155 Shares 3697 views

Niemieckie okręty podwodne z II wojny światowej: zdjęcia i specyfikacje

Wynik każdego wojny zależy od wielu czynników, wśród których duże znaczenie, oczywiście, broni. Pomimo faktu, że absolutnie wszystkie niemieckie okręty podwodne II wojny światowej były bardzo silne, ponieważ osobiście Adolf Hitler uważany ich najważniejszą broń i poświęciła wiele uwagi do rozwoju tej branży, to nie mogła wyrządzić szkody, które mogłyby znacząco wpłynąć na przebieg wojny. Dlaczego tak się stało? Kto stoi u kolebki podwodnego armii? Tam naprawdę niemieckich okrętów podwodnych II wojny światowej tak niezwyciężony? Dlaczego takie forward-naziści nie byli w stanie pokonać Armię Czerwoną? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w przeglądzie.

informacje ogólne

Wzięte razem, wszystkie urządzenia, stojąc na ramionach Trzeciej Rzeszy w czasie II wojny światowej, został nazwany „Kriegsmarine” oraz okręty podwodne stanowiły znaczącą część arsenału. W oddzielnej gałęzi Sprzęt nurkowy został przeniesiony 1 listopada 1934, a rozwiązana flota była już po wojnie, że jest. E. mając istniał przez co najmniej dziesięć lat. W tak krótkim okresie czasu niemieckie U-booty II wojny światowej przyniósł wiele strachu w duszach swych wrogów, pozostawiając ogromny ślad na krwawych kartach historii Trzeciej Rzeszy. Tysiące martwych, setki zatopionych statków, wszystko, co pozostało do sumienia ocalałych nazistów i ich podwładnych.

Komendant Główny Kriegsmarine

W czasie II wojny światowej, na czele Kriegsmarine był to jeden z najbardziej znanych nazisty – Karl Dönitz. Niemieckie okręty podwodne w czasie II wojny światowej grał oczywiście ważne, ale to nie stałoby się bez tej osoby. On był osobiście zaangażowany w tworzenie planów atakują wrogów i uczestniczyli w atakach na wielu statkach, i poczyniła postępy na tej drodze, za co został nagrodzony Krzyżem Kawalerskim i liści dębu – jednej z najważniejszych nagród w nazistowskich Niemczech. Doenitz był wielbicielem Hitlera i jego następca, że to boli podczas procesów norymberskich, ponieważ po śmierci Führera, był uważany za główny Trzeciej Rzeszy.

parametry techniczne

Nietrudno się domyślić, że Karl Dönitz był odpowiedzialny za stan armii podwodnego. Niemieckie okręty podwodne w czasie II wojny światowej, zdjęcie, które udowodniły swoją moc, ma imponujące parametry.

Na ogół, Kriegsmarine uzbrojona 21 typów okrętów podwodnych. Mieli następujące cechy:

  • Pojemność skokowa: 275 do 2 710 ton;
  • Prędkość powierzchniowa: od 9,7 do 19,2 jednostek;
  • Prędkość wodą: od 6,9 do 17,2;
  • Głębokość: od 150 do 280 metrów.

Dowodzi to, że niemieckie U-booty II wojny światowej nie tylko mocny, byli jednymi z najbardziej potężnych broni krajów w stanie wojny z Niemcami.

Kompozycja Kriegsmarine

Dla wojskowych statków floty Niemcy to 1154 podmorskich. Warto zauważyć, że do września 1939 okręt podwodny był tylko 57 sztuk, reszta została zbudowana specjalnie dla wojny. Niektórzy z nich zostali schwytani. Tak więc, było pięć holenderski 4 włoski, norweski 2 i jeden z angielskich i francuskich okrętów podwodnych. Wszystkie z nich były także uzbrojone w Trzeciej Rzeszy.

granatowy osiągnięć

Kriegsmarine w czasie wojny zadane wiele szkód do swoich przeciwników. Na przykład, najskuteczniejszym kapitan Otto Kretschmer zatonął prawie pięćdziesiąt wrogie statki. Ma swoich mistrzów i wśród statków. Na przykład, niemiecki okręt podwodny U-48 zatopił statek 52.

