646 Shares 8861 views

Drapanie stanowisk dla kotów z własnych rąk: jak łatwo jest je zrobić

Każdy właściciel wspaniałego włochatych stworzeń muszą zmierzyć się problem: kot zaczyna ostrzyć pazury na zupełnie nieodpowiednie dla tego tematu. To może być twój kolekcjonowania meble, nowe tapety lub odrzwiach. Sytuacja jest nieprzyjemne, ale ma wyjście. I nawet nie jeden.


Można spędzić kilka manipulacje ze zwierzęciem, z banalne regularne przycinanie pazurów i nie kończące się zbyt humanitarnych metod chirurgicznych rozwiązywania problemów. I można iść w drugą stronę – w sposób naturalny. Aby to zrobić, musisz podać tylko zwierzę okazję szlifować paznokcie za pomocą akcesoriów przeznaczonych do tego celu.

Tak, ale aby je kupić wielu właścicieli po prostu nie może sobie pozwolić. To nie ma znaczenia, to jest realne do drapania dla kotów posty z własnymi rękami.

Potrzebne będą elementy, które może nawet nie trzeba kupować. Jeśli dobrze poszukać w kraju, w szafach i szopach, tam na pewno będzie wszystko w porządku. Więc spojrzeć na proces w sposób bardziej szczegółowy.

Produkcja zarysowania stanowisk dla kotów z własnych rąk: przygotowanie

Przed przystąpieniem do projektowania rzeczy trzeba uporządkować tak, jak powinno być. Odnosi się to do konstrukcji ruchowej, ponieważ może to być ruchome i nieruchome. Koty wolą te ostatnie, ponieważ pazury stachivaya, prowadzą one ciężar ciała na konstrukcji. Jeśli jest niestabilny, zwierzę nie będzie go używać. Konieczne jest również, aby myśleć o tym, gdzie dokładnie umieścić drapak. Wielkość jego części pracy musi być wystarczająco szerokie dla szerokości i długości do futrzanych ulubieńcami wygodnie rozciągać się na całej długości.

Jak zrobić zarysowania posty dla kotów z własnych rąk: materiały

Będziesz potrzebował kawałka drewna o wielkości 40 o 40 cm, jeśli masz duży kotku, nawet więcej. Wtedy trzeba plastikową rurę o średnicy około 15-20 cm. Jeżeli nie ma takiego, może być używany z tektury, ale będzie to konieczne, w celu wzmocnienia wnętrza drewnianych drążków, aby wytrzymać ciężar kota. Zamiast plastiku lub rury, można również użyć longboard lub kawałek odpowiedniej średnicy drzewa. Potrzebny będzie również dywan, gęstą tkaninę do mebli tapicerowanych lub dywanu resztki starego, wytrzymały liny konopne, klej. Narzędzia: wkręty, lub wkrętak elektryczny wkrętak, nożyczki, narożniki metalowe, goździka, młotek.

Proces tworzenia drapania stanowisk dla kotów własnymi rękami

Zaczynamy z zasadą. Umieścić płytkę na kawałku dywanu, wyciąć kwadrat z nim wielkość planszy, dodając 7 cm na „Bend”. Obkleyte wykładziną drewnianą podstawę, zapewniając niezawodność małych gwoździ. Następnie nadszedł czas, aby wziąć górną część – rury. Jeśli wzmocnienie konstrukcji do ściany, można wziąć płytę do tej części zarysowania posty. Wolnostojące budynki dla lepszego wykorzystania rury, tak będzie stabilny, a górna może być dodany do leżaka. Możliwe jest, że ta część działa w taki sam sposób jak w przypadku podstawy – i wklejony upholster dywanie. Pożądane jest, że dywan Lewa strona była na zewnątrz, więc to będzie trwało dłużej i wyglądają lepiej. Nie ma innej opcji. W tym przypadku trzeba będzie liny, którą szczelnie owinąć całą rurę. Końce liny przytwierdzone do rury poprzez otwór. narożniki metalowe i dokręcić śruby pionową część i podstawę. Na górze można zrobić ławki dla Kitties. Jego konstrukcja jest podobna do tej podstawy, jedynie pomiędzy płytą a warstwą piany leżał dywan miękkość.

Jeśli chcesz zaprojektować nie tylko służył jako akcesorium dla kotów podważanie pazury, ale także miejscem samotności i odpoczynku, to jest w twojej mocy, aby połączyć te funkcje. Get House-zarysowaniem. Jak to zrobić? Po zdefiniowaniu rozmiaru, użyj kwadratowy kształt z płyty pożądane wielkości, obicia je z dywanu, przymocować razem dostać pokój. Podłączyć go i już wykonany projekt dla punktu pazury przy użyciu tych samych części.

Tu i mamy piękny dom, podczas drapania dla kotów. Ich własne ręce, że to nie takie trudne, prawda?