436 Shares 1689 views

Hokej na lodzie Dmitrij Utkin

Większość hokeistów, pozostawiając zespoły elitarnych dywizji, myśli o zakończeniu kariery sportowej. Niektórzy wchodzą do biznesu, ktoś zaczyna coaching, ale są tacy, którzy nie mogą żyć bez hokeju i przejść do poziomu ligi poniżej. Jednym z nich jest Dmitri Utkin, ostatni raz grał w Soligorsku "Szachtar" na Białorusi.


Zostań pro

Utkin Dmitrij Sergeevich urodził się 10 lipca 1984 w Jarosławiu. W wieku 5 lat ojciec zabrał go do hokeja, gdzie pomagał synowi w rozwoju zawodowym. W rezultacie, przez długi czas mówiąc o strukturze młodzieżowej swojej "lokomotywy", w 2002 roku Dmitry zadebiutował na lodzie Super League, grając na 4 spotkaniach, na podstawie których zdobył jeden punkt.

Trzy pory roku Super League

Aby zdobyć przyczółek w klubie Yaroslavl Utkin, nie udało się i zdobył doświadczenie w innych drużynach. Po udanym sezonie w składzie młodzieżowym "Spartakusa" stolicy, Dmitry spędził sezon na Białorusi, po czym udało mu się wrócić do zespołu moskiewskiego, ale już w bazie.

W 2006 r., Mimo słabego występu młodego hokeju, Rosjanin zauważył Czelabińsk "Traktor", w którym sportowiec spędził kolejne półtora roku. Ostatnią część mistrzostw Europy w 2008 roku Dmitrij Utkin zmusił do końca meczu w Jekaterynburgu. Ze względu na słabe wskaźniki osobiste, personel trenerski "Tractor" przestał włączyć gracza do podstawy. Jak się okazało, te mecze były ostatni dla hokeja w Super League.

Pomoc w HHL

Pomimo niepowodzenia w walce o miejsce w rosyjskiej elicie, Dmitri Utkin różnił się pragnieniem grania, za którą został oceniony przez drużyny Drugiej Dywizji, która później została znana jako VHL. Przez następne siedem lat hokeista pojechał przez Rosję, grając w 7 różnych klubach. Począwszy od Chanty-Mansiysk "Ugra", przez zbiornik na olej "Toros", Dmitrij był w "Satelicie". Zespół z Nizhny Tagil był najlepszym etapem w karierze zawodnika hokejowego – przez dwa sezony otrzymał 61 punktów.

W 2012 roku Utkin przeniósł się do Chelmet, gdzie nie opuszczał baru, zdobywając 32 punkty. Następujące były klub Tver TCK, Kurgan "Trans-Urals", Orsk "South Ural" i Izhevsk "Izhastal". W żadnym z zespołów Dmitry nie przebywał dłużej niż na sezon. W rezultacie w 2016 r. Rosyjski przyjął zaproszenie z Białorusi, przemieszczając się do Soligorska "Szachtara". Ale i tam hokeista od dawna nie pozostał – już w listopadzie Utkin opuścił klub i nie znalazł dla siebie nowego zadania.

Życie osobiste

Dmitrij Utkin jest żonaty z rosyjską kobietą sportową, mistrzem sportu w gimnastyce rytmicznej Alla. Wraz z przyszłą żoną hokeju przyniósł przyjaciół i kilka lat po spotkaniu, szczęśliwa para zagrała wesele. Jednym z zainteresowań Dmitry'ego jest gotowanie – lubi improwizować w kuchni, a także zadowolić żonę przyjemnymi i smacznymi mini-arcydziełami.