870 Shares 5739 views

Przepisy na mydło wykonane ręcznie z mydła. Jak zrobić mydło

Mydło odnosi się do najczęstszych środków używanych przez osobę w życiu codziennym. I chociaż w każdym sklepie detalicznym jest w sprzedaży, a wybór w wyspecjalizowanych oddziałach i sklepach jest po prostu ogromny, temat mycia mydła własnymi rękami jest bardzo powszechny. I główną przyczyną jest to, że takie mydło jest popytu. Jak mydło z mydła własnymi rękami rozważymy w tym artykule.

Historia mydła

Każdego dnia myjąc się mydłem, niewiele wiedzą na ten temat, z reguły taka wiedza ogranicza się do pytań dotyczących jej stosowania. A jednak jest to temat starożytny i ma bardzo interesującą historię. Według dotychczasowej legendy, po raz pierwszy w Rzymie użyto detergentowych właściwości składników mydła.

Na górze Sapo istniały tam odprawiane rytuały poświęcania bogów zwierząt przez ich spalenie. W deszczu padły prochy z ognia i tłuszczu zmarłych zwierząt. Z biegiem czasu ludzie zauważyli, że w tej rzece ubrania są myte znacznie szybciej niż w innych.

Początek produkcji mydła może być datowany na 6 wieku pne. E, a pierwsze mydła to plemiona fenickie i galickie. Jeśli polegasz na źródłach pisanych, pierwsze nagrania mydła należą do pierwszego wieku naszej ery. Najczęstszym zajęciem było miejsce, w którym istniała baza surowców, a mianowicie, gdzie było dużo sody, oliwy z oliwek, tłuszczów i drewna do spalania i popiołu.

Kompozycja mydła

Aby utworzyć mydło, konieczne jest posiadanie pewnych elementów, jeśli jest co najmniej jedno brakujące, to nic się nie okaże:

– tłuszcz lub olej, nie ma znaczenia, czy są pochodzenia zwierzęcego, czy roślinnego;

– alkalia (soda kaustyczna) ;

Woda.

Proces mydła jest dosyć prosty – łączenie wszystkich składników i poczekać na zeszlifowanie mydła. Wcześniej to zrobili, ale dzisiaj, z ogromnym wyborem, mydło, zwłaszcza ręcznie robione roboty, przedstawiło pewne wymagania, w tym estetyczne. Choć proces produkcyjny jest prosty, ale jest wiele tajemnic, jak w każdym razie. Pomimo faktu, że skład mydła nie zawiera tak wielu elementów, ludzie nadal potrafili ułatwić proces jego tworzenia domów. Więc nie było receptur na ręcznie robione mydło z mydła.

Co to jest mydło

W procesie mydła można nazwać początkiem wszystkich początków. Przepisy domowe mydła z mydła są proste i niedrogie, ponieważ jest to praktycznie mydło, które nie ma koloru i zapachu. Oznacza to, że mając ten składnik, możesz rozwijać fantazję na niespotykane wysokości.

Jeśli jednak mydło w domu można zrobić tylko z naturalnych składników, mydło, oprócz olejów roślinnych i gliceryny, zawiera więcej środków powierzchniowo czynnych – substancji powierzchniowo czynnych. Najczęściej kupujący takich mydli starają się kupić naturalny produkt, bez dodatków chemicznych, ale dziś jest trudny do wytworzenia, aby spełniał wszystkie wymagania, a nawet w przystępnej cenie. To dlatego, że baza mydła jest potrzebna wśród miłośników, aby stworzyć mydło w domu.

Myjemy mydło. Z czym zacząć?

Przyjrzyjmy się teraz, jak tworzyć ręcznie robione mydło. Przepisy z bazy mydła są proste, więc ten proces nie powoduje trudności. Po pierwsze, musisz zrozumieć, jaki wynik chciałbyś otrzymać. Chociaż samo wytwarzanie mydła nie jest trudne, ale mimo to, mydło nie ma koloru, zapachu i innych cech, które chcielibyśmy zobaczyć w końcu. Aby wypełnić te luki, musisz dodać kilka elementów. Na przykład przy dodawaniu oleju możemy zmniejszyć pianistyczność mydła. Dlatego nie studiując podstawowego kursu,

Więc co jest potrzebne przede wszystkim, aby mydło z bazy? Przepisy (przepisy na temat mydła są bardzo proste) są tutaj szczegółowe i zrozumiałe.

Komponenty do produkcji:

 1. Baza mydła.
 2. Oleje są kosmetyczne i eteryczne.
 3. Kolory żywności. Są najbardziej nieszkodliwymi.
 4. Smaki, suszone kwiaty.

Narzędzia:

 1. Kształty.
 2. Wagi, najlepiej dokładne (elektroniczne).
 3. Termometr, specjalna strzykawka.

Podstawowa lekcja pisania mydłem

Przepisy domowe mydła z mydła w tym przypadku będą najprostsze. Na przykład mydło miodowe.

 1. Baza mydła (przezroczysta) – 100 g.
 2. Smaki żywnościowe miód – 4-6 kropli.
 3. Rafinowany olej jojoba – 0,25 łyżeczki.
 4. Miód naturalny – 0,5 łyżeczki.

