630 Shares 8604 views

Cukru w moczu: przyczyny choroby i ewentualne

Jednym z najważniejszych wskaźników zdrowia ludzkiego jest poziom cukru w moczu. Przyczyny wysokiej zawartości wymaga natychmiastowej identyfikacji. To dlatego, że stawka może ujawnić zaburzenia w głównych narządach. Zazwyczaj, w celu określenia stężenia glukozy stosuje badania moczu cukru. W celu dokładnego rozpoznania może być również przydatna do odpowiednich badań krwi.


Cukier w moczu: Przyczyny

Jakie są normalne poziomy ilość glukozy w moczu zdrowego człowieka? Mogą być różne – starzenie się organizm może być zwiększanie zawartości cukru. Można to wytłumaczyć wystarczy po prostu zrozumieć dzieło tak ważnej części ciała, takich jak nerki. To oni są zaangażowani w filtrowanie moczu. Podczas normalnej pracy wszystkich glukozy, do spożycia przez ludzi, wchłania się do krwiobiegu.

Jednakże istnieją przypadki, w których kłębuszków nerkowych nie może poradzić sobie z zadaniem, i cukier w moczu. Przyczyny należy upatrywać w tym zaburzenia chorób zakaźnych i procesów zapalnych, takich jak odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie kłębuszkowe nerek, zespół nerczycowy i przewlekłej niewydolności nerek. Jeśli poziom glukozy jest normalny, to nie może być określony w moczu za pomocą konwencjonalnych metod.

przyczyny

Istnieje kilka powodów, dla których cukier w moczu wzrasta. Po pierwsze, wzrost krótkoterminowego poziomu glukozy we krwi, ze względu na fakt, że ludzie używali dużo węglowodanów bogatych żywności. Wtedy mówimy o tzw pokarmowego glikozurii. Inną przyczyną wzrostu stężenia cukru we krwi – poważny stres. Jego przyczyną może być stres, emocje lub wyczerpanie nerwowe. Ta forma nazywa cukromocz emocjonalne.

choroba

Istnieje wiele chorób, które wywołują wzrost poziomu cukru w moczu. Jej przyczyny, oprócz już wymienionych powyżej patologii nerkowych leżą w takich chorobach, jak cukrzyca. Bardzo często zjawisko to występuje, gdy formularz insulinozależną choroby. W tym przypadku, poziom cukru we krwi danej osoby jest również wysoki. Inną przyczyną zwiększenia stężenia glukozy może być atak ostrego zapalenia trzustki.

Wydawałoby się, co robi analiza moczu ma kondycję mózgu? Relacja, jak się okazuje, nie ma, i to całkiem blisko. Pewna liczba urazów mózgu mogą spowodować zwiększone cukru w moczu. Jej przyczyny – infekcja (zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu), uszkodzenie mózgu, udar krwotoczny. I w tym przypadku mówimy o pochodzeniu cukromocz centralnym genezy.

A ponadto, aby spowodować wysoki poziom cukru we krwi mogą być nieregularności w układ hormonalny. Wzrost poziomu hormonów adrenaliny – nadzienia, tyroksyna, lub glukokortikoidy we krwi – może również powodować cukromocz. I wtedy będzie wiadomo, jak hormonalnego.

Jest to bardzo nietypowe w codziennym życiu, ponieważ toksycznych glikozurii. Rozwija się, gdy materiały zatrucia, takie jak morfina, strychnina, chloroform lub fosforu. W każdym przypadku, niezależnie od przyczyny tego braku równowagi substancji w moczu, poziom cukru we krwi, gdy wykryje pewno trzeba udać się do lekarza i przejść dodatkowe badania do predovtratit rozwoju poważnych chorób.