieżnika nie jest jasne, szaro-zielony. Ale jest jedna interesująca cecha: sandacz (zdjęcia, ryby, który pokazuje z bliska, obrazowo pokazuje) ma specyficzny zespół. Z reguły są one od ośmiu do dziesięciu. Jest to zabarwienie ochronna umożliwia ukrycie drapieżnika wśród roślin lub na dole. W tym przypadku, w skali kolorów zmienia się. W dużych okazów, które żyją w głębi ciemnym kolorze złotym przepełnienia.

siedlisko

Pike – dość popularny typ. Można go znaleźć w rzekach wpływających do południowych mórz Azowskiego, Kaspijskiego:, czarny. Również on jest złapany w basenach, usta, z których jest Morze Bałtyckie. Sudak znaleźć w jeziorach półwyspu Finlandii.

Zanim przyjrzymy się szczegółowo, jak do połowu okoni, trzeba dowiedzieć się, gdzie znaleźć tego drapieżnika. Po pierwsze, to nie rozstrzyga tego rodzaju jest w każdym rzeki. Musi mieć pewne warunki. Najważniejszy z nich – to jest woda z silny prąd i bogate w tlen. Sudak nigdy nie występuje w wodach ilastych o podłużnym. Poza tym, ten rodzaj aktywności jest wypełniana w zbiorniku i największym naturalnym jeziorem. Znane udane próby zaryblyat przepływu okoń sztuczne stawy. Dlaczego ryba ta jest podana tyle uwagi? Ze względu na jego smaczne dietetyczne mięsa. Sudak, na pewno – gatunki handlowe, dlatego stara się nie tylko zachować, ale także zwiększyć swoje numery w wielu regionach. Jednak, jak się okazuje, z różnym powodzeniem.

Tak więc, „paski” drapieżnik rzeka jest bardzo wrażliwy na środowisko i warunki środowiskowe. Ale on był bardzo skryty tryb życia. Zdarza się, że rybacy łowią ryby od kilku lat w tym samym miejscu i nie są nawet świadomi, że obok ich biegów pływanie okonia. Ten typ zawsze unika starorzecza i zatok. Fakt, że te części zbiornika dla słabych i wody nie jest odpowiednio napowietrzane w tlen. Sudak, najprawdopodobniej osiedlili się w tych miejscach, gdzie jest dużo głębokości. W takich obszarach, powinien być dobrze zdefiniowany i gleby na dnie – kamienistych lub co najmniej stałych.

Ale szczupak wybiera miejscem zamieszkania, a ze względu na ich wiek. Nieletni są utrzymywane w stadach na brzegu, gdzie istnieją zaczepów, czy istnieją obszary roślinności wodnej. Jak złapać duży sandacz – pytanie jest o wiele bardziej skomplikowana. Złapanych okazów wybrzeża prawie nigdy nie występuje. Są one przechowywane na głębokości blisko otworów lub stokach. Niekoniecznie w tym samym czasie, obecność przepływu. Złapać je z łodzi, trolling jest często sztuczna przynęta. Uwielbia duże zaczepów drapieżnikiem i otwory stałym gruncie. Idealnie nadaje się do it piaszczystych i kamienistych dołu. Jeśli wędkarstwo planowane jest blisko osiedli miejskich, konieczne jest, aby patrzeć na ryby w pobliżu mostów, zapór i gzymsy offshore.

