548 Shares 3426 views

Ostrovsky Plac w Petersburgu

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić północną stolicę naszego kraju, jednym z miejsc, w których należy z pewnością odwiedzić to jest Ostrovsky Square, położony w historycznym centrum miasta. To miejsce jest niezwykle piękne i ciekawe dla turystów.


ulica Ostrowskiego – można powiedzieć, skrzyżowanie, nie tylko drogi i inne perełki architektury i zabytków Petersburga: Malaya Sadovaya, Newski Prospekt, Kryłowa alei i architekt Rossi Street. Faktycznie, Carlo Rossi, i jest głównym „winowajcą” Pojawienie się tego zespołu architektonicznego. Jedyną rzeczą, która była tam przed jego rozpoczęciem – to Anichkov Palace. Zaczął budować tyle, ile w 1791 roku, za panowania cesarzowej Elżbiety.

Obszar ten łączy w sobie kilka atrakcji. Wśród nich, na przykład, pomnik Katarzyny II. Namalowałam i zaprojektowali go Mihail Mikeshin, utalentowany artysta. Blisko brązu odlew Empress rozliczane ją uwiecznił tematy: Suvorov, Potiomkina, Rumiancewów, Younga, i kilka innych. Ponadto, niedawno, na pl. Ostrowski został przepisany inny człowiek, przylegającą do wielkiej Katarzyny – woźnego, odtworzono według kanonów XIX wieku.

Były Chernyshev Bridge, a teraz – Łomonosowa most, jak turystów, którzy kochają romans. Po drugiej stronie mostu rzucony Fontanka, co oznacza, że można cieszyć się fal szelest uderzenia kamienne mury, stojąc na wspaniałym budynku z XIX wieku. Szkoda tylko, że teraz nie jest już most most zwodzony.

Tutaj znajduje się plac nazwany Łomonosowa, a także pomnik-popiersie, przedstawiający wielkiego naukowca.

Alexander Teatr – kolejny cud architektoniczny, który ma Ostrovsky Square. On jest najstarszy teatr (dramat) wokół Petersburgu. Według historyków, teatr – próbka referencyjna klasycyzmu. Struktura jest nazwany na cześć Aleksandra Romanowa – żona Mikołaja I. Przy okazji, na placu Ostrowskiego pierwszy nazwano Aleksandrii. Początkowo zakładano, że teatr będzie dla cesarskiego trupy. Jednak różne osoby były zaangażowane w produkcji. Tak samo było z publiczności – oprócz wyżej uprzywilejowanych osób i całych rodzin arystokratycznych, chodź tu i klasa średnia, a drobni urzędnicy, a nawet studenci. Oto pierwsza gra przez Gogola wygłosili: „Małżeństwo” i, oczywiście, „inspektor”.

Istnieje także Academy of Russian Ballet. Tu studiował wybitnych przedstawicieli rosyjskiej szkoły baletu: Niżyński, Pavlova, Ulanova.

Ostrovsky Square – to tylko nazwisko wszystkim te, które nosił zespół architektoniczny. Początkowo (w 1829 roku), obszar nazwano Anichkov po (1832) Nazwano Alexandria, dalej – Teatr, a dopiero później stało się nazwą Ostrowskiego. Jest to nazwa, otrzymała na cześć wielkiego rosyjskiego pisarza Nikolaya Ostrovskogo.

Podczas wędrówki przez ten obszar, można poczuć ducha Petersburgu, a więc w dniu przyjazdu po prostu idź tam!