460 Shares 4180 views

Zodiakalny konstelacji Libra

Waga nazywa zodiakalny gwiazdozbiór na półkuli południowej nocnym niebie. Łacińska nazwa – «Libra». Starożytni Sumerowie nazywali konstelacja Zib-Ba An-Na, który oznacza „boską równowagę.” Libra konstelacja położony pomiędzy konstelacji Skorpiona i Panny. Nawiasem mówiąc, w astronomii babilońskiej jego charakteru jest reprezentowana w postaci szponów skorpiona. Jednakże, nie było błędu w arabskim słowo „zubana” i akadyjskiej słowo „zibanitu”, z których oba mogą oznaczać zarówno „Scale” i „Scorpion”. Ma kształt skorpiona wisiał do góry nogami, i był znany jako „Scorpion Claw” do 1 wieku pne, to nigdy wcześniej nie zostały zidentyfikowane jako konstelacji Libra.


Ponadto sugerowano, że ten znak zodiaku, jakby nawiązując do faktu, że kiedy słońce wchodzi tę część ekliptyki, zaczyna równonocy jesiennej. W mitologii egipskiej, starożytnej konstelacji Libra, znany również jako „Balance of Truth” i „Sąd Ostateczny”, sięga do egipskich rytuałach zaświaty, gdzie są używane do ważenia dusz zmarłych. Ponadto, są one związane z bogini Maat, jako główny starożytnego egipskiego boga, co wiązało się z tej konstelacji. Była córką Ra i patron prawdy, sprawiedliwości i powszechnej harmonii.

W mitologii greckiej Scales – konstelacji reprezentujących rydwan złoto Pluto sporządzony przez czterech czarnych koni. Jeden dzień, zwiedzając podziemia w rydwanie, Pluton widział Persefona, córka Zeusa i Demeter, bogini płodności. Historia uprowadzenia Persefony przez Pluto – znanego greckiego mitu, który reprezentuje roślinność budzi się na wiosnę, dając procesów i opuszczania ziemi po zbiorach.

Starożytne legendy przypisują wygląd konstelacji Libra cesarza Augusta, który był znany ze swej sprawiedliwości. W dowód wdzięczności do wielkiej postaci przedmiotów uwiecznił jego imię, nazywając ją zodiakalnego w pamięci sprawiedliwości sierpnia.

Dzisiaj jest przedstawiany jako znak Wagi, który posiada w swoich rękach Themis, greckiej bogini sprawiedliwości, a tym samym obcowania z sąsiednim gwiazdozbiorze Panny.

Jest to jedyny znak zodiaku, które nie reprezentują przyrody.
Konstelacji Libra zajmuje powierzchnię 538 stopni kwadratowych i zawiera trzy gwiazdki z znanych planet. Można zauważyć na szerokościach geograficznych pomiędzy +65 ° C a -90 ° C, a najlepsze jest to widoczne na 9 wieczorem w czerwcu. Gwiezdny astrologia, Słońce przechodzi przez równowagi w okresie od 16 października do 15 listopada, aw tropikalnej astrologii jest to rozważane w tym znaku w okresie od 23 września do 23 października.

Konstelacji Libra, którego zdjęcia można zobaczyć powyżej nie jest najjaśniejsze galaktyki, ale jest jeden, które mogą być interesujące dla obserwatorów. W dużym teleskopie widać galaktyki spiralnej NGC 5885, o sile 11,7, położonym obok Beta Libra. Jest także domem dla Gliese 581 c – jest to pierwsza egzoplanetą która została odkryta na orbicie swoją gwiazdę macierzystą, czerwonego karła Gliese 581, w strefie mieszkalnej gwiazdy. Ta planeta Ziemia jak została odkryta w 2007 roku. Inna planeta okrążająca samą gwiazdę, o Gliese 581 e – przy najmniejszej masy egzoplanety, odkryli na orbicie normalnej gwiazdy.