Na jeziorach i zbiornikach okoń znajdzie się w łóżkach rzek zalewanych. Jest możliwe, aby złapać w wysepek, skalistych grzbietów. O zmroku i we wczesnych godzinach drapieżnika idzie karmić w strefie przybrzeżnej, na szelfie kontynentalnym. Tutaj, prawdziwa walka odbywa się na codzień. Sudak poluje w opakowaniach, zmuszając małe ryby i pozostawienie jej bez szans.

tarła sandacza

Połowy okonia rozpoczyna się wczesną wiosną. Ale w ostatniej dekadzie kwietnia, gdy woda jest podgrzewana do wymaganej temperatury, drapieżnik idzie na tarło. Kobiety składają jaja na dość płytkich częściach zbiornika. Najczęściej tarło odbywa się w obszarach o zalanych krzewów, wśród trzcin i na skalistych grzbietów. Aktywność ryb obserwowane w nocy. Ale jeszcze bardziej interesujący fakt, że po tarle, ryby nie natychmiast opuścić miejsce, gdzie jaja. Takie zachowanie nie jest powszechne wśród drapieżników wodnych.

Sudak, w przeciwieństwie do wielu innych gatunków rzecznych dba o swoich jaj. On długo pozostawał blisko miejsc sprzęgieł i intensywnych odjeżdża innych drapieżników. Zander nieletnich we wczesnych etapach życia żywi się zooplankton drapieżny narybek będzie tylko blisko do trzech miesięcy życia. Cóż, dojrzewania występują one tylko na pięć lat, gdy ich ciało jest pół metra długości. Nawiasem mówiąc, to jest bardzo ciekawy, że pomimo całej opieki rodzicielskiej, sandacz obcy do kanibalizmu. Oto dziwne zachowanie.

Gdzie szukać sandacza na rzece?

Ponieważ większość połowu okoni występuje w rzekach, to nie jest zbędny do opracowania na temat gdzie i kiedy się go złapać. Tak, to drapieżnik – Twilight ryby. Oczy mają strukturę, która pomaga to, aby uchwycić nawet słaby blask światła. To, oczywiście, pomaga mu polować w ciemności. Ale teraz dzień jest zaletą zamienia się w niekorzystnej sytuacji. Sudak ukrywanie od jasnych promieni w głąb wody. może on pozostać w cieniu rozdarcia i powalonych drzew, ukryć pod dużymi kamieniami i otwory w dnie.

A jeśli wziąć pod uwagę, że to drapieżnik woli pozostać na kursie mieć solidne dno, pierwszą rzeczą, którą chciał w rzekach w pobliżu brovok kanału i pod zaczepy. W takich okolicznościach, okoń, tak aby nie zużywać energii na bezużyteczny walki z wodami udając, tylko weź się do małej dziury w ziemi i nie czekając na zachód słońca.

Więc już wspomniano główne miejsce, gdzie do połowu sandacza w ciągu dnia. Ale to nie przynosi dużych połowów rybackich, głównie jednostki średnie spadnie. Ale w nocy Zorka lepiej patrzeć na spływowe drapieżnikiem i śluz. Sudak stojąc tam, chowając się za skałami i czeka na małych ryb, oszołomiony jacuzzi. Również szczęście rybacka będzie w filarach mostów i konstrukcji żelbetowych, upadł do wody. Nie będzie źle z eksploatacją takich miejscach, gdzie granica przodu i do tyłu – na pewno okoń będzie tu stać. O zmierzchu, „paski” drapieżnik idzie polowanie na mieliźnie, a on wpada szczególnie tam, gdzie nie ma roślinności wodnej. O zachodzie słońca tam słychać wybuchy – goni narybku okonia. Oczywiście, w różnych porach roku drapieżnik zachowuje się inaczej. W związku z tym, istnieje wiele opcji dla tego typu łowienia ryb z pręta pływaka Donkey zakidushka i przędzenia.

