718 Shares 3933 views

Łucznik figur rosyjskich Alexander Stepanova: biografia, życie osobiste i osiągnięcia

Wielu ludzi lubi łyżwiarstwo figurowe i monitoruje sukces naszych łyżwiarzy – zarówno singli, jak i tych, którzy angażują się w łyżwiarstwo pary. Każdego roku pojawiają się nowe nazwiska, pojawiają się nowe osobowości, które dają impuls do rozwoju tego najpiękniejszego sportu, gdzie wszystko jest tak splątane – zarówno artystyczne, jak i techniki.

Jak dzieci przychodzą do tego sportu

Alexandra Stepanova urodziła się 19 sierpnia 1995 roku w Petersburgu. Rodzice lubili sport, matkę – siatkówkę, łyżwy ojca. Dzisiaj jest człowiekiem sukcesu w biznesie. Z takimi rodzicami dziewczyna nie mogła zrobić bez wykształcenia sportowego: w ciągu pięciu lat dostała się łyżwiarstwo figurowe. Kto wie, co będzie dalej, ale piękna figura, celowość, wytrwałość i organizacja w nim zostaną dokładnie opracowane. Ale rodzice nadal mieli nadzieję, że to będzie jej zawód, więc trening rozpoczął się od połowy sześciu nad ranem, bez dni wolnych i świąt, latem nie dłużej niż dwa tygodnie odpoczynku. Alexandra Stepanova zaczęła jako jedna kobieta. Ale wszystko się zmieniło w 2006 r., Po tym jak przeprowadziła się do Moskwy. Po dwóch latach walczyła sama, ale trenerzy Irina Zhuk i Alexander Svinin umieścili ją w parze z Ivanem Bukinem, kiedy Sasha miała 11 lat, Iwan-13.

Udany start

Ciężko pracowali i starali się nawiązać kontakt. Są bardzo różne – Ivan otwarty, wesoły, a Alexander Stepanova była nieśmiała i milcząca, wolała słuchać, nie mówić, zawsze trzymała wszystkich na dystansie, ale była życzliwa.

Zostali liderami w grupie i byli uważani za jedną z najbardziej obiecujących par wśród juniorów. Istotnie, Sasha miała zaledwie 13 lat. Zgodnie ze wszystkimi zwykłymi środkami – dziewczynką, ale wymagania były najwyższe. I rzeczywiście, każdy, kto widzi ich na lodzie, wierzy, że jest to piękna, harmonijna, spektakularna para. Wielkie wsparcie moralne zapewnia im ojciec Iwana, poprzednio mistrz olimpijski Andrei Bukin. Alexandra Stepanova wie, jak wiele trzeba zrobić, aby osiągnąć szczyt. Ich debiut to konkursy juniorów na wysokich wysokościach Courchevel na Grand Prix w 2010 roku. Ponieważ warunki są ciężkie, ciężko trenowali – trenowali tylko dwie lub trzy razy. Trenerzy nie planowali, że po raz pierwszy nikt nie zna pary, otrzyma nagrody. Zwłaszcza, że warunki konkurencji nieco się zmieniły. Wprowadzono krótkie i arbitralne tańce. I tutaj Sasha i Vanya wygrają swój pierwszy etap, a za kilka tygodni – występują w Japonii.

Potem Sasha zdała sobie sprawę, że wszystko zaczyna się poważnie, a przedtem starannie się robi, ale z przyzwyczajenia.

Pierwsze niepowodzenia i osiągnięcia

W 2011 r. Ta para nie odniosła sukcesu na Mistrzostwach Świata Juniorów – zajęli tylko drugie miejsce, nie było wystarczającej prędkości. Ale do 1912 roku brano pod uwagę błędy, a więc wygrał Grand Prix wśród juniorów, który odbył się w Soczi. Wielkie osiągnięcie w biografii sportowej Aleksandry i Iwana było sukcesem na Mistrzostwach Świata Juniorów w Mediolanie, gdzie stały się najlepszymi w bezpłatnym programie.

