162 Shares 1051 views

Lek „Maalox” – instrukcje użytkowania


Bardzo często pacjenci, którzy cierpią z powodu chorób przewodu pokarmowego, zaczynają łagodzić ich stan brać leki bez recepty. Szczególnie dotyczy to tak zwane leki zobojętniające kwas przepisane do usuwania zgaga, na przykład, „lek” Maalox. Instrukcje stosowania żelu lub tabletek do powlekania wskazuje, że począwszy Regularne stosowanie tego instrumentu powinny być tylko po konsultacji z wykwalifikowanego lekarza lub gastroenterologa.

Mechanizm działania leku Maalox

Najczęściej Antacid leki stosowane do objawowego wyeliminować zgaga lub dyskomfort w nadbrzuszu. To stwierdzenie jest w pełni zastosowanie do leków „Maalox” (instrukcja obsługi jest potwierdzone). Dla wygody, pacjent jest oferowany w żelu opakowaniach jednorazowego użytku, żel w mini opakowaniach, tabletek do podawania doustnego i żucia. Dlatego lek ten jest obecnie najbardziej popularny lek u pacjentów z chorobami układu pokarmowego, które towarzyszą wysokiej kwasowości soku żołądkowego.

W ramach Maalox ma dwa – wodorotlenek magnezu i aluminium. Działanie terapeutyczne wywierane przez ten lek z powodu, po pierwsze, utworzenie na powierzchni błony śluzowej błony ochronnej występujące w wyniku kontaktu leku białkiem ściany komórkowej, a po drugie tłumienie produkcji kwasu solnego. W ten sposób realizowany przeciwbólowe kompleksu lek, znamienny tym, że magnez jest odpowiedzialna za szybki zanik atak bólu i zgaga, a aluminium zapewnia przedłużone działanie leku.

Korzystne i niekorzystne skutki powołania Maalox

Maalox wskazania , które nie ograniczają się do zapalenia żołądka o wysokiej kwasowości, choroba wrzodowa żołądka i górnej części jelita cienkiego (dwunastnica), podano również w celu łagodzenia dolegliwości u pacjentów z zapaleniem przełyku, refluks rozworu przepukliny. W niektórych przypadkach, lekarze różnych specjalności powinni przyjmować tego leku w zapobieganiu podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego – systematycznego przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, sterydów, substancji, które mogą powodować podrażnienie przełyku i żołądka (w tym przypadku, Maalox, których stosowanie nie jest długa, lekarze przepisują jako tabletki).

Wielu pacjentów z zastosowaniem tego leku przez kilka miesięcy, i nie mają tendencję do szukania pomocy lekarskiej. Ale warto pamiętać, że Maalox, instrukcje użytkowania, która zawiera wskazania i przeciwwskazania, może powodować naruszenie przemiany mineralnej zmieniając wchłanianie minerałów ze światła przewodu pokarmowego. Dlatego lek ten nie jest bezwzględnie zalecane dla dzieci poniżej 14 roku życia, kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.

Czy możliwe jest wykorzystanie różnych form Maalox zwolnienia w tym samym czasie? Jeśli lekarz zaleca, aby pacjent każda forma dawkowania leku „Maalox”, instrukcje użytkowania zawsze powiedzieć, czy można zastąpić żelowymi lub tabletki minitubah i odwrotnie. Jak większość analogów tego preparatu (Almagelum, gastotsid, alyumag) pojedyncza dawka leku zawiera w przybliżeniu taką samą ilość wodorotlenku magnezu i glinu, a więc pojedyncza postać dawki może być stosowany w razie potrzeby, a nie innej. Pod wieloma względami, wybór określonej formy uwalniania Maalox nie zależy od recepty i preferencji pacjenta. Ponadto, należy pamiętać, że każdy środek zobojętniający kwas w postaci żelu, zaczyna działać przez 20-30 minut szybciej niż sam lek podawane doustnie w formie tabletek (w celu przyspieszenia działania mogą rozpuszczać się w ustach).