Połowy na wiosnę

Pod koniec kwietnia lub na początku maja w sandacza rozpoczyna aktywną Jordania. Zauważył natychmiast po tarle. W tym czasie, drapieżniki stado trzymane w płytkich zatokach w pobliżu trzcin, krzewów i rozdarcia. Aby znaleźć okonie, musimy zwrócić uwagę na tarło ponurej, płoć lub innej białej ryby. Drapieżnik musi koniecznie znajdować się w pobliżu. W tym czasie on ochoczo zabiera prawie całą przynętę (chodzi o żywą przynętę i sztucznych przynęt). Najlepiej jest złapać sandacza na wiosnę na dolnej liny. Wziąć najbardziej prymitywny narzędzie (na rolce zwojów o średnicy włókna elementarnego 0,35 mm). Ponieważ gatunek ten występuje w wodach, ciężarek o wadze 60-100 gramów set. To nie powinno trwać bok po rzucie, a tym bardziej gwóźdź do brzegu. Przed obciążnika na odległość 30 cm, zamocowanymi na smyczy. Ponieważ szczupak prawie nigdy nie gryzie las, jak szczupaki, nie ma potrzeby instalowania metal. Całkiem w porządku smycz od zwykłej długości żyłki 80 cm do 1 metra. Haki muszą ostre i duże. Żądło powinny być lekko ugięte w bok, tak że podczas ryby szarpnięcie podpinania się. Jako przynęta na wykorzystanie Donk zhivtsov. Najlepiej nadaje się ponury, płoć, kiełbia.

Zaleca się również na wiosnę do połowu okoni na smyczy oddziału. Wiąże się stosowanie akcesoriów spinningowych. Jako przynęta zawsze brane skręcarki silikonowe i miękkiego tworzywa przynęty. Teraz więcej o większości przystawki. Pod koniec głównej linii jest dołączony ciężarek, to najlepiej wziąć model z jednym okiem lub „Cheburashka”. Waga – nie więcej niż 30 gramów, jeżeli przepływ nie jest silny, to będzie wystarczające, a 15 gram. W odległości około 40 cm od konwencjonalnych ciężarków przywiązuje smyczy. Jego długość musi być jeden metr. Pod koniec załączonym silikonowego przynęty, ale bez głowy jig. to nie jest potrzebne w tej przystawki. Ten montaż jest prosty, wygodny i mocny. W ogóle, wędkarstwo jest często stosowany jest obejście smycz na sandacza i jego mniejszy „brat” – bersha.

Połowu sandacza w lecie

Szczególnie połowów na wiosnę mniej lub bardziej jasne, ale oto co złapać sandacza w lecie? W gorącym sezonie możliwe jest przędzenie odłożyć na bok i wziąć pręt pływaka. W połowie czerwca Zhoř okoń fizzles. Ryba jest stopniowo znikają z wnęki i wysłał ich zwykłym środowisku. I to często zakoryazhennye głębię. Dostać go stamtąd – sztuka i umiejętności przez lata pracowali. Spinning następnie być bezużyteczne, ale pręt pływaka, jak mówią, w tym czasie. drapieżnik gryzienie obserwowano po zachodzie słońca i do późnych godzin. Ale w pochmurnej pogodzie mogą aktywnie okoń zhivtsov brakowało przez cały dzień.

Połowy tego drapieżnika w lecie ma wiele funkcji i drobnych niuansów. Na pływaka jego połowu tylko te odcinki rzeki, gdzie można puścić rozwiązania długą drogę w dół rzeki. Może to być mosty, budowle wodne, tamy lub plecionki. Ale najprostszym sposobem, aby skorzystać z dowolnej jednostce pływającej. Wędkowanie z łodzi to nie tylko wygoda – to sprawia, że dostęp do strony plotek. Jest możliwe, aby dostać się do ekstremalnych głębokościach, do Rapids i pniaki czoło.

