671 Shares 5875 views

Międzynarodowy Dzień Mountain – święto jedności z naturą!

Góry – piękny cud natury! Dla niektórych jest to miejsce na odpoczynek i relaks, a dla kogoś – dom! Góry zajmują czwartą planetę i mają największe znaczenie dla życia zasobów ludzi. Ta woda, minerały, energia. Ludy wyżyna, są słabe i stale cierpi na klęski żywiołowe. Ale oni naprawdę kochają swoje brzegi, a nie chce ich opuścić. Międzynarodowy Dzień Mountain pomaga podnieść świadomość społeczną problemu. Rozwój życia w regionach górskich jest niezbędna.

masywny urody

Ponad 10% ludności mieszka u podnóża gór. Infrastruktura w tych obszarach, które nie są w pełni rozwinięte. Ludzie czasami nie można nawet dostać karetkę. Żyją w zgodzie z naturą, co daje się bez zastrzeżeń. Ogromne rezerwy znajdują się w górach, a ich podnóża. ekosystemy górskie są w potrzebie obecności człowieka. Muszą chronić i utrzymywać rzadkich gatunków zwierząt i roślin są dotknięte przez nielegalnych działań kłusowników.

W 2003 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowione święto – Międzynarodowy Dzień Mountain. On obchodzi swoją planetę 11 grudnia każdego roku. Teraz, w tym dniu we wszystkich miejscowościach na całym świecie odbywają się liczne imprezy, koncerty i pokazy. Wszystkie te działania mają na celu doprowadzenia zasilania i społeczeństwa do rozwoju i poprawy jakości życia ludzi mieszkających u podnóża gór. Nie jest to jednak jedyny cel. Ważne jest, aby utrzymać teren górski w jego pierwotnej formie. Górnictwo i tłumy wspinaczy zaburzyć naturalną równowagę! Być może, Międzynarodowy Dzień Mountain pomogą przynieść prawdę i powiedzieć o wszystkich problemach wyżyna.

świeża woda

Głównym źródłem świeżej wody – góra. Największe rzeki świata mają tu swoje źródła. Ludzie zakłócają procesy zachodzące w środowisku, co czyni go gorszy tylko do siebie.

W każdym mieście naszego kraju gospodarza seminariów i imprez w tym dniu. Pamiętaj, aby je odwiedzić, poznasz wiele przydatnych i ciekawych informacji. Po tym wszystkim, każdy z nas przychodzi do Międzynarodowego Dnia Mountain. Gratulujemy tego wspaniałego wypoczynku nie będzie zbędne. Zarejestruj pocztówek z przyjaciółmi, zorganizować małą tematycznych quiz. Niech ta uroczystość staje się tradycją rodzinną!

miłe słowa

Każdy, kto kiedykolwiek był w górach, będzie chciał wrócić tam ponownie. Ich potężny wygląd fascynuje i urzeka. Bardzo świeże powietrze, czysta woda bezpośrednio ze źródła – to wszystko nie może być zapomniane. Podbić szczyty niekoniecznie, ale można po prostu wybrać się na wędrówkę, aby czuć połączenia z naturą. Gratuluję osób zaangażowanych do tej pory, z miłe słowa. Choć warto zauważyć, że urlop jest Międzynarodowy Dzień Mountain dotyka każdej osoby na naszej planecie.

W górach jest moc i spokój,

I to jest najlepszy wakacji,

Powietrze świeże, smaczne wody

Zapomnij o kłopoty.

Chciałbym kupić domek u podnóża,

I szczęśliwie tu na wiele lat żyć!

Ale życie jest tak trudne,

Niebezpieczne w czasach,

Reszta dusza, idź do domu!

Ten wiersz zdaje się sugerować, że życie u podnóża gór nie jest tak proste jak się wydaje. Zasadniczo, ludzie tutaj są słabe, chociaż prace trzech. Cywilizacja jeszcze nie przybył we wszystkich obszarach górskich. A w niektórych wsiach i miasteczkach nadal nie ma energii elektrycznej lub gazu rurociągiem.

Temat dnia

Każdego roku Międzynarodowy Dzień Mountain jest dedykowany do konkretnego tematu. Społeczeństwo przynosi do zwykłych ludzi i wyższych szeregach każdego kraju wszystkie istniejące problemy obszarów górskich. Organy starają się podjąć wszelkie niezbędne środki w celu rozwiązania tych problemów. To bardzo ważne, aby zachować właściwości i zasobów przyrody. Naruszenie środowiska powoduje susze, osuwiska, lawiny błotne.

Ważne jest, aby podnieść świadomość pasm górskich. Niech każdy wie, kiedy obchodzony Międzynarodowy Dzień Mountain. Zdjęcia zrobione przez wolontariuszy po podróżujących piknikowych szokujące. Zwały śmieci, stłumiona pożary, szczątki martwych zwierząt. Ekologia naruszone nawet najmniejszej interwencji człowieka. Jeśli zdecydujesz się spędzić weekend w pobliżu rzeki lub jeziora górskiego, przestrzegać czystości i porządku. Trzeba cieszyć się naturą, nie zakłócając delikatną równowagę tego!

najmniejsza

Zaszczepić miłość i szacunek dla natury to konieczne z bardzo młodym wieku. Międzynarodowy Dzień Mountain w przedszkolu – bardzo pouczające i przydatne wydarzenie. Wychowawcy wytłumaczyć dzieciom, jak ważne dla nas do tych zasobów naturalnych, jak zachowywać się w górach i nie zanieczyszczają środowiska. Dzieci zabawę słuchać ciekawych historii, zobacz zdjęcia i plakaty mogą być już ustalona z przyszłego zawodu!

11 grudnia – Międzynarodowy Dzień Mountain! Zaznacz na kalendarzu dzień na czerwono. To jest lepsze niż góry mogą być tylko góry, których nie widzieliśmy! Nie możemy zapomnieć nieopisane piękno, poczucie, że doświadczenie, patrząc na dziewiczy i majestatycznym pięknem! Ile piosenki i wiersze składające unclimbed szczytów, czystych wodach i czystym powietrzem! Chroń środowisko!