89 Shares 7143 views

Co jest piołun? Piołun – zdjęcie. Gatunki piołunu: opis, nazwa

Nasi przodkowie zawsze właściwości roślin do leczenia chorób. Stosowane wywary, nalewki, ekstrakty. Uzdrowiciele są bardzo cenione w Rosji. Prawie wszyscy mieli podstawową wiedzę o mocy ziół i kwiatów. Na przykład, było powszechnie wiadomo, że piołun ma zdolność do pobudzania apetytu i radzenia sobie z neurastenii. Zbadajmy to bardziej trawy.


Co jest piołun?

Trawa należący do rodziny astrowatych. Najczęstszymi dwu- i wieloletnich przedstawicieli. Piołunu może przyjąć postać i wysokość krzewu od 3 do 150 cm, z drzewiastych korzeni. Łodygi występują w dwóch rodzajach: skrót, jałowe (wieloletnie) i wyprostowany, owocowych (rocznych). Lokalizacja pozostawia następnego. Kwiaty małe piołun, żółty lub czerwony kolor, zbierane w koszach o różnych kształtach. Trawa na ogół ma ostry zapach i smak. Piołun nie boi się mrozu i suszy, jest bardzo wytrzymały.

W świecie istnieje 250 gatunków roślin, ale według niektórych doniesień, że 470. Należą do nich na przykład, terapeutycznej, gorzki, australijski, Północnej, pola i tak dalej. Gdzie rośnie piołun? W krajach byłego ZSRR trawa jest najbardziej powszechne w Azji Środkowej, Kaukazu Północnego Kazachstanu. jest również w Japonii, Norwegii, Alaska, Ameryce Północnej.

piołun

Tłumaczenie nazwy z języka łacińskiego oznacza, że roślina ta ma gorzki smak i dlatego nie przynosi przyjemności. Co jest piołun? Jest to wieloletnia roślina zielna z wyprostowane łodygi. Z kłącza mogą rosnąć pędy z pąkami i liśćmi, a także liści u podstawy. Trawa ma żółte kwiaty i brązowe owoce, które dojrzewają w wczesną jesienią. Niezwykły kolor jest piołun. Zdjęcie pokazuje dużą ilość sprężonego włoskami nadać mu srebrzysto-szary kolor. Ze względu na tę własność, że trawa jest również nazywany „srebro”.

Zaopatrzenie w surowce

Górna kwitnienia liście i łodygi są wykorzystywane w medycynie. Pierwszy zbiór w czerwcu i sierpniu, gdy istnieje kwitnienia Artemisia. Trawa powinna składać się z podstawowych liści i topy liściastych. Na początku kwitnienia zbierać liście i umieszczając je w worki i tak szybko, jak to możliwe, wysłane do suszenia. Zdarza się, że w kolekcji jesień i innych rodzajów szałwii, takich jak sosna, Sievers. Ta domieszka nie redukuje właściwości lecznicze.

Składniki obrabianych zwykle trwa 10-15 dni. Po pierwsze, wszystkie części dokładnie przeskanować i usunąć pąków kwiatowych późno, które mają brązowy kolor. Następnie w powietrzu lub w wentylowanym pomieszczeniu, przejść do suszenia, której koniec jest określony przez łamliwe łodyg i łodygi. Ostatecznie, produkt może zawierać zawartość wilgoci nie więcej niż 13%. Przechowuj surowce mogą być dwa lata.

Powielanie i pielęgnacja

Stud Artemisia przeprowadzić na dwa sposoby: za pomocą nasion i sadzonek. W pierwszym przypadku, zebrane nasiona wysiewane w rzędach. Wraz z rozwojem pędów słabych usunięto, a nadmiar roślin. W rezultacie, pozostają silne kiełki. Piołun srebrny przeszczepione do stałego miejsca dwa tygodnie później. Może to być grunt lub garnek.

Kopiowanie jest wykonywane przez drugi sposób z ostrzami ścinania 10 cm pięty. Następnie mieszaninę umieszcza się w naczyniu i pozostawiono do ostygnięcia. W pierwszym miesiącu sadzonek wiosną z korzeni posadzonych w donicach indywidualnie, a jesienią są one przenoszone do stałego miejsca.