Co przynęta do połowu okoni? Oczywiście, w lecie istotne i najprawdopodobniej będzie żywa przynęta. To musi być wytrwały i żywy. Spośród wszystkich gatunków rzeki szczupaków woli polować jelec, ukleja, płoć i kiełbia. Żyć przynętę dłużej zachowuje swoją mobilność, jej chwytliwy haczyk dla konkretnego przebiegły sposób. Na ryby ogon stawia na proste gumką. Ale po to jest przekazywane haka. Zatem, ryby nie otrzymuje obrażeń, próbowała się uwolnić, będzie dużo gestów, niż na pewno przyciągnąć uwagę sandacza. Chwyć drapieżnika agresywny i zdeterminowany. Ale gdy pływak pójdą ostro pod wodą, dzięki czemu krojenie w dół od razu, ale po kilku sekundach. I zaczepów w nim i nie ma potrzeby.

stop wędkarstwo

Bardzo wielu rybaków wolą złapać stopu sandacza. Jest to bardzo ciekawy i skuteczny sposób drapieżnika bonito rybackiej. Zwykle, pręt pływaka rozwiązania ładunek, ale złapany „w pion”, czyli bez pływaka. Przynęta – wszystkie takie same przynęty na żywo. Niektórzy używają martwą rybę, nadziany na głowicy przyrządu. Tak, jak do połowu sandacza łodzi rafting?

Jeśli przynęta jest podjęta martwe ryby, konieczne jest, aby poruszać się jak żywa przynęta. Ospały, a tym bardziej stałe sandacz nie są zainteresowani. Żywość dostarczenie przynęty grę. To musi być ciągła. Aby symulować smażyć gry, rybak czyni serię małych szarpnięć. Oczywiście, sprzętu wędkarskiego na każdego. Ale traktowane jako podstawa jest następujący: Ruchy miękkie i szerokie wznosi jig z rybą od dołu, następnie przyszła kilka sekund i spada gwałtownie.

To tajemnica, jak złapać sandacza żywa przynęta, która już nie poruszają się niezależnie. Co do sprzętu, są następujące. Fishing stop pręt powinien być krótki i mocny. Cewka ustawić bezwładność, która pozwala na szybką zmianę wędkarz głębokość połowowego. Jest to przydatne, jeśli teren zmienia się dramatycznie na dole lub na haku złapany niespodziewanie ciężki przypadek. Pływak nie jest stosowany w mgnieniu oka. Zgryz czuje push lub widocznego ugięcia żyłce.

wędkarstwo Lato z przędzenia

Oczywiście, złapać drapieżnika na przynętę – prosta sprawa, gdzie problematyczne pytanie, jak do połowu sandacza przędzenia. Aby upewnić się, że padł na sztuczną przynętę, nie jest łatwe. Podczas przędzenia Wędkowanie na okonia stała się ostatnio tak popularne jak łowienia szczupaków. Oto najważniejsze – nie ilość złowionych ryb, a emocje, umiejętności i zdolności, aby podnieść przynętę, czy okablowanie. W ogóle, to sposób łowienia jest otwarta do entuzjastycznych ludzi.

Stosowany głównie do połowu przynęt sandacza jig. I jako taki jest ich tak wiele, że nie jest zbędny w celu wyjaśnienia, który model będzie pasować. Sudak często reaguje na miękkich tworzyw sztucznych przynęt. Preferowane ich wielkość – 8 cm. Specjalny kolor nie ma znaczenia. Jest o wiele bardziej ważne, aby zwrócić uwagę na kształt i ciężaru przynęty. Ustawienia te wpływają na sposób łowić na grzędzie jig w rzekach. przynęta gra jest wszystko. Jig dopasowane do natężenia przepływu i głębokości. Sprawdź, czy wybrana waga jest prawdziwe, to jest łatwe. Gdy rzut przynęta musi opadają na dno w ciągu dwóch sekund. Mimo pewnych warunkach skutecznych złapać więcej przyrządów świetlnych. Oni dosłownie unoszą się nad ziemią.

Warto wspomnieć, jak złapać sandacza takich przynęt. Podłączenie odbywa się w kilku etapach. Jest to najprostsza opcja. Wobler systematycznie rosnąć i spadać na dno. Zazwyczaj sandacz ugryźć ostry i energiczny. Jeśli jeden egzemplarz został złapany, nie będzie więcej niż połowów na tym akwenie lepiej. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, aby wyodrębnić kilka osobników. Sudak ponieważ – nauka ryby.

