264 Shares 8990 views

Stosowane mieszaniny Bordeaux dla pomidorów

Bordoska – powszechnie znane i lubiane przez ogrodników leku. Oni używają go od ponad stu lat. Po raz pierwszy materiał ten stosuje się do zwalczania grzybiczych chorób winogron. Jednak z biegiem lat okazało się bardzo skuteczne, jak środki do przetwarzania jest również duża liczba innych upraw. W szczególności dotyczy to mieszanina Bordeaux do pomidorów.


Gdy stosuje się mieszaninę Bordeaux

Zdarza się, że krzaki różnych odmian pomidorów zacznie wyschnięcia z korzenia gnić. Dzieje się tak często, zanim roślina miał czasu, aby zebrać owoce, wynik może być całkowicie pozbawiony zbiorów. To – w wyniku choroby, która nazywa się „zaraza”. Aby poradzić sobie z tym zaleca się stosowanie preparatów miedzi. Być może najbardziej skuteczne z nich jest po prostu mieszanina Bordeaux do pomidorów. Narzędzie jest określany jako fungicydy – lek stosowany w celu zwalczania chorób grzybiczych różnych upraw. Traktować ich winnice, drzewa owocowe (np jabłka i gruszki), warzyw i roślin ozdobnych. Z warzyw mieszaniny Bordeaux stosowanych do pomidorów, ogórków i wielu innych. Dzięki niemu można pozbyć się takich chorób roślin ogrodniczych jak macrosporiosis i zarazy. Ponieważ roztwór mieszaniny Bordeaux prawie nie przechowywane lepiej nabyć składniki roślinne i niezależnie od siebie.

Jak przygotować mieszankę Bordeaux

Struktura tego materiału składa się z dwóch składników: siarczanu miedzi i wapna gaszonego. Tajny preparatu polega na tym, że powinny być one oddzielnie rozcieńczonego w wodzie i jest już w połączeniu ze sobą w roztworze. Zazwyczaj stosuje się do pomidorów mieszanina Bordeaux w stężeniu 1% lub mniej (0,5 lub od 0 do 75 procent). Aby przygotować roztwór o jeden procent ilości 10 litrów przy 100 g siarczanu miedziowego i wapna nieco większej ilości (około 150 g). Ma to na celu zapewnienie, że otrzymaną mieszaninę uzyskano kwas reakcję, która jest charakterystyczna dla siarczanu. siarczan miedzi rozpuszcza się w małej ilości ciepłej wody (w przybliżeniu litra), a następnie dodać wodę do całkowitej objętości cieczy wynosiła 5 litrów. W innym pojemniku wapno palone rozpuszcza się w 5 litrach wody, okazuje się, że tak zwane mleka wapiennego. Naczynia można używać tylko szkło lub plastik, metal nie jest odpowiedni. Ponadto, w cienkim strumieniem roztwór wylewa rozpuszczonego siarczanu wapna, mieszając. Gotowy materiał należy opróżnić i użyć natychmiast. Kolor mieszaniny powinny być cyan niebo. Jeżeli substancja jest nabywany w instrukcji przechowywania jest stosowana do niego wyjaśniając, jak rozcieńczyć mieszaninę Bordeaux. Zaleca się również, aby sprawdzić uzyskany roztwór kwasowości. Fakt, że taka reakcja ciecz może uszkodzić liści roślin. Dlatego też w cieczy na 3 – 4 minuty pominięte gwóźdź. Jeśli stosuje się czerwonawo patyny, wskazuje to na obecność kwasu. Następnie trzeba dodać trochę wapna kit.

Stosowane mieszaniny Bordeaux dla pomidorów

Roztwór rozpyla się z łóżka, na których posadzone krzaki pomidorów, przy pierwszych oznakach choroby. Korzystanie z od 5 do 10 litrów na 100 metrów kwadratowych. Zaleca się, aby powtórzyć zabieg po raz kolejny po około 10 lub 15 dni. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie nie musi być więcej niż cztery.

Nie wolno nam zapominać, że mieszanina Bordeaux jest trujący dla ludzi i zwierząt. Dlatego konieczne jest, aby używać urządzenia ochronne (rękawice), dokładnie umyć ręce i twarz. Przed jedzeniem owoce powinny być dokładnie umyte i świeże zioła rozpylone krzewów nie powinny być podawane do paszy dla bydła.