121 Shares 4599 views

Khanpasha Nuradilov: biografia i bitwy drogę

Khanpasha Nuradilov jest jednym z najbardziej znanych bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wyświetlane niezwykłą odwagę i męstwo w wielu bitwach, zawsze pisał swoje nazwisko w historii. Gwiazdą Bohatera Związku Radzieckiego został przyznany pośmiertnie Khanpashi, nawet po ponad siedemdziesięciu latach feat Armia Czerwona pamiętał i zaszczycony.


To jest często traktowana jako przykład dla młodego pokolenia. W imię Bohater Związku Radzieckiego, aby wymienić tylko kilka ulic byłego Związku Radzieckiego.

Khanpasha Nuradilov: biografia

Khanpasha urodził się w dzisiejszej Dagestanie w 1924 roku. Od dzieciństwa, on ciężko pracował wraz ze swoją rodziną. W miejscowości Mina Togay kształcił się w szkole podstawowej. Przez pewien czas pracował w szybach naftowych. Pracował jako maslonschika. W wieku dziewiętnastu lat został wcielony do Armii Czerwonej. Niemal od pierwszych dni Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, walczył na froncie.

chrzest bojowy

Po inwazji wojsk niemieckich na terytorium Armii Czerwonej ZSRR wycofał się w sposób ciągły.

W tym czasie jednostki bojowe pozyskanego ludności i poborowych zostały utworzone w trybie pilnym. Khanpasha Nuradilov ledwo osiągnął wieku dziewiętnastu lat, kiedy został wysłany na front. Dowodził karabin maszynowy w obliczeniach Dywizji Kawalerii. W normalnych warunkach, wojska jeździeckich nie powinien być zaangażowany w kontrolowaniu przełomowe jednostek zmechanizowanych. Jednakże, ze względu na trudną sytuację na wszystkich frontach polecenia wysyłane do sowieckiej obrony lądowej wszystkie dostępne zasoby. Pierwsza walka z okupantem Khanpasha Nuradilov przyjętymi w stepie Donieck. W nadmorskiej miejscowości Zaharovka jego oddział otrzymał rozkaz, aby utrzymać obrony. Po pewnym czasie zacząłem masywny ostrzał pozycji Armii Czerwonej. Dla niego piechoty wroga przeszedł do ofensywy.

W walce, wszyscy towarzysze Khanpashi zmarł. Był sam i rannych. Przekonany, że nikt nie będzie się im przeciwstawić, Niemcy udał się uchwycić pozycję. Ale młody człowiek postanowił kontynuować walkę. Sam, kręcił w piechocie postępowym. Kilka godzin później niemiecka ofensywa ugrzęznąć. Ranny Khanpasha zniszczone sto dwadzieścia nazistów i powrócił do systemu dziennym. Komenda został uderzony przez bojowników ruchu oporu i rzemiosła. Po tym wszystkim, karabiny w tym czasie były dość skomplikowany mechanizm. Zmień sam taśmę, chłodne i czyste były bardzo niewygodne, a Armia Czerwona nadal nie został ranny …

Radziecki kontrnatarcie

Nuradilov Khanpasha Nuradilovich wykonany nowy wyczyn w roku. Ciężka zima czterdzieści dwa wojska radzieckie w wielu częściach przodu kontratak.

Podział Nuradilova położony w miejscowości Tołstoja. Było to konieczne, aby przejść w obliczu bardzo niskiej temperaturze i wysokim śniegu. W tym samym czasie Niemcy mieli dość poważne kopać i dobrze utrzymane obrony. Podczas nalotu na hitlerowskiej rowu Khanpasha rzucili przed naprzód z karabinem maszynowym i otworzyło drogę dla piechoty. Raz sam, zniszczone pięćdziesiąt Niemców. Ponadto udało mu się zniszczyć cztery niemieckie obliczenia karabinu maszynowego, że to było bardzo trudne. Po udanej polecenia obraźliwe Nuradilova przedstawiane zamówień wojskowych i były promowane.

W tym samym czterdziestu dwóch dywizji zimie wysłanym pod Kurskiem. W małej miejscowości Szczigry Nuradilov trwa ciężka walka z hitlerowskich żołnierzy Wehrmachtu i SS. Podczas bitwy, zostaje ranny, a instrumentem idzie w dół. Pomimo tego, że znowu sprawia, że wyczyn, zabijając dwieście Niemców.

Ale mniej niż dwa miesiące, od radzieckiej maszyny strzelca zabił więcej sto rąk hitlerowców w miejscowości Bayrak. Dla tych osiągnięć jest on odznaczony Orderem następnej bitwy.

Stalingrad

Na jesieni czterdzieści dwa grał jedną z najkrwawszych bitew w historii ludzkości. wojska niemieckie przebić się na wschód, docierając do Wołgi. Ostatnim miastem na ich drodze, aby zatrzymać atak – Stalingrad. Ten wysłał najlepsze elementy ze wszystkich teatrach działań bojowych.

We wrześniu Nuradilov Khanpasha Nuradilovich przybywa w mieście nad Wołgą. Walki w tym sektorze są bardzo różne. Klasyczne systemy taktyczne nie działają tutaj. Atak i obrona jest konieczna w mieście ruin i ciągłego gęstym ogniem wroga. Słynna bitwa pod Stalingradem w najmniej gwałtownych starć odbyło się w sąsiedztwie.

Śmierć bohatera

Miasto Serafimovich Khanpasha Nuradilov wziął swoją ostatnią walkę. Przyjeżdżając na początku jesieni w randze dowódcy plutonu karabinów maszynowych, wbił się na przedmieściach. Naziści poszedł walczyć w środku dnia, wspieranych przez artylerię i lotnictwo. Khanpasha zostało poważnie rannych. Ale po raz kolejny walczyć do końca. Aby dostać się do Armii Czerwonej, Niemcy dali dwieście pięćdziesiąt życie swoich żołnierzy. Ranny dowódca zniszczył również dwa karabiny maszynowe, a następnie spadł. Z tego i innych wyczynów Nuradilova pośmiertnie odznaczony Gwiazdą Bohatera Związku Radzieckiego.

Pamięć o bojownika

O Khanpashi opublikował kilka materiałów w gazecie armii. Po wojnie, na jego cześć nazwany kilka ulic w jego rodzinnym Dagestanie i Czeczenii. W latach sześćdziesiątych to opublikował kilka wierszy, które mówią o tym, jak żył i walczył Khanpasha Nuradilov. Bohater Związku Radzieckiego przedstawiony na znaczku czterdziestego czwartego roku. W 2015 roku został nazwany funduszu publicznego. Na alei Bohaterów Stalingradu walce płyta Khanpashi.