552 Shares 7494 views

Alarm w kraju: wybór, instrukcja, instalacja

Domek był i pozostaje atrakcyjnym celem dla złodziei różnej wielkości. Kradzież wpływa nie tylko wartość, ale również sprzęt ogrodniczy, sprzęt rolniczy, aw niektórych przypadkach napastnicy poszedł i zwierzęta. Nawet sąsiedzi z psem czasami nie może zapewnić ochronę własności na odpowiednim poziomie, zmuszając właścicieli do korzystania z nowoczesnych technologii, aby stworzyć barierę dla złodziei. I to ma sens, ponieważ nowoczesny system antywłamaniowy w kraju jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed różnymi zagrożeniami. Pomimo plotek na złożoność tych systemów, doświadczenie pokazuje, że mogą one ustalić zwykłego złota rączka, który jest zaznajomiony z ogólnymi zasadami montażu i prac elektrycznych. Wystarczy kupić zestaw składników, należy wykonać instalację i połączenie. Jednak, aby rozpocząć rozwiązywanie tego problemu powinno być, aby wybrać odpowiedni sprzęt.


System GSM

Działanie tych systemów opiera się na informacjach pochodzących z zarządzania czujników. Zazwyczaj GSM Obudowa przedstawia panel sterowania, który wykonuje miejscu odbioru sygnałów i powiadomienia. Na przykład, z uruchamianego czujnikiem wysyła sygnał do centrali, która z kolei powiadamia powiernik lub więcej osób za pośrednictwem środków komunikacji przewidziane.

Najprostszym sposobem, aby skontaktować się z sąsiadów lub krewnych, którzy mogą znajdować się w pobliżu obiektu, będzie wiadomość SMS. Ponadto, bardziej zaawansowane kompleksy zapewnia odniesienie dźwięku przebrnąć złodziei, a nawet telewizji przemysłowej. Takie systemy często mają na skutek odstraszający, ale nie jest włamywacz system alarmowy w kraju, który może rozproszyć gaz łzawiący. Oczywiście, działania te są wykonywane dopiero po odpowiedniej komendzie od syndyka.

rodzaje czujników

Czujniki ruchu lub czujniki są najbardziej doskonałymi środkami wykrywania intruza. To urządzenie, którego zadaniem jest wykrycie zmian w środowisku, które kontrolują. Istnieją różne czujniki, obejmujące pewną strefę obiektu. W tej chwili emitować czujniki alarmowe, które przeznaczone są do sterowania terytorium obcego i znaleźć intruz jest już wewnątrz pomieszczenia. W szczególności, istnieje wibracyjne, podczerwień, ultradźwięki, podwójne i inne rodzaje czujników.

Najbardziej popularny jest przypisana czujniki zbicia szyby i model, działający na podstawie promieniowania podczerwonego. W pierwszym przypadku sygnał jest wysyłany podczas próby działania mechanicznego na ekranie, podczas gdy drugi alarm antywłamaniowy jest aktywowany w kraju w czasie penetracji złodzieja do pokoju. W obu przypadkach, po aktywacji czujnika następuje wysyłanie sygnału do zdalnego sterowania. Jak już wspomniano, może to być płyta GSM-odbiornik.

Jak wybrać najlepszą opcję?

Praktyka pokazuje, że najbardziej skuteczna ochrona jest realizowana w postaci zintegrowanej. Oznacza to, że im więcej warstw ochrony, tym bardziej niezawodne zabezpieczenie. Oznacza to, że zaleca się stosowanie co najmniej dwóch typów czujników i funkcjonalnego panelu sterowania. Nawiasem mówiąc, najlepszy system bezpieczeństwa w kraju – to ten, który jest podłączony do centralnej jednostki sterującej w szczególności partnerstwa. W tym przypadku istnieje szansa nie tylko w celu zapobiegania napadu, ale również złapać intruza. Inną rzeczą jest to, że takie kompleksy, nawet w naszych czasach są rzadkie, a każdy właściciel jest zmuszony polegać na własnych siłach. W każdym razie, to nie jest zbędny dostarczenie czujników zewnętrznych i wewnętrznych wykrywanie kradzieży, ale także rozważyć sposoby interakcji z centralą i ewentualnego wpływu na przestępców.

montowanie

Instalacja może być uważany za przykład dla ustawienia optymalnej skuteczności, zawierający zespół sterowania, czujnik podczerwieni, syreny i kontaktron – tak zwany czujnik magnetyczny. Tak zaczyna się montaż alarmu z instalacją czujników. Głównym zadaniem – aby znaleźć odpowiednie miejsce na jego lokalizację, umyślne punktów atrakcyjne z punktu widzenia osoby atakującej widzenia. Na przykład otwory, drzwi i okien. Ta sama zasada jest ustawiona kontaktron, po którym oba czujniki dostarczane jest zasilanie. Zwykle stosowany typ zasilacza sieciowego, ale można użyć baterii.

