719 Shares 6387 views

Tak, kod PIN. Świetnie i … nieszczęśliwie

Prawie nikt nie jest zobowiązany do wyjaśnienia kodu PIN. W każdym razie należy wyjaśnić: jest to osobisty numer identyfikacyjny, który otrzymuje każdy posiadacz karty. Bez niego nie można dostać pieniędzy w bankomacie lub nie będzie można płacić w sklepie (z wyjątkiem niektórych przypadków, gdy wpiszesz ten numer, aby potwierdzić, że Twoje zamiary zakupu nie są wymagane).

Zgodnie z zasadami bankowości, po zapoznaniu się z tym czterocyfrowym "hasłem" wymagane jest natychmiastowe jego zniszczenie. Razem z kopertą. Oczywiście po pierwsze zapamiętaj to na pamięć. Ale ponieważ myśli osoby zazwyczaj zajmują coś ważniejszego, karta ta po prostu owija się w tej kopercie, która podlega zniszczeniu, dopóki nie jest to konieczne. I to jest rażące naruszenie bezpieczeństwa. Przy okazji.

Pierwsze zabronione działanie zostało już wspomniane powyżej: nigdy nie owinąć plastiku w kopercie zawierającej kod PIN. Być może, w drodze powrotny do domu będzie z tobą okrutny żart, ale uśmiecha się do kieszonkowców. Lepiej jest natychmiastowo wprowadzić tę krótką czterocyfrową kombinację do dzienniczka lub telefonu komórkowego. Oczywiście, bez notatki, co to za numer. Niektórzy obywatele uważają się za córki fortuny i zapisują je na pasku papieru, który znajduje się na odwrocie karty. Tak, tak, ten, na którym chcesz umieścić swój podpis. Cóż … komentarze są tu niepotrzebne.

Nie wymawiaj PIN osobom trzecim. Ta sucha klerykowa ekspresja oznacza znajomych, znajomych, krewnych, a nawet sąsiada, z którymi palisz na lądowaniu. Faktem jest, że każda operacja przeprowadzona przy użyciu tego "hasła" jest uważana za ten, który posiadał posiadacz karty. Tu przy okazji warto wspomnieć, że nikt na świecie nie ma prawa wymagać, abyś podał kod PIN: ani bank, ani sklep internetowy, gdzie zdecydowano się zapłacić za "plastikowy" zakup nowego przewoźnika dla kota, ani nikogo innego . Bądź czujny: każda wskazówka lub ukryte żądanie dostarczenia tych informacji jest pewnym sygnałem zbliżającego się oszustwa. I tylko w twojej mocy, aby temu zapobiec.

Zgadnij od trzech razy, jak sprawdzić numer PIN karty bankowej należącej do ciebie, czyżby intruz? Bardzo proste: w momencie jego wprowadzenia. Patrząc od tyłu, gdy w bankomacie ma być zasilane środki pieniężne lub gdy kombinacja jest wprowadzana do obliczeń dla towarów zakupionych w sklepie. Tak więc przykryj swoje manipulacje wolną ręką lub torebką. Nawiasem mówiąc, to wcale nie jest śmieszne.

Jeśli osoba zapomniała kodu PIN karty bankowej, nie będzie mógł go rozpoznać. Należy rozumieć, że w naturze istnieje w jednej kopii. Koperty z magicznymi postaciami są drukowane w głębiach kredytu i instytucji finansowych bez obecności ludzi. Więc w najlepszym wypadku możesz kopać "scleroskop" lub telefon komórkowy – napisałeś kod tam, prawda? W najgorszym wypadku będziesz musiał pojechać do banku, aby wydać nowy numer i spać spokojnie.