800 Shares 8081 views

Dojrzewanie u kotów – wiek. Zapach kota w mieszkaniu. Powinienem wykastrować kota?

Kocięta wejdzie w okres dojrzewania, począwszy od siedmiu do dziewięciu miesięcy. Ale w zależności od warunków, charakterystyka rasy i czynniki zewnętrzne pokwitania u kotów może nastąpić wcześniej lub później.


Czynniki wpływające na okres dojrzewania

Koty osiągają dojrzałość płciową w różnym wieku. Dojrzewanie u kotów występuje później niż u kotów, które dojrzewa w pierwszym ciepła, poczynając od 5-6 miesięcy. Ale czas dojrzewania mogą się różnić. To zależy od pewnych czynników:

 1. Należące do rasy. Przedstawiciele orientalnych ras: syjamskie, tajski, orientalnej, Boorman i Petersburg sfinksów – są sklasyfikowane jako wczesnej dojrzałości.
 2. Struktura szkieletu. Koty wdzięku dodatek do cienkiej kości wchodzą w okres dojrzewania przed ich potężnych odpowiedników.
 3. Sezonów. Kocięta urodzone zimą lub wiosną, wchodzą w okres dojrzewania w wiosną lub latem, a w późniejszym okresie dojrzewania miotu jest opóźniony.
 4. Warunki zatrzymania. Przestrzeganie i jakości żywienia, a także komfort i wygodę przyspieszenie dojrzewania zwierzaka.
 5. Cechy siedlisko. Otoczony dorosłych (w przedszkolu lub dumy) młodzi przedstawiciele kociej dojrzewają wcześniej niż ich rówieśnicy w mieszkaniach miejskich.
 6. Predyspozycje genetyczne.

Kiedy nadmierną prędkością i nadwaga pet dojrzewania u kotów jest opóźniony i może dojść do półtora lub dwa lata.

Przejawy dojrzewania

Zachowanie po wystąpieniu dojrzewania u kobiet i mężczyzn różni. U kobiet, okres ten towarzyszy wydzielina z genitaliów – rui. Zewnętrzne oznaki podejścia rui przejawia się w mocnych płetwach pożądanie, ocierają nóg i mebli, a po wystąpieniu – kot zachowanie staje się większym wyzwaniem: zaczyna apetycznie Miau, rzuca na podłogę, usuwa ogon z boku, przedstawiający polowanie seksualnej.

Dojrzewanie u kotów towarzyszy bardziej agresywnego zachowania. Mustached zaczyna meow głośno, przyciąga samice, oznaczyć terytorium, a jego mocz w tym okresie ma ostry, nieprzyjemny zapach. I zmiany charakteru kota – może szlifować ściany i meble, ćwiczenia wzrosła playfulness, a jego gry są podobne do polowań sceny na ofiary.

Wraz z nadejściem okresu dojrzewania, właściciel zwierzęcia musi zdecydować, czy chce potomstwo czy nie. Jeśli właściciel koncentruje się na hodowli kotów, to trzeba sprawdzić, czy wartości hodowlanej zwierząt oraz do wybrania kandydata do kopulacji. Wszystkie czynności mogą być wykonywane w klubach miłośników kotów lub skorzystać z porady w sprawdzonej szkółce lub doświadczonego hodowcy. I należy zrozumieć, że dojrzałość seksualną i dojrzałości fizjologicznej pet różnią się pod względem: ten ostatni zbliża się do wieku jednego roku.

Jeśli drutach kota lub kot nie będzie nikogo, najlepszym rozwiązaniem byłoby kastracji lub sterylizacji. To byłoby bardziej humanitarne dla zwierzęcia i bezpieczniejsze niż leki regulacji rui.

Najlepszy czas do krycia

Każdy słyszał jak początek wiosny zaczynają śpiewać koty marca, ale nie wszystko, myśleć o tym, dlaczego tak się dzieje. Ale fakt, że w marcu – najlepszy czas dla koncepcji przyszłego potomstwa, i to było w tym czasie zaczynają szaleć hormony płciowe, w rzeczywistości przed latem i jesienią do udanych dzieci hodowlanych: pogoda jest ciepły, nie trzeba iść daleko na jedzenie i pozostawić potomstwo bez nadzoru przez długi czas. Mimo warunków mieście koty marca może nadal śpiewać w lecie i jesienią, bo w piwnicy wystarczająco ciepłe i przytulne, a zsypu żywności dla utrzymania.

Intensywność i objętość jęczy koty podczas krycia zależy pretendentów kwotę w okolicy. Im bardziej konkurencja, tym bardziej serce rozdzierającym Miau, syk i warczenie fiszbin, udowadniając swoją wyższość do pań, próbując odzyskać terytorium przed rywalami. Takie pojedynki mogą trwać przez kilka dni, które nie mogą jednak drażnić mieszkańców apartamentu. Kiedy koty znalezienie swoje koty i może zaspokoić potrzeby parowania, krzyki zatrzymany.

Przyczyny kocich wrzasków

W domu, u kotów nie jest możliwe swobodne kolega i jest nagromadzenie testosteron (męski hormon płciowy), których nadmiar prowadzi do Gon – kot krzyki w nocy, staje się agresywny, mający kąty i rozpaczliwie próbuje znaleźć kota mate, więc okrzykami, dając Właściciele odpoczynku.

Jeśli mieszkasz kota i kot w tym samym mieszkaniu, osiągnęła w wieku rozrodczym i może kolega lub kot wysterylizowana i wykastrowane kot i nocne krzyki kontynuować, wtedy właściciele powinni odwiedzić weterynarza. płacz kota może być spowodowany kolką wątroby lub nerek, której towarzyszy kamica nerkowa. Przyczynia się do rozwoju choroby niezrównoważoną dietą, w której kanały są utworzone w moczowych kamieni. A gdy dorosły kot nosi zapotrzebowanie na tacy, czuje ostry ból i zaczyna cięcia serca rozdzierającego krzyku.