Piołun srebrny woli odsączone gleby. Chociaż rośliny i skromny, ale dla dobrego wzrostu potrzebuje światła słonecznego. Latem trawa podlewać obficie, a zimą – jak wysusza glebę. W okresie szybkiego wzrostu dla piołunu jest przydatna do złożonych nawozów, ale nie więcej niż dwa razy.

bylica pospolita

Jest to roślina wieloletnia, które można znaleźć w prawie wszystkich regionach Rosji. Drugi gatunek nazwy – bylicy. Jak bylicy? Charakterystyczną cechą tej rośliny jest brązowo-fioletowy kolor łodygi, biało-srebrzyste liście. Wysokość trawa 150 cm. Kwiaty są zebrane w koszach owalny formowania wiechowaty kwiatostanu. Owocem jest niełupki oliwkowo-brązowy, dojrzewa w sierpniu-październiku. Kwitnienie bylicy rozpoczyna się od czerwca, a kończy się w sierpniu. Specyficzny zapach trawy. Ta różnorodność, jak piołun (zdjęcie i opis, które przedstawiono powyżej), jest dość powszechne i bardzo szeroko stosowane.

dekoracyjny wygląd

Takie obawy znaczy piołun Schmidt i Steller. Są one uprawiane na działkach. Pierwszej klasy znajduje się na Wyspach Kurylskich i Sachalin. Mieszkałem w ubogich glebach, a mianowicie, w górach i nad morzem. Wygląda na to, piołunu Schmidt? To jest zaokrąglony, delikatny krzew o wysokości 25-30 cm w sierpniu-wrześniu. – Nadszedł czas, aby kwitnąć.

Klasa II rośnie na skałach Japonia, Daleki Wschód, Alaska, w ujściach rzek. Jest to roślina wieloletnia z srebrzysto-szary liści. Wystrój jest coraz częściej wykorzystywane do dekoracji granic. Aby utrzymać pożądany kształt i piołun przycina rocznie spędzają grudek odmłodzenia lub podział.

Kolor roślin zmieniać kolor z zielonego na biały, o różnych odcieniach. Krzew dodano do suchych bukietów, łączenie wielu różnych kolorach. Low-rosnących gatunków są używane głównie do tworzenia ogrodów skalnych, dekorowanie granic. Wysokie odmiany są wykorzystywane do zdobienia grządek.

Opieka i hodowla

Główną zaletą dekoracyjne mędrca – nie wymagają szczególnej opieki. będzie rosnąć, a obszar z zawsze zimnej ziemi i otwórz gorące słońce. Ale ciężka, bardzo mokra gleba nie jest dla niej. Częste podlewanie nie jest wymagane. Dla lepszego rozwoju zakładu w kompoście sprężyny. Oraz walory dekoracyjne są zachowane przez dłuższy czas, konieczne jest, aby odciąć łodygi kwiatowe. Dekoracyjny piołun nie ma wpływu na choroby, szkodniki i ominięcie jej bok. Ale jeśli jest to warunki zbyt gorąca i wilgotna, roślina może być pokryta plamami – objawiającą pleśni. Z tą chorobą pomogą uporać się grzybobójczy.

Piołun propagowane na różne sposoby: przez nasiona, sadzonki, segmenty kłącza, dzielących tuleję. Część, która będzie stanowić podstawę do młodych roślin, wystarczy umieścić na nowym miejscu. Sadzonki najlepiej jest wykonywać pod koniec maja. Pędy są sadzone w skrzynkach wypełnionych ziemią piasku. W rok później, są przeszczepiane otwartym terenie. W przypadku stosowania w hodowli nasion, są wysiewane w kwietniu w szklarni.

estragon

Poza wspólnym nazwa wskazuje, ten typ piołunu nazywa estragon, Dragoon trawy, Turgun i tak dalej. Jest to roślina wieloletnia herb z korzennym zapachu. Są widoki estragon bezwonne. Zapach z uwagi na obecność w kompozycji olejków eterycznych. Liście szałwii zawiera witaminę C, a-karoten, jak również sole mineralne takie jak sole manganu, kobaltu, miedzi.

wymagane są specjalne warunki hodowlane. Ale dla lepszego wzrostu i akumulacji olejków eterycznych należy sadzić piołun przestronny obszary o luźnej, lekkiej glebie. Odtwarza zarówno przez nasiona i wegetatywnie. W trosce o sadzenia składa się z kilku etapów: pielenia, pielenie, podlewanie, nawożenie nawozami mineralnymi. Trawa rośnie niemal wszędzie – Mongolię, Indie, Pakistan, Chiny, Alaska, Ameryka Północna i Rosja nie cierpią z powodu niedoboru tej użytecznej rośliny.

