144 Shares 6362 views

Wszelkiego rodzaju leszcze: sposoby łapania

Każdy wędkarz wie, że nie ma wyraźnego preferencje pokarmowe ryb z tej samej rodziny. Każdy z różnych ugryzienia na różne przynęty. Leszcz – nie jest wyjątkiem. Ta ryba należy do rodziny karpiowatych. Kolor srebrny nieletnich zmienia się wraz z wiekiem: starsi boki leszcz są malowane w kolorze brązowym i złotym kolorze, a brzuch żółknie.

Rekord leszcz połów odbył się w Finlandii (Jezioro Vesijärvi) w 1912 roku. Długość promieniowego wynosiła około 80 cm, a waga – około 11,55 kg.

W rosyjskich miastach, każdy gatunek leszcze nazywany jest na swój sposób – w zależności od wielkości i wyglądu. Na przykład, młody leszcz zwany „leszcz”, „loskyryami”, „jelec”. Niedawno, leszcz ryby zjednoczył w sobie około 16 gatunków, takich jak leszcze, SIRT, biało-błękitne oczy, leszcze, Zopa i innych. Teraz prawie każdy rodzaj leszcz (z powyższych) jest uważane za odrębne poglądy. Leszcz tarło rozpoczyna się w połowie kwietnia (w niektórych miejscach – na początku maja). Jedna samica może złożyć około 300 000 jaj. Połowu leszcza zabronione w tym okresie!

Cechy połowów w różnych porach roku

Wielu rybaków uwierzyć, że wiosną – idealny czas na łowienie ryb. W tym okresie ryby tworzy duże stada, a zbliża się do brzegu. Pudełka do połowu leszcza różnią się także w sezonie: na przykład, sprężyna może skutecznie złapać go unosić pręta na brzegu, w zimie jest złapany w dużej głębokości i od dołu. Najbardziej ulubionym uczta leszcz to „sandwich” (bloodworm i jęczmień). Jest jeszcze jedna cecha: każdy rodzaj leszcze złowione na dobrze zakormlennom miejsce. Jeśli żywność jest na dolnym końcu, nie należy spodziewać się, że ryba jest jeszcze kilka godzin, a następnie wstać – to nie. Zauważono, że stado leszczy może powrócić do miejsca, w którym używane są dobre do jedzenia, więc należy złapać w tym samym miejscu. Intensywne ciepło może spowodować brak ugryzienie. Nie, nawet najbardziej „wired” do rozwiązania leszcze nie wpłynie na wyniki połowów w niezwykle gorącej porze dnia.

Co przynęty używać

Leszcze – ryba nie drobiazgowy tak przynęty może być dowolny gotowane płatki śniadaniowe, dodając placka, starte nasion słonecznika lub rzepaku. Ponadto nie jest dodatkowy dodatek mleka w proszku lub ich mieszaniny techniczne. Aby wypróbować jak najdłużej zachować jedną lub inny rodzaj leszcze w wybranym obszarze może być stosowany jako wypełniacz gliny, która przyniesie zamglenie, tworząc iluzję bogatego foodami.

zaleca przygotować przynętę na miejscu. Zgromadzeni złapać dużą rybę, trzeba objadać się wieczorem. Małe ryby śpi, więc szansa na złapanie duże wzrosty próbki. Leszcze, jak również wszelkie ryby, bardzo ostrożny, każdy cień lub blask latarki przekroczył może łatwo go przestraszyć, a przez długi czas.

Najbardziej skuteczną przynętę dla leszczy

Najpopularniejsze narzędzia jest prawdopodobnie robak pozostanie na zawsze, bloodworm, jęczmień, larwa, kasza manna-gaduła, wszelkiego rodzaju przynęt i kukurydzy. Łapanie leszcz zima wykonany na larwy ochotki, ponieważ posiada atrakcyjny jasnoczerwony kolor i jest stale w ruchu. Dobry rybacka powodzenia!