Sposoby zapobiegania cat wołania

Jeśli kot jest zdrowy i mieszka w samym mieszkaniu, to jest możliwe, aby zapobiec płacz kota, za radą doświadczonych hodowców:

 • wykastrowane pet – w przypadku braku jądra nie produkują testosteron, a zatem nie ma polowania seksualną;
 • hodowane kot kota;
 • Twojemu pupilowi więcej wysiłku fizycznego;
 • Nie wolno spać w ciągu dnia – to hamuje instynkty nocnych drapieżników;
 • zorganizować z gier akcji kota, który spał w nocy, jak dziecko;
 • przestrzegać diety zwierzę – kot powinien otrzymać doskonałe produkty i mięso, aby nie czuć się niedobory składników odżywczych. Mustached zaczyna być leniwy i instynkty łowieckie stępione.

Niektóre koty są rozmowy skał i wymaga komunikacji. Nie należy ignorować taką rozmowę, a następnie zwierzę będzie bardziej zrelaksowany i zadowolony. Jeśli wariant produkować potomstwo, powinniśmy zacząć ulubioną parę. Kot i kot w tym samym mieszkaniu nie pozwolę sobą nudzić i zwalnia właściciela z krzykiem podczas festiwali.

Jeżeli reprodukcja nie jest zawarte w planie zagospodarowania, to trzeba pomyśleć o kastracji.

Kastracja i wskazania do zabiegu

Wykastrowany kot – co oznacza, aby pozbawić go gruczołów płciowych, jądra zostały całkowicie usunięte chirurgicznie. Wraz z gonady kot traci zdolność do reprodukcji potomstwo wyprodukowane przystanki testosteronu.

Najlepszą porą do kastracji kota jest jego dojrzałości płciowej i gotowości do rozrodu – od ośmiu miesięcy do półtora roku. gotowość do kolegi kot może zostać zidentyfikowany przez zapach, ponieważ w tym okresie, zwierzę zaczyna zaznaczyć terytorium. Operacja jest bardzo prosta, nie zagraża zdrowiu zwierzaka i nie wymaga specjalnej opieki pooperacyjnej. Ale powinny być określone przed zabiegiem, w którym kot wykastrowane, zrobić test i przejść niezbędne badania, w tym przenoszenia znieczulenia.

Wykastrowany kot może być z kilku powodów:

 1. Wskazania medyczne – z urazami, patologii, zapalenie jądra.
 2. Zmniejszenie agresywności w rui.
 3. Aby wyeliminować lub zapobiec nieprzyjemny zapach z kotem w mieszkaniu, ponieważ agonad kot nie będzie oznaczyć terytorium.

Eksperci zalecają tych kotów, które będą żyć w miejskich mieszkaniach i nie będzie w stanie chodzić na zewnątrz i ich potrzeb seksualnych. Często dotyczy to czystej krwi, z której nie planuje mieć potomstwo. Taka procedura pozwoli właścicielom uniknąć konsekwencji zamieszek hormonów: pojawienie się zapachu kota, pędów i atakami domowych. jest również użyteczna dla zwierząt: kot nie będzie cierpieć z powodu niezaspokojonego pożądania seksualnego i uniknąć rozwoju gruczołu krokowego, raka prostaty i gruczolak prianalnyh łojowych.

Jeśli jednak kot będzie mógł się swobodnie poruszać i ich potrzeb, kastracja nie jest pożądane, ponieważ zwierzę staje się bierny i nie być w stanie w pełni bronić. A to może doprowadzić do obrażeń od krewnych stoczni podczas spacerów.

operacje venue

Wykastrowane zwierzę, jak można w klinice weterynaryjnej i w domu. Preferowana jest druga opcja, ponieważ zwierzę będzie uniknąć dodatkowego stresu związanego z transportem i skontaktować się z chorych zwierząt.

Ważne jest, że lekarz weterynarii ma doświadczenie w prowadzeniu takich działań, a zestaw narzędzi potrzebnych. Nie należy polegać na niewykwalifikowanych profesjonaliści – takie posunięcie mogłoby mieć negatywny wpływ na zdrowie zwierzaka lub doprowadzić do jego śmierci.

Jeśli usługa kastracja nie jest dostępna w domu, to należy udać się do kliniki.

Treść i kotów po zabiegu

W ciągu dwóch dni po zabiegu, zwierzę jest niezbędne do stworzenia jak najbardziej komfortowych warunków. Powinna ona być zdefiniowana w ciepłym i bezpiecznym miejscu, aby położyć miękką ściereczką. Nie jest konieczne, aby umieścić bazar na wzgórzu, ponieważ znieczulenie zwierzę zakłócony koordynację ruchów, a kot może spaść i spowodować obrażenia.

Co do karmienia, a następnie dwanaście godzin przed operacją i dzień po zabiegu paszy dla zwierząt jest zabroniony. Począwszy od drugiego początku dnia, aby dać karmy dla zwierząt domowych w małych porcjach.

Należy również pamiętać, że wykastrowanych kotów istnieje tendencja do otyłości i rozwój kamicy nerkowej, więc niemożliwe jest, aby objadać zwierząt i ograniczyć świeżą wodę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie zbilansowanej karmy dla kotów wykastrowanych.

Takie działania są dopuszczalne w stosunku do kotów – oni też mogą być sterylizowane, czyli pozbawić płodności. Ale przy takich decyzji trzeba rozważyć wszystko dokładnie, bo poprawić sytuacja będzie niemożliwe.