514 Shares 7016 views

Objawy i leczenie nieżytu naczynioruchowego

Zaburzenia oddychania nosa wskutek obrzęk małżowin nosowych w tkankach zwanych naczynioruchowego nieżytu nosa. Jej rozwój przyczynia się do skrzywienia przegrody nosa, wygląd to kolce, grzebienie. Promowanie patologii, zaburzenia żołądkowo-jelitowe mogą długotrwałej ekspozycji. Przy długotrwałym stosowaniu produktów obkurczających naczynia wrzące kropelki zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia w naczynioruchowego nieżytu nosa. Nerwica naczyniowa i immunovegetativnaya dystonia – nawet niektóre obecne czynniki, wpływ na błonę śluzową nosa, zdolne do wywołania naruszenie czynności oddechowych. U małych dzieci (poniżej sześciu lat) patologia jest niezwykle rzadkie ze względu na niedorozwój małżowin w tkance jamistej.


Objawy nieżytu naczynioruchowego

Patologia może być uczulony lub neurowegetatywnych postaci. Niezależnie od tego, pierwsze objawy pojawiają – to zmęczenie, bóle głowy, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu. Ponadto, nie może być utrata pamięci i utrata apetytu. W wyniku niewydolności oddechowej dzieje nos i spadek w wentylacji płuc. Wszystkie te procesy towarzyszą cechy występujące w swędzenie nosa i trwałe oddzielenie od niego dużej ilości wodnistego śluzu. To powoduje, kichanie, łzawienie oczu ataków, zaczerwienienie twarzy, zwiększona potliwość. Powinienem powiedzieć, że takie objawy nieżytu naczynioruchowego występują w cyklach. Naruszenie cykliczność mogą być wywołane silne drażniące na przykład nerwowego szczepu lub ekspozycja na zimno. Między przechowywane zaostrzenia tol ko objawy, takie jak zaburzenia snu, zmęczenie, bóle głowy, które występują nawracające ze względu na skurcze naczyń krwionośnych w mózgu.

Diagnoza naczynioruchowego nieżytu nosa

Aby wykryć obecność choroby i określić jego formę, przeprowadzić badanie krwi. Tak więc, jeśli dana osoba cierpi się alergiczny nieżyt nosa naczynioruchowy, we krwi, jak również w śluzu z nosa, znajdują się one eozynofilów. Często takie patologii połączeniu z astmatyczne zapalenie oskrzeli.

Sposoby leczenia naczynioruchowego nieżytu nosa

W wielu przypadkach lekarze zalecają, aby wyeliminować patologa uu prowadzenia Septoplastyka, stanowi operację, podczas której zakrzywiona korekcji przegrody nosa. W rzeczywistości, taka interwencja jest wymagana tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład gdy istnieje poważne kalectwo pourazowe. Nieprawidłowości w oddychaniu nosem zdarzyć raczej niż z powodu odchylenia przegrody, a ze względu na procesy związane z dysocjacji mięśni neuro-wegetatywnego-naczyniowego istotności na błonę śluzową nosa. W rezultacie, to statki w śluzu nadmiernie wypełnione krwią, która prowadzi do przekrwienia błony śluzowej nosa i obrzęk. Z kolei podrażnienie zakończeń nerwowych w takim przypadku impuls, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, jest wynikiem infekcji. Na podstawie tych cech wdrożyć leczenie nieżytu naczynioruchowego należy korektą przez śluzowych. Jako dodatkowe środki stosowane terapii fotodynamicznej, pozwala przywrócić śluzową i organiczno pozwala wzmocnić krążenie limfy. W ten sposób, a następnie udaje się znormalizować lokalnej odporności. W złożonych przypadkach, w których występuje znaczna hipertrofia jam nosowych, wytworzonych przez obróbkę laserem naczynioruchowego nieżytu nosa, składający się za pomocą specjalnej aparatury laserowej symulacji błony śluzowej nosa.