Całej II wojny światowej, niemieckie siły morskie były w stanie zniszczyć 63 niszczycieli, 9 krążowników, lotniskowce, a nawet 7 2 pancerniki. Największym i najbardziej zauważalną zwycięstwem armii niemieckiej wśród nich można uznać za powódź pancernik „Royal Oak”, którego załoga składała się z tysiącami ludzi, a jego wyporność wynosi 31,200 ton.

Z planu

Jak Hitler uważał, że jego flota jest bardzo ważne dla Niemiec triumfu nad innymi krajami i czuł się za niego tylko pozytywne uczucia, dał mu wiele uwagi, a nie ograniczać finansowania. W 1939 roku, w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla Kriegsmarine został opracowany w ciągu najbliższych 10 lat, które, na szczęście, nie udało się stać się rzeczywistością. Zgodnie z tym planem, powinniśmy zostały zbudowane kilkaset najpotężniejszych pancerników, krążowników i okrętów podwodnych.

Potężne niemieckie U-booty II wojny światowej

Zdjęcia niektórych ocalałych technologii niemieckiej łodzi podwodnej dać wyobrażenie o sile Marynarki Trzeciej Rzeszy, ale tylko słabo odzwierciedlają, jak silne było to wojsko. Większość niemieckiej marynarki miał okręty podwodne typu VII, mieli optymalne żeglugi, miał średnią wielkość, a co najważniejsze, ich budowa była stosunkowo niska, co jest ważne w czasie wojny.

Mogą nurkować na głębokość 320 metrów o pojemności nawet do 769 ton, załoga była od 42 do 52 pracowników. Pomimo faktu, że „Siedem” sprzyjały wysokiej jakości łodzie, z czasem kraj wroga Niemcy poprawiła swoją broń, więc Niemcy mieli też do pracy nad modernizacją swojego potomstwa. W rezultacie, łódź pojawiła się kilka modyfikacji. Najbardziej popularne z nich był modelem VIIC, który nie tylko stał się uosobieniem niemieckiej potęgi militarnej podczas ataku na Atlantyku, ale był o wiele bardziej komfortowe niż w poprzedniej wersji. Imponujące wymiary pozwalają zainstalować mocniejsze silniki wysokoprężne, a późniejsze zmiany jest inny i bardziej wytrzymałe obudowy, które umożliwiają głębsze nurkowania.

Niemieckie okręty podwodne z II wojny światowej zostały poddane stałym, jak powiedzielibyśmy dzisiaj, aby uaktualnić. Jednym z najbardziej innowacyjnych modeli jest uważane za rodzaj XXI. Ten podwodny został stworzony przez system klimatyzacji i dodatkowego wyposażenia, które zostało zaprojektowane na dłuższy pobyt pod wodą zespołem. Łącznie 118 łodzi tego typu zostały zbudowane.

Wyniki działalności Kriegsmarine

Niemieckie okręty podwodne z II wojny światowej, którego zdjęcia często można znaleźć w książkach dotyczących sprzętu wojskowego, odegrała bardzo ważną rolę w powstawaniu Trzeciej Rzeszy. Ich moc nie można lekceważyć, ale należy pamiętać, że nawet z takiej ochrony z najbardziej krwawy od Führera w światowej historii niemieckiej marynarki wojennej i nie był w stanie doprowadzić swoją moc, aby wygrać. Pewnie, że nie jest wystarczająco dobry sprzęt i silną armię, by pokonać Niemcy nie mają wystarczająco dużo odwagi i dowcipu, który miał dzielnych wojowników Związku Radzieckiego. Każdy wie, że naziści byli bardzo krwiożerczy i na swój sposób trochę pogardą, ale to nie pomogło im albo niewiarygodnie wyposażoną armię, ani brak zasad. pojazdów opancerzonych, dużą ilość amunicji i najnowszym osiągnięciem nie przyniósł Trzecią Rzeszę do oczekiwanych rezultatów.