753 Shares 5183 views

Różne tańce cygańskie

Pieśni i tańce Romów zostały stworzone przez różnych grup ludzi. Warunkiem ich powstania jest zwykle podawane jako interpretacji tej sztuki, pożyczone od innych kultur. Niektóre rodzaje rzemiosła zaprojektowany specjalnie dla wzbogacenia.


styl

Taniec cygański, w oparciu o sposób wykonania można podzielić na część dzienną, na zewnątrz, malownicze, Tabor. Wszystkie z nich są bardzo ciekawe.

styl Tabor oferuje szereg ruchów i niesystematyczne. Głównym celem – aby wykazać się przed rodakami pewnego poziomu wirtuozerii. Ten taniec cygański odbywa się w ścisłym kręgu: dyskoteki, święta i rodziną w domu.

Etap sposób jest przeznaczony głównie dla teatru i odmiany wykonania sztuki i rozrywki. Przeprowadzone artystów.

Kabina taniec jest odmianą w przypadku braku poprzedniego etapu i stosunkowo małej zamkniętej przestrzeni. Artystów wykonywane w domu lub w restauracji.

styl ulica scenie prekursora. Jest tak nazywane są improwizację, która łączy elementy gatunku salonowych i Tabor. Wykonawca w takiej sytuacji wybiera optymalny ruch, biorąc pod uwagę obecną sytuację: liczbę widzów, dystans do nich w wolnej przestrzeni, zwłaszcza obejmujące ulice i muzykę.

rosyjski

Tańczą Cyganie tego gatunku mają charakterystyczny skład. To może być nieobecny w sposób Tabor. Zakłada stopniowe zwiększanie tempa – na początku jest bardzo powolny koniec energiczny i szybki.

Szczególną uwagę przywiązuje się do gypsy taneczną grę kompleks nóg. U ludzi wykonania rytmicznej charakterystyki ruchu, szybko obhlopyvanie się. U kobiet – walczyć barki i wyraziste wdzięczne ruchy rąk.

Wiele elementów można prześledzić jak dotąd rosyjskie korzenie. Słynni tancerze z Rosji: Ganga Batalov, Zemfira Pearl, Lyalya Chornaya Boris Sankin.

wersja Balkan

Taka para tańczy zbliżeniową Roma. Są one wykonywane w znacznej odległości między partnerami. Podczas tego tańca, ludzie zamieniają się miejscami wielokrotnie. Oni zdają się iść w kółko.

Rumuński Roma kobieta tańczy obrócić go wokół na miejscu. Ruchów użył kliknięcie palców, stepowanie, toe gry. Dla mężczyzn, charakteryzuje się „petardy”.

taniec brzucha

Ten rodzaj twórczości na życie wykonując Romów w Turcji i na Bałkanach. Tańczą trochę ostrzejszy i łatwiejszy zwykły sztuki orientalnej. W bałkańskich Cyganów również przedstawić ekspresyjną grę z rąk, palców i klikanie typowych ruchów nóg.

Tureccy przedstawiciele ludu jesteśmy zainteresowani wykonaniem kilka konkretnych rodzajów tańców, w tym: kyuchek, Sulu Kule chiftetelli, Havasu powieści. Ich praca często wymaga akrobacji, a także małą pantomimę do romantycznych lub codziennych tematów.

Ze względu na charakter tego entuzjazmu tańca i zalotny. Istnieje również obecne ramiona drżały. Istnieją również przykłady z welonem, szal lub szalik. Taki taniec brzucha na terytorium krajów muzułmańskich ma swoje mężczyzn firm. Jest bardziej agresywny.

ciekawostki

Z żydowskimi i mauretańskich korzeni flamenco od dawna uznano sztuki cygańskiej. Jego artysta nazywa bailaor. Flamenco – Profesjonalne sztuka gypsy, ponieważ istnieje głównie w postaci ulicy i na scenie. Wśród najbardziej znanych artystów sztuki cygańskiej – Carmen Amaya i Hoakin Kortesa.

Dancing gypsy Jego charakterystyczną cechą są solnost. Ten naród nie wykonuje zbiorowo lub w parach takiej pracy. W wersji męskiej, szybkim, zwinnym i szybkim, rytm tancerza bije obcasy, towarzyszące jej ciosy palmy na podeszwach, łydek i ud.

Sposób kobiet mniej kanciaste, jest bardziej gładka i miękka. Tancerz prawie miażdży pod stopami. Ona się na nieco w bok i do przodu. Młyn jest wówczas w położeniu pionowym.

Komórka uplifting palma na głowę, ramiona i barki. Gypsy tancerz uwagę zwraca się przede wszystkim do gry w palce i ręce, zbierając je, prostowanie i tworzenia różnych kształtów nich. Wszystko to jest znane indyjskie statuetek.

Jedna z kobiet tańczących liczbach przedstawia się następująco: z dynamiki ruchów ręki melodii stają się szybsze, aż punkt kulminacyjny nie upaść i nie zatrzymują. W tym przypadku ramiona tancerza drżeć w ekstazie.

Taniec Magyar Roma jest bogaty w ruchach, wyraziste męskiej partii i malovyrazitelnoe skąpe samicy. Ten rodzaj sztuki jest wykonana z bawełny, prischolkivaniya palec i palec gry.

Gypsy ora należący do grupy bałkańskiej jesteśmy zainteresowani ludźmi. Ta forma sztuki została zapożyczona z okolicznych narodów. To może być reprezentowana jako okręgu tańca.