896 Shares 3391 views

Ostry ból zęba: jak być?

Ostry ból zęba – rodzaj sygnału do swojego ciała, że zęby są w niebezpieczeństwie. Jego przyczyny mogą być chorobami, takimi jak próchnica, ozębnej, miazgi i innych.


Ostry ból zębów występuje wtedy, gdy uszkodzenie nerwów obecny w zęba lub tkanki przyzębia. To może mieć nieoczekiwany charakter, a nawet dać do świątyni i ucha. Ciśnienie lub wpływem ciepła na ból miejscu może wywołać ból pulsujący lub fotografowania. Powodować ból zęba może się szczeliny w zębach, słabiej utwardzonych zębów, narażone zębiny wokół szyjki zęba.

Jednak nie tylko choroby zębów może być przyczyną bólu. Na przykład, zapalenie zatoki szczękowej, pacjent może odczuwać ból tak samo jak w próchnicę. W celu określenia rozpoznania dentysta sprawia ustny rentgenowskich tworzącą ząb pacjenta.

Jak leczyć ból zęba, a jeszcze lepiej zwrócić się do lekarza – stomatologa, gdyż taktyka leczenia zależy wyłącznie od przyczyny bólu. Na przykład, w przypadku ostrego bólu zębów jest wynikiem miazgi, to wymaga usunięcia z masy włóknistej i następnie wypełnienia kanałów korzeni.

Ale ból zęba lekarstwo powstać na przykład w nocy, gdy jest to niemożliwe, aby odwiedzić dentystę? Po pierwsze, trzeba dokładnie myć zęby, aby usunąć wszelkie pozostałości pokarmu z jamy. Potem płukać usta, zwłaszcza w miejscach, bólu z ciepłego roztworu sody. Zmniejszyć ból zęba przeciwbólowe Pomoc: aspirynę, ibuprofen analgin, i inne. Ale warto pamiętać, że umieścić tabletkę do zęba dotkniętego w każdym razie niemożliwe. Może to prowadzić do poparzenia śluzowej. I pamiętaj, że zanim podejmie konkretny lek, proszę skontaktować się z instrukcją producenta, szczególnie rozdział „Przeciwwskazania”.

Można również użyć środków ludowej, które mogą czasowo zmniejszyć ból. Łagodzić ukłucie pomocy korzeni babki stosowane do bolącego zęba. Innym sprawdzone lekarstwo – drobno posiekanego czosnku i zawinięte w gazę muszą być stosowane do nadgarstka ręki, z której czuć ból. Również akupunktura pomaga czy akupresury. Aby to zrobić, kliknij na zagłębienie, które znajduje się między górną wargą a nosem. Co do alkoholu, to nie jest lekiem przeciwbólowym! A w połączeniu z lekiem może spowodować komplikacje.

Ostry ból zęba może zniknąć, a powodem jego wygląd nadal pozostanie. A jeśli nastąpiło to wskutek obecności próchnicy zębów, a następnie wkrótce ponownie stanie się odczuwalny. A w czasie, ponieważ rozwija ona będzie tylko wzrastać. Jeśli przyczyna stała przyzębia, ból powróci natychmiast przestaje działać jako środek przeciwbólowy. Dlatego, nawet jeśli ból nie przeszkadza, dentysta nadal trzeba odwiedzić. Po tym wszystkim, każdy ból, nawet niewielkie, jest to sygnał o „awarii”. Nie jest konieczne do samoleczenia, należy umówić się na wizytę do lekarza.