Woblery na okonie

Oczywiście, inne opcje mogą być stosowane jako dodatek do przynęt krzemowych. Na przykład, konieczne jest zapoznanie się z tym, jak do połowu sandacza na woblery. Ta przynęta musi spełniać pewne kryteria. Ten przynęt mówi – geometria „rybka”. Jego długość – od siedmiu do dwunastu centymetrów. Mogą to być zarówno pływających i zatonięcia. Ogólnie, specjaliści-spinningowe często wspomnieć, że przynęty Buzz powinna być możliwa głębokość zanurzenia nieco większa niż odległość do dna zbiornika. Potem, kiedy piszesz przynęta będzie sporadycznie poślizgu brzuchu na ziemi. Będzie to niewątpliwie doprowadzi do podniesienia chmurę mgły. Zatem symulacja ruchu małych ryb, które roiły się na dnie, sandacz wydają się wiarygodne.

wędkarstwo noc dla sandacza

Być może najbardziej „romantyczne” połów okoni – w nocy. Ryba ta wykazuje najwyższą aktywność – w przeciwieństwie do tego samego szczupaka – po zachodzie słońca lub w późnych godzinach. W tym czasie, rybacy rozłożyć swój sprzęt i przygotować się do nadchodzących przekąskę. Spójrz na sandacza po zachodzie słońca w mielizny i łachy. Tutaj rozkładanie walkę na śmierć i życie. Grzędy stada ścigać małe ryby, nie dając jej szansę na ucieczkę. I „walki”, który trwa prawie całą noc. Tak, że z początkiem połowów ciemnościach ustaje.

Jak złapać sandacza przędzenia w nocy? Pytanie jest dość interesujący, ponieważ w tym czasie warunki nie są bardzo dobre do odlewu i okablowania. Sztuczki stosowane woblery. Najlepsze dopasowanie pływających, jak drapieżnik poluje w płytkiej wodzie. Kolory Wobler nie ma znaczenia. Do rybaka widział jego przynęta może być bez uszczerbku do podjęcia rybacka modelu fluorescencyjnym. Oni nie odstraszać ryby i łatwy w użyciu.

Teraz w wyspecjalizowanych działów, która sprzedaje sprzęt do wędkowania można znaleźć i kupić nawet svetonakopitelnye przynętę. świecą one w ciemności. prędkość drutu na okonia w nocy powolne. Konieczne jest, aby okresowo zrobić mały przystanek. W takich chwilach wobler zwykle waha się przez cały czas. A jednak to, co jest lepsze do połowu okoni i po zachodzie słońca do świtu? Ten drapieżnik wystarczająco aktywnie pływających przynęt płytkiej wody, zawsze z gry frakcyjnej i wyraźnie widoczne z brzegu wędkarza.

jesienny połów

Sudak jesień wykazuje doskonałą apetyt. Bardzo dobrze się go złapać na przynętę sztuczną „pion” w tej porze roku. W tym celu, oprócz sprzętu, warto, a nawet skutery. Wraz ze spadkiem temperatury wody to drapieżnik będzie realizować grono jego ulubiony drapieżnych, które idą w głąb. Od wybrzeża do uzyskania okoń staje się bardzo trudne. Więc trzeba wydostać się w głąb. Doświadczeni wędkarze szybko do swoich znajomych wód są witryny plotka. Rok po roku, mogą pozostać na tym samym odcinku rzeki. Często wpadł do dołu, wiry granicznych, rozdarcia. Jako średnie przynęty wziąć buzz przynęty, wyważarki i „helikoptery”. Zauważono, że walleye dość gwałtownie wspinać się przynętę.

Oto interesujące drapieżnik rzeka – szczupak. Fotografia, ryby, które z trudem mieści się w rękach szczęśliwego wędkarza, są z pewnością zachwyci koneserów wędkarstwa sportowego.