1. Konieczne jest określenie wymaganej ilości podłoża.

2. Wytnij mydło. Jest to możliwe na kostce, możliwe jest kratowanie na dużym tarkę. Topniemy. W tym celu można użyć kuchenki mikrofalowej lub gazu, ale należy pamiętać, że w żadnym przypadku nie należy wrzątać bazy. Optymalna temperatura wynosi 60-65 stopni. Dobrym pomocnikiem w utrzymaniu temperatury będzie termometr, najlepiej elektroniczny.

3. Dodamy olej, smak, miód. Ważne jest przestrzeganie dawek podanych w przepisie, ponieważ nadmiar składników może wpływać na jakość mydła i jego zdolność do zestalania.

4. Jeśli w przyszłości konieczne będzie dodanie barwnika do mydła, to należy to zrobić ostrożnie. Po pierwsze, w celu jednolitego rozprowadzenia mydła, ten ostatni musi być stale mieszany, a po drugie, aby nie "malować" mydła, ważne jest, aby nie przesadzać go ilością.

5. Mieszaninę dokładnie wymieszać małymi trzepaczkami lub drewnianymi pałeczkami, a po wlaniu do form odstawić do ostygnięcia. W takim przypadku rozlany płyn może być posypany alkoholem, aby uniknąć powstawania pęcherzyków.

Dodatki do mydła

Jeśli chcesz wydzielić kolorowe wykładziny, na przykład kwiaty, muszle, itp. W mydło z mydła, ręcznie robione przepisy mydła powinny być zrobione przezroczystą podstawę. Wkładki wykonane są za pomocą specjalnych kształtów, a biała podstawa może być używana. Wkładki są wykonane w taki sam sposób, jak mydło:

 1. Wytnij mydło.
 2. Melt, nie doprowadzając do wrzenia.
 3. Dodać farbę (jeśli wkładki mają różne kolory, wówczas masę należy rozdzielić przed malowaniem)
 4. Niech się zamarza.
 5. Można dodatkowo pokryć farbą z matą perłową.

Aby dodać wkład do mydła, należy:

 1. Rozpuścić bazę mydła.
 2. Dodaj wszystkie składniki wymienione w przepisie na mydło.
 3. Wlać małą warstwę cieczy do formy.
 4. Włóż wkłady do niego. Jeśli istnieje obawa, że się stopi, możesz umieścić je w lodówce.
 5. Wlać resztę płynu, lekko ochłodzić, mieszając łopatką i wylewać, nie dostając strumienia na wkładki.

Przepisy Soap wykonane ręcznie z mydła

Mydło ręcznie robione może być wykonane różnymi dodatkami. Jak mogą działać:

 1. Clay.
 2. Kości migdałowca.
 3. Kawa.
 4. Soki.
 5. Kwiaty suszone.
 6. Oleje, kochanie.
 7. Mleko.
 8. Jagody rokitnika i nie tylko.

Być może przepisy na ręcznie robione mydło z mydła z dodatkiem suszonych kwiatów powodują trudności w zrozumieniu. Ale absolutnie nie ma żadnych trudności w wytwarzaniu takiego mydła. Zastanów się nad przepisem z dodatkiem kwiatów nagietka:

 1. Baza mydła (biała) -50 g.
 2. Olejek eteryczny z olejkiem z szałwii – 0,25 łyżeczki.
 3. Żywność kolor brązowy 3-4 cap.
 4. Kalendula suszone kwiaty – 1 lub 2 łyżki. L.
 5. Kształt i mikser.

1. W celu przygotowania bulionu – 100 ml wody, gotowane i 1 łyżka. L. Kwiaty. Pozwolić, aby bulion rozluźnił się do dwóch godzin.

2. Roztopić ½ podstawę mydła. Dodaj bazę do wywaru nagietka i 2 lub 3 krople farby. Pokonaj bazę i wszystkie elementy, bez usuwania z ognia, aż masa wzrośnie. Bulion należy dodać ostrożnie, ponieważ mydło w następującym stanie może być bardzo kruche. I ubijane również różni się kruchością

3. Wlać mieszaninę do formy, napełnić ją na pół, ale trzeba to zrobić szybko, aby nie zamarzać mydła .

4. Przygotuj w ten sam sposób drugą część mydła, ale należy dodać 1 kropel farby.

5. Wlać drugą część mydła do formy na już wypełnione. Ozdabiasz kwiatami nagietka z wywaru, podczas gdy powinny one być lekko "utopione" w mydle.

Po ochłodzeniu mydła można go używać.

Recenzje ręcznie robionych mydła

Jak wynika z opinii, przepisy mydła wykonane ręcznie z mydła są bardzo potrzebne. Wielu ludzi bada je i stara się tworzyć Soap się.

Najpopularniejsze suplementy mydła obejmują:

 • Glina;
 • Kochanie, ale zauważono, że jest alergenem. Dlatego można go używać bez tendencji do alergii;
 • Olejek do zmiękczania skóry;
 • Mleko kozie.

Sukces kreatywności!