Cechy estragon lądowania

Idealnym miejscem do życia rośliny jest działka z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Gleba jest lepiej użyć glina piaszczysta. Ciężkie ziemia jest złamany piasku i nawozy organiczne. Jeśli w glebie jest kwasowe, przed sadzeniem dodawanie popiołu z drewna. Estragon nie lubi ziemia glina zbyt wilgotne. Nawozić spadać wcześniej wykopał porcję. Sadzić wiosną i jesienią. Z biegiem czasu, liście stają się sztywne, z tego powodu utraconego smaku, więc łóżka lepiej być aktualizowana co cztery lata.

Cięcie roślin jest konieczne przed kwitnieniem. Suszy w ciepłym, dobrze wentylowanym miejscu. Dobrze, jeśli rano na trawie dostanie rozproszonego światła słonecznego. Po osuszeniu estragon umieścić w pojemnikach ze szczelnym wieczkiem, który pozwala na stałe zachować aromat trawy.

Formę wstępną przeprowadza się w pierwszym roku sadzenia. Pokrój topy i liście roślin, wzrost osiągnął 20 cm. Dzięki temu akcja łodygi stają się mocniejsze. Już po raz drugi już wyciąć u podstawy pędu. Na zimę pędy można przyciąć, a do przeprowadzenia tego działania jest lepsza niż w pierwszych miesiącach jesieni. I można zostawić, jeśli zostały one już usunięte sprężyny suche. Jeśli istnieje niebezpieczeństwo zamarznięcia, roślina może być ukryta w próchnicę.

odmiany estragonu

Roślina może być odróżnione bezwonne gatunków i te, które mają nieprzyjemny zapach. Na przykład:

1. „French” ma delikatny, korzenny smak. Zakład sprawia, nasiona, ma średnią wielkość i ciemnozielone liście.

2. „Volkovsky” jest uważana za jedną z najstarszych typów estragon. Zapach właśnie usłyszał. Liście są matowe.

3. „rosyjski” ma słabą, korzenny aromat. Krzewy wysokie i potężne.

4. „Zhulebinsky Semko” – jest to raczej uniwersalny charakter. Może rosnąć w jednym miejscu przez okres do siedmiu lat. Średnia wielkość krzewu. – 150 cm zielone liście i kwiaty są małe, żółte. Frost.

5. „Monarch” jest wieloletnia. To ma wiele pędów bocznych i ma duży, krótkich włosków liści.

cytrynowy piołun

Ta odmiana jest rośliną bogatą w witaminę C oraz olejek eteryczny jest podstawą do syntezy witaminy A. Rodzaj naturalnie rośnie tylko w Turkmenistanie ale uprawiany powszechne w Mołdawii i na Krymie. Piołun cytryna praktycznie nie podlega działaniu szkodników. Roślina toleruje suszę. Krzewu ma szare pędy zdrewniałe. Kosze kolory tworzą trzepaczki. Nasiona są w kolorze jasnoszarym, mały rozmiar. Posiada przyjemny cytrynowy zapach.

W pewnym momencie roślina może żyć do 15 lat, co doprowadziło do wielu pędów. Aby zwiększyć liczbę na koniec lata są one cięte na wysokości 20-30 cm od ziemi. Działanie to zwiększa również odporność na mróz Artemisia. Zakład rosyjski są propagowane przez sadzonki i podzielenie buszu. Łodygi cięte na 10 cm i obsadzone pod folią. W wodzie sadzonki szybko doprowadzić do korzeni, a następnie mogą być sadzone od jesieni do wiosny. Sadzonki są osadzone na metr odległości od siebie. Nasiona cytryny piołunu w naszym terytorium nie tworzą. Jak pielęgnacji roślin na tyle, by go nakarmić i hodowano Spud. Zebrać tuleja przeprowadzone w aktywną kwitnienia przez cięcie części nadziemnych, na wysokości 12 cm od ziemi.

Piołun roślin w całej swej różnorodności jest uniwersalnym lekarstwem na wiele chorób. Oprócz właściwości leczniczych, różnych odmian wyglądu. Ze względu na swoją wytrzymałość, roślina może być uprawiana w prawie każdej dziedzinie, i będzie to gratka dla jej niezwykłej urody. Starożytni Słowianie wierzyli zdolność piołun oczyszczenia świata fizycznego i duchowego. Olejek z ziołami buddyści używany do medytacji dla lepszej koncentracji. Poganie wierzyli, że zapach rośliny odstrasza złe duchy i chroni przed uszkodzeniami.