642 Shares 3747 views

Dlaczego leżącego dziecka

Nie wszyscy rodzice wiedzą, że źle wybór sutki powoduje zniekształcenie bite dziecko. zgryz z kolei wpływa na rysy twarzy i profilaktyka wad zgryzu powinno odbywać się dosłownie od urodzenia, jak ukąszenie jest tworzony na długo przed pojawieniem się zębów. Idealnie, prawidłowy zgryz powstaje głównie poprzez karmienie piersią. Ale jeśli nie jest to możliwe, moms uciekać się do butelki do karmienia i uczyć dziecko do smoczka. Ale może to być kilka błędów. Po pierwsze – sutki wykorzystywane nieregularny kształt, drugi – zbyt duży otwór. Ortodonci odkryli, że za pomocą okrągłej sutek często mają zaburzenia układu odniesienia uzębienie.


Sutek – konieczność czy luksus?

W pierwszym etapie rozwoju dziecka – Oral, gdy jest bardzo ważny odruch ssania – dotykowej styku warg, gardła i języka ze smoczka. Jest to jeden z niezbędnych etapów rozwoju dziecka, które nie mogą być zaniedbane. Nerwowość i rozdrażnienie dziecka zależy w dużej mierze od niezaspokojonych potrzeb smoczki napadowe – ogromny stres dla dziecka. A jeśli dziecko jest karmione piersią, to atrapa dodatkowe pociągi mięśnie szczęki, a okruchy nie jest leniwy, aby karmić piersią. Więc co jest jeszcze lepsze dla dziecka: ssanie smoczka lub palca? Odpowiedź jest oczywista, ponieważ smoczka łatwiejszego odzwyczaić i kciuka – zawsze z „A”, a tworzenie okluzji przez ssanie kciuka jest słaba.

Zalecenia dotyczące prawidłowego wyboru sutki.

Istnieją pewne wytyczne dotyczące wyboru odpowiedniego smoczka. W swojej konfiguracji wszystkie smoczki są podzielone na kubka udojowego (jego rozmiar zależy od długości niebie) i otoczki (wysokość górnej wargi i usta długości szczeliny) porcji. System smoczek butelki muszą mieć otwór do dziecka nie zostanie połknięta nadmiaru powietrza. Jeżeli otwór w górnej części butelki jest nieco na szczycie smoczka, pozwala jedzenie działać prawidłowo w jamie ustnej i pomaga w trawieniu.

Warunki używania smoczka.

Po zakupie potrzeby przemyć smoczek z mydłem i wodą i gotować przez kilka minut. Przechowywać należy w specjalnym oknie, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu. Musi być rezerwa tych samych smoczki kształtu, jak dziecko przyzwyczaja się do jednej formy i odrzuca inne. Jeśli podczas snu dziecka smoczek zagubiony i nie płacz, nie umieścić go z powrotem w jego ustach.

Wszystkie smoczki mają rozmiar, który jest wybrany w zależności od wieku dziecka. 1-ty rozmiar – – dla niemowląt do 6 miesięcy; 2-ty wielkość – od 6 miesięcy do 1,5 lat; Trzeciej wielkości – od 1,5 do 2 lat.

Smoczki silikonowei lateks. Silikon – bardziej wytrzymałe, ale są trudniejsze. Lateks – miękki, strukturalnie przypominają pierś matki, ale szybko pogarszać, gdy gotuje. Silikonowy smoczek zalecany zmiany po 5-6 tygodniach, a lateks – 4-5, a jeżeli szkoda pojawiły się znacznie wcześniej, konieczne jest, aby natychmiast zmienić sutek.

Do tej pory producenci proponowane i poprawiła mod sutek: można dostać wygodne do spania na brzuchu, z podświetleniem. Ale najważniejsze jest to, aby mieć wystarczającą osłonę sutek objętość, dziecko nie zostanie połknięta sutek. Korzystne jest smoczek otwory wentylacyjne w celu zapobiegania pieluszkowe w obrębie jamy ustnej.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Zdrowie dla Ciebie i Twoich dzieci!