184 Shares 5625 views

Seszele – raj dla miłośników egzotycznych

W zachodniej części Oceanu Indyjskiego jest Republika Seszeli. Struktura tego stanu składa się z ponad stu wyspach rozrzuconych w korala oceanu i pochodzenia wulkanicznego, która jest zamieszkana przez około trzydzieści.
Na największej wyspie Seszeli jest stolica – Victoria – jedyne miasto w kraju. Jest to jeden z najmniejszych, ale niezwykle urokliwych stolic świata. Domy są ozdobione ażurowymi balkonami, markizy i po prostu otoczony zielenią. Rząd dołożył wszelkich starań, aby chronić przyrodę w stanie pierwotnym.
Przez długi czas wyspa była niezamieszkana i służył jako schronienie dla piratów. A dzisiaj – prawdziwy raj dla miłośników egzotyki. Relaks w tym pięknym kraju jest przeznaczony dla ludzi sukcesu, którzy biorą całą zabawę z życia. Kupować wycieczki na Seszelach jest możliwe w każdej chwili, ponieważ sezon plażowy trwa tam przez cały rok. Ale miłośnicy nurkowania starają się tu w marcu, a marynarze i windsurfingu – od maja do października.
Wybierasz się na wakacje w tym kraju, należy zapoznać się z jego prawem, aby uniknąć kłopotów na wakacje. Na przykład, nie wolno eksportować kokosów coco-de-MOR. Aby być z kraju, trzeba uzyskać specjalne zezwolenie, którego koszt rejestracji wynosi dziesięć rupii. Nie można również usunąć korale, muszle, żywe ryby i produkty z niego i ze skorupy żółwia. Zabrania się importować broń, herbata, nasiona, owoce i warzywa, sadzonki, nie zawiera środków konserwujących produktów mięsnych, leki, trucizny i narkotyków.
Językami urzędowymi uznanymi angielskim i francuskim, miejscowa ludność posługuje się dialektem Creole, jest mieszanką lokalnych dialektów i francuskim.
Tutejsza kuchnia przywiązuje wielką wagę do ryżu. Jest członkiem wielu potraw. Najbardziej popularnym daniem jest ryż z rybą tutaj. Bardzo podobnie jak mieszkańców smażone banany, które rosną tutaj przynajmniej piętnaście gatunków. Ale w ogóle, lokalna kuchnia łączy lokalnych i europejskich tradycji kulinarnych. wpływy kuchni francuskiej jest szczególnie silnie odczuwalne. I tu, jak i gdzie indziej, miłość kawy – czarny albo o smaku wanilii.
Muszę powiedzieć, że wycieczki w tym kraju nie są mniej popularne niż wycieczki do Turcji czy innego egzotycznego kraju. Aby bezpiecznie przejść do podróży wakacje, trzeba kupić bilet z wyprzedzeniem i zarezerwować wybrane loty.