401 Shares 8885 views

Rzutu rożnego w piłce nożnej – niebezpieczna średnia pozycja

Piłka nożna – jest najbardziej popularna w świecie sportu, a zasady są stale zmieniających się w nim mogą ulec niewielkiej korekcie – na przykład niedawno w środku pola zagrał piłkę przez dwóch graczy, ale teraz po gwizdku, tylko jeden gracz może tam pozostać. Jednak większość zmian są małe, ledwo widoczne dla niewtajemniczonych. Podstawowe zasady nie ulegają zmianie na przestrzeni lat, a każdy kibic powinien wiedzieć na pewno, nawet jeśli on nie gra, ale po prostu obserwując grę. Na przykład, każdy powinien mieć pojęcia, co rzutu rożnego w piłkę nożną. Po tym wszystkim, kiedy oglądać mecz ze stadionu lub na ekranie telewizora i komputera, trzeba zrozumieć, co dzieje się w meczu. Dlatego trzeba czytać ten artykuł, jeśli chcesz zrozumieć, co rzutu rożnego w piłkę nożną.


Dla których jest on powołany?

Rzutu rożnego w piłkę nożną jest przypisany gdy piłka przekroczyła linię frontu pola po dotknięciu zawodnika drużyny broniącej. Oznacza to, że bramkarz mógł odparować, obrońca może blokować krzyż, gracz może po prostu być bezpieczny, aby doprowadzić piłkę poza boiskiem – i gdyby nie przeszedł przez stronę, ale linia frontu, z rzutu rożnego przyznawany jest piłka nożna. Jest to dość niebezpieczne położenie standardowe, a wszystkie zespoły mają zwykle kilka preparatów krajowy na rysunku takich norm. Ale okazuje rzut rożny w piłkę nożną?

Procedura wykonania uderzenia

Kara rzutu rożnego w piłkę nożną jest wykonywana przez jednego gracza, który jest wysyłany, jak można powiedzieć od nazwy standardu, w rogu pola. Nie jest sprawdzane, zwany kanciasty i oznaczony obszar, w którym chcesz umieścić piłkę w rysunku takiego ataku. Gracz wykonując rzut rożny nie powinno być na boisku w momencie, gdy dostawa ma. Kierunek uderzenia jest wolny, to znaczy, że gracz nie ma ograniczeń – można go wysłać piłkę w polu karnym, jego podejścia mogłaby przenieść piłkę na drugi bok lub otpasovat jego najbliższego piłkarza. Więc teraz wiesz, kiedy z rzutu rożnego w piłkę nożną i jak jest on wykonywany. Teraz musimy porozmawiać trochę o ograniczeniach, które istnieją w zasadach gry, a które są bezpośrednio związane z tym standardowym położeniu.

ograniczenia

Jak można zrozumieć, ograniczenia na osiedlenie się strajk jest prawie tam – zwłaszcza jeśli mówimy o stronie atakującej, która spełnia normę. Ponadto usunięto pewne ograniczenia, które działają w innych sytuacjach – na przykład, jeśli gracz, który wykonuje piłki po rzucie rożnym, który znajduje się w pozycji „spalonej”, to ta pozycja nie jest liczony tak, że obrońcy nie mogą nawet próbować tworzyć Wysunięta wykonanie tej normy, czasami staram się robić, kiedy wróg dalekiego zasięgu wolny lub rzut wolny. Ale broniący bok, istnieje jedno ograniczenie, których należy przestrzegać bardzo wyraźnie – fakt, że podobnie jak w przypadku każdego innego rzutu karnego, w wykonywaniu ochraniaczy narożnikowych nie może zbliżyć się do piłki w odległości dziewięciu metrów lub mniej. Tak więc, prawie wszystkie z nich są w polu karnym, czekając na rund, podczas gdy jeden lub dwóch graczy może być w dziesięciu lub piętnastu metrów od piłki, aby zapobiec krótki róg, które zostaną omówione później.

taktyka atakujący

Statystyki dotyczące rzutu rożnego w piłce nożnej – to bardzo interesująca i kontrowersyjna postać. Z jednej strony pokazuje, jak często drużyna atakująca dostaje do bram wroga i zatrzymać tylko o krok od ich przechwytywania, ale z drugiej – z rzutu rożnego to wielka szansa, aby zdobyć ale wiele zespołów w meczu może wykonywać dziesiątki narożnikach przy nie przynosząc żadnego z nich do produktywnego zderzenia. Dlatego każdy zespół, zawsze są jakieś „home-made” do wdrożenia tego standardu. Najczęściej piłka jest wysyłany do górnej części pola karnego – komora jest mało prawdopodobne ze względu na dużą liczbę graczy w okolicy, jak również ze względu na fakt, że dziesięć metrów od flagi rogu zawsze mają obrońcy, który ogląda piłkę, gdy próbuje wysłać go do dna. Dał kara jest zwykle albo obok słupka, a na dalekiej, ale inne niż zawodnicy drużyny atakującej może grać z rzutu rożnego, aby uzyskać więcej miejsca. Biorąc pod uwagę fakt, że obrońca nie może być bliżej niż dziesięć metrów w terenie może być utworzona tylko atak dwóch graczy, które mogą wytwarzać raspasovku dostarczyć nie z boku i od samego pola.

Taktyka obrony strony

Jeśli chodzi o zespół, który jest w obronie rzutu rożnego, to jest najczęściej używany indywidualną opiekę. Obrońcy osobiście czuwać nad najgroźniejszych graczy wroga – dlatego często w narożniku pola karnego widać bijatyka: naprzód bardzo aktywnie starają się uciec z aresztu i nadal aktywnie popierają jego pokrywę. Większość bramkarze umieścić dwóch graczy na pręcie, tak że mogą one dotyczyć bramę kąt, podczas gdy on będzie radzić sobie z sytuacją bramkarz w środku. Ponadto, te gracze mogą kolidować z przeciwnikiem bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

Bezpośredni cel

Wiele osób pyta, co nazwę rzutu rożnego w piłkę nożną, z którego gol zostanie zdobyty bezpośrednio. W rzeczywistości, nie ma konkretny pomysł (choć czasem określenie „suchy liść”, ale nie jest to zbyt powszechne), a zdarza się w profesjonalny futbol jest niezwykle rzadkie. Po raz pierwszy w tym działo się w meczu w 1924 roku pomiędzy reprezentacjami Argentyny i Urugwaju, i od tego czasu zdobył sporo bramek – ale wystarczy niesamowity zbieg okoliczności, że gracz wykonuje rzut rożny, był w stanie zdobyć.