398 Shares 9093 views

Kabardinian ślub: tradycja i nowoczesność

Kabardinian ślub dziś – nie tylko radość i piękny widok. To trwa debata, a czasem konflikty. Faktem jest, że tradycyjne, w pełni zgodne z dawnych zwyczajów działanie musi trwać przez okres dłuższy niż jeden rok. Rodzina pana młodego szukałem przyzwoitej pierwszej długiej młodej. Następnie, za pośrednictwem swoich krewnych złożył wniosek do jej rodziny. Jeśli zgadzasz się (i nie mógł od razu dać) rodzina zaczęła negocjować narzeczona cenę. Zrobiono to powoli, ale dokładnie. Potem pojawia się narzeczona narzeczona, a później – zaręczyny. Wszystkie te działania są wykonywane ściśle według tradycji narodowych, do naśladowania ścisłego rytuału, lub, jeśli chcesz skrypt. Gdy pan młody przyniósł część posagu panna młoda może być wyłączony z domu rodzicielskiego. Proces wycofywania jest również ściśle regulowane. To jest nie mniej spektakularny niż samych Kabardinian ślubu.


Człowiek osiedlił się w tym samym domu, pan młody – w innym. nie mógł zobaczyć jego krewnych, a zwłaszcza starszych i panny młodej przed ślubem. Dopiero po długim czasie dziewczynka przyniosła do domu pana młodego, w pomieszczeniu, w którym będą żyć. Ale w świetlicy została wzięta tylko kilka tygodni. Oczywiście, ten opis – tylko najbardziej zwięzłe podsumowanie tego święta. Rytuały jest znacznie szerszy, bardziej kolorowe. Ale dziś mało kto z kabardyjczycy ściśle przylega do nich. Nawet najpiękniejszy ślub Kabarda zawiera już tylko elementy kultury popularnej: muzyka, śpiew, czasem kostiumy. I że jest to odejście od tradycji historycznych oburzonych wiele kabardyjczycy. Co nie lubić zwolenników dawnych obrzędów najbardziej?

dzisiaj Kabardinian ślub

Dziś, tak jak w czasach starożytnych, panna młoda może również ukraść. To również zakwaterowani w domu krewnych, ale gdy jej rodzice przychodzą prosić zgodę dziewczynki. Jeśli wyrazi zgodę, dom przychodzi imamem i żeni. W rzeczywistości, wiele osób uważa, że Kabardinian ślub powinien odbyć dokładnie w domu, ale nie w restauracji. Jest to pierwsza cecha. Jeśli panna młoda nie zgadza, może ona po prostu wrócić do domu. Jest to również cecha naszych czasów. Po zawarciu małżeństwa Imam muzułmańskiej rozpoczyna przygotowania do ślubu. Interesujące jest to, że usuwanie arkuszy po nocy poślubnej, która nadal jest praktykowane, zwłaszcza w odległych obszarach, w przeciwieństwie do tradycji islamu. Ale niewielu kabardyjczycy i inne rasy białej o tym wiedzieć. Nie można połączyć się z tradycyjnym weselu mężczyzn i kobiet. Tradycja wymaga od nich mają same zabawy. I, oczywiście, panna młoda powinna być ukryte przed wzrokiem ciekawskich.

A co jest najpiękniejsze Kabarda ślub dzisiaj? Ten zestaw jest maszyn luksusowo, elegancko ubranych gości, kobiet w europejskiej sukni z odkrytymi ramionami, szczery strzał młodej pary do ślubu wideo. Czy to źle? Ktoś myśli, że „rusyfikacji” lub „oevropeennye ślub” – wstyd narodu, jest jeszcze jeden krok do utraty tożsamości narodowej. Inni uważają, że nowoczesne kabardyjski piękny ślub z europejskiego stronniczości – czas hołd. Kto ma rację? Prawdopodobnie odpowiedź na to pytanie należy szukać krewnych panny młodej i pana młodego. Tylko oni mają prawo do określenia, czy chcesz zachować dawne tradycje i jak wykorzystać wspólny czas na nowy przyjęć uroczystości.