Należy również rozważyć instalację syreny. Zazwyczaj już w konfiguracji zapewnia długi przewód, przez który się łączysz. Jeśli instalacja jest przeprowadzana alarm, konieczne jest zainstalowanie syrenę w bezpiecznym miejscu, z dala od przypadkowych kontaktów. Wymóg ten wynika z faktu, że syrena rzadko mają mocne argumenty i chronić je odpowiednio.

testowania alarmu

W postaci gotowej system musi być blok kontrolny pakiet czujnik użytkowników. Na każdym etapie należy zapewnić ochronę mechaniczną i możliwych alternatywnych sposobów wykonywania tej funkcji. Działanie systemu jest sprawdzana przez uruchomienie w trybie użyciu detektorów pomocniczych. Można to zrobić za pomocą sterowania radiowego klawiaturze. W szczególności, nowoczesny system antywłamaniowy w kraju, mogą być wyposażone w piloty, klucze, telefon komórkowy i klucz łańcucha. W badanej i funkcji powiązanych urządzeń równocześnie, w której kompozycja może być przewidziane oświetlenia i sond i ten sam panel. Po pomyślnej weryfikacji, można rozpocząć programowanie urządzenia do pracy w określonym trybie. Przyrząd może być skonfigurowany do wykonywania innych zadań, oprócz funkcji bezpieczeństwa, takich jak bezpieczeństwo pożarowe lub regulacji ogrzewania.

Instrukcje dla alarmu

Strojenie do stanu aktywności urządzenia odbywa się za pomocą pilota lub dedykowanego przycisku. W pierwszym przypadku, to odbywa się po cały lud wyszedł z pokoju. Używając przycisku obejmuje instalację timer opóźnienia, co daje czas na wyjście z tego problemu. Usuń ochronę urządzenia można używać pilota lub wiadomości SMS. Ważne jest, aby pamiętać, że każde działanie z urządzeniem musi towarzyszyć sygnał dźwiękowy lub wskazania. Standardowy model zawiera instrukcje alarmu i wyświetlić odpowiedni tekst na komunikaty o stanie urządzenia panel. W przypadku alarmu należy przewidzieć format pracy sygnalizacji. Pierwszym krokiem jest umieszczenie w telefonach danych pakietowych zarządzanie pamięcią, które będą odbierać powiadomienia, a także do wybierania. To jest po dalszej regulacji dla syreny i być może inne środki ochrony lokalnej.

Cena emisyjna

Ostateczny koszt zależy od sprzętu sygnalizacyjnego. Minimalny zestaw może zawierać konsolę sterowania i jeden czujnik. Jednak w większości przypadków korzysta z wielu czujników – ich liczba zależy od powierzchni przedmiotu, konfiguracji pokoju i innych parametrów. Z jednego czujnika wartość sygnału może wynosić od 7 do 10 tys. RUB. Jest to początkowy przedział cenowy dla modeli budżetowych. Ale sama centrala może kosztować więcej niż 10 tys. Może to stanowić uzupełnienie wielu czujników koszt 5 th. Zatem w konfiguracji rozszerzonej jakościowy sprzęt może kosztować około 20 tysięcy.

wniosek

Zastosowanie elektronicznych środków ochrony jest uzasadnione tylko w przypadku dobrze zorganizowanej instalacji. Istnieją przypadki, gdy system alarmowy do domu lub ogrodu jest nieefektywne ze względu na małe rzeczy. Na przykład, przedwczesne przepływ ładunku do akumulatora lub powodzenia wybrany montaż czujnika położenie może zniweczyć wysiłki układu regulacji. Specjalnie dla specjalistów zaleca, że szczególną uwagę należy zwrócić na projekt. Oczywiście, dla małego ogrodu może ograniczać się do prostych układów, ale jeśli chodzi o dużej powierzchni obiektu, trzeba spodziewać się kompleksową konfigurację wieloskładnikowego kompleksu.