Piękno jest tylko do tańca

Rosyjski łyżwiarstwo figurowe Alexander Stepanov jest bardzo atrakcyjny. W pary Bukin-Stepanova, dziewczyna jest uosobieniem piękna i stateczności. Długo blondynka jest bardzo atrakcyjna, co jest korzystne dla rozwoju technicznych cech ich tańców. Trenerzy nie boją się przedstawiania im złożonych zadań, które nie są zbyt często wykorzystywane w tańcu, a mianowicie wsparcie. Ci ludzie są przystosowani do nowych wymogów sądowych. Kiedy łyżwiarstwo wydaje się, że na lodzie tryska kolorowy wichrowat w tak szybkim tempie, taniec leci. Ich program jest pełen złożonych elementów. Chłopcy lubią się przezwyciężyć, wspinając się po nowych wysokościach. Są przedsiębiorczy i skuteczni. Oprócz tańca, emocji i uczuć wyłaniają się, co czyni taniec bardzo ludzkim, a staje się bardziej interesujące dla tancerzy, aby mechanicznie nie wykonywać poszczególnych elementów. Tu na przykład bluesa. Wygląd jest tylko prosty na zewnątrz. Ale w rzeczywistości musisz być biżuterią pracującym sportowcem. Jeśli krawędź grzbietu "zgaśnie" – wszystko, taniec zniknął. Dlatego sportowcy i trenerzy martwią się, jak taniec się spełni.

W dorosłym zespole

Ich początek dopiero się zaczyna. Ta artystyczna i wytrwała para przeprowadziła się do dorosłej ligi. Są członkami reprezentacji kraju, które wezmą udział w Zimowym Universiade. To wielki zaszczyt i odpowiedzialność, a oni wytrzymali wszystkie procesy z godnością: zajęli piąte miejsce, aw dowolnym tańcu – brąz.

Ale to w Rosji. Na Mistrzostwach Europy w Sztokholmie chłopcy zajęli trzecie miejsce. Oczywiście jest to zwycięstwo młodej, obiecującej pary. Jednak nieco później, w Szanghaju, na pierwszym mistrzostwie świata w swojej karierze, Alexander Stepanova i Bukin zajęli dziewiąte miejsce, co nie jest tak źle, ponieważ Sasha upadła. Uważa, że ta jesienna nie była przypadkowa, chciała zbyt wiele, więc w tej chwili nie zdążyła skupić się na zadaniach. Po trzecim miejscu w Mistrzostwach Europy pomyślałem, że wszystko pójdzie dalej. Ale życie stawia nogi. Wynik, jak już wspomniano, jest 9.. Było to, oczywiście, obraźliwe, ponieważ obie były bardzo przygotowane do mistrzostw. Ale dla nich było już zwycięstwem, które stały się uczestnikami Pucharu Świata.

Pierwsze obrażenia

Sport jest bardzo traumatyczny. Podczas treningu na Grand Prix Skate America w Chicago, para spadła. Gazety nie zignorowały tego wydarzenia: Alexandra Stepanova (Moskwa) nie pasowała do lodu. Po pełnej prędkości wjechała na bok. Nastąpił silny siniak. Na noszach zdjęła lód. Ale jaką odwagę zrobiła Stepanova Aleksandra Nikolaevna (teraz można już nazwać pełnym szacunkiem imieniem): wszyscy, którzy ją widzieli, sądzili, że w najbliższej przyszłości nie wstanie. Mimo to, mimo że została poprowadzona do treningu przy ramieniu, pomaszerowała. Tutaj był charakter mistrzowski. Nie odmówiła startu i brała udział w pokazach demonstracyjnych. I para została brązowym medalem na Grand Prix w Stanach Zjednoczonych.

W Moskwie Sasha przeszła ankietę. Znaleziono silne siniaki i zwichnięcia. Ale po wszystkich procedurach szkoleniowych dziewczyna nie odmówiła, ale codziennie postanowiła wyjść na lód.

Codziennie zaczynamy się od nowa. Aby doświadczyć bólu i radości – i to jest pełne jej biografii. Alexandra Stepanova zawsze będzie żyła w dużym sporcie, wypełnionym czynami, pokonywaniem emocji.