166 Shares 2499 views

Jak rozpowszechniać Wi-Fi z notebooka: Secrets dla użytkowników

Współczesny człowiek jest często wymagane w celu uzyskania dostępu do Internetu z wieloma urządzeniami. Powiedzmy, że netbook ma dostęp do Wi-Fi sieci, a dostęp do Internetu jest na innym komputerze. Jak zatem jest, aby rozprowadzić bezprzewodowy dostęp do Internetu z laptopem?

Urządzenia mobilne są już w stanie wspierać takie technologie, które pięć lat temu nie były dostępne nawet dla komputerów stacjonarnych. Aby być bardziej precyzyjnym, zwykłym PC i nie potrzebują połączenia bezprzewodowego, ponieważ z reguły mają przewodowego połączenia z Internetem.

Pierwszą rzeczą, aby dać bezprzewodowy dostęp do Internetu z laptopem, trzeba upewnić się, że moduł jest w stanie z niego. Co do zasady, jeśli model jest wykonany później niż 2008, to ten krok może zostać pominięty. Teraz musisz aktywować jednostki klawiszy skrótu. Po tym etapie powinno być stworzenie sieci. Jak go stworzyć? Aby to zrobić, przejdź do Panelu sterowania należy przejść do zakładki z „Sieć i Internet”. Nie ma sekcji „Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi”, tam i stworzyć nową sieć. W celu zapewnienia bezprzewodowego dostępu do Internetu z laptopem, trzeba stworzyć sieć „komputer – komputer”. Jeśli będzie on używany tylko w domu, nie można zabezpieczyć hasłem, ale bezpieczeństwo lepiej byłoby zainstalować protokół WPA2.

Cóż, pierwszym krokiem jest zakończona. Teraz musimy przekierować istniejące połączenie z Internetem w ustalonym sieci. W rzeczywistości, to warto pamiętać, że rozpowszechnianie Internetu przez Wi-Fi z laptopa może być tylko dla netbooków, laptopów, jak również dla iPhone, jak pozostałe urządzenia po prostu nie widzę takiej sieci.

Śmiało. Teraz idziemy do właściwości naszego połączenia z Internetem i przejść do zakładki „dostęp do połączenia.” Następnie należy umieścić kleszcza w polu „aby umożliwić innym użytkownikom połączyć.” Następnie należy ponownie uruchomić komputer. A jednak – sieć jest gotowa do użycia.

Dystrybucja Wi-Fi z notebooka nie może być takie trudne zadanie. Jest to program, którego nazwa ConnectifyHotspot. Są chwile, kiedy jest zainstalowana w sieci, ale nie można korzystać z połączenia internetowego. Następnie rozprowadzić bezprzewodowy dostęp do Internetu z laptopem będzie tylko za pomocą programu, o którym mowa powyżej.

Ale jest minus – to nerusifitsirovana, do nabycia będzie musiał zapłacić. Jeśli znasz angielski, ale to kwestia zakupy dla ciebie nie jest problemem, to trzeba wykonać ten sam pierwszy krok, a następnie wpisz nazwę sieci, hasło niego i wybrać to, co trzeba, aby udostępnić połączenie. W tym celu, w dolnym wierszu, wybierz sieć, której potrzebujemy, aby przekierować połączenie. Ograniczenia urządzeń, które mogą korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu, nie tutaj.

Warto przypomnieć, że ten punkt dostępu nie jest pożądane do rutynowego stosowania, szczególnie gdy nie ma dostępu do źródła zasilania. Łączenie się z Wi-Fi, nawet w trybie klienta wymaga dużo energii, a także jako punkt dostępu laptop nie będzie żył dłużej niż godzinę. Ponadto trzeba mieć połączenie szerokopasmowe, które zapewni normalnego surfowania do wszystkich klientów podłączonych do niego. Trzeba także mieć oko na sile sygnału, gdyż taki związek jest ustalony na 10-15 metrów i jest bardzo wrażliwy na przeszkody.