747 Shares 4945 views

Leki homeopatyczne – co to jest? Jak przyjmować leki homeopatyczne?

Zarówno w Rosji i za granicą w ostatnich latach coraz bardziej popularne leki homeopatyczne. Co to jest? Jak można je wziąć? Jak różnią się one od tradycyjnych leków? Wszystkie te kwestie są na pewno zainteresowani osób cierpiących na jakiekolwiek choroby. Będą starali się odpowiedzieć na nasz artykuł.


Podstawowe zasady homeopatii

Za pomocą homeopatii, czasami ludzie mylą go z fitoterapii. Ale podstawą opisanego sposobu leczenia pod koniec 18 wieku, jego założyciel Samuel Hahnemann położono twierdzenie, że takie powinny być traktowane podobnie. Oznacza to, że jeśli na przykład taką substancję jak chinina w dużych dawkach powoduje objawy podobne do ludzkiej gorączki w malarii, jego mała dawka pomoże przeciwko tej chorobie.

Ponadto, ważne jest, aby wiedzieć, mówiąc leki homeopatyczne, była taka mała ilość materiału, który nie jest jeszcze mierzoną w miligramach wyjściowy. W homeopatii powiedzieć „nieskończenie małą ilość”.

Do tej podstawowej substancji rozcieńczonej w wodzie i silnie wytrząsa kilkakrotnie (zdynamizowane). Takie postępowanie prowadzi do tego, że woda „zapamiętuje” swoją strukturę, energia potencjalna, ale sam jest obecny w roztworze w znikomej ilości. W niektórych przypadkach, lek nie może zawierać wyjście audio cząsteczki materiału wyjściowego, lecz jedynie, że woda, która „zapamiętanie” informacji o nim.

Inna ważna zasada homeopatii – indywidualne podejście do każdego pacjenta, aby tworzyć leki dla niego. Uważa się, że homeopatia nie leczy choroby, a pacjent.

Co sprawia, że leki homeopatyczne, co to jest?

Narzędzia, które są homeopatyczne, w przeciwieństwie do konwencjonalnych leków, nie mają konkretnego zakresu. Oni nie mogą być przypisane, na przykład, antyseptyczny, przeciwbólowy lub bakteriostatyczne, ponieważ działają one na całym ciele.

Jako surowiec do ich zastosowania tylko naturalnych substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego albo zwierzęcego. Być może najbardziej imponująca jest lista leków homeopatycznych wykonane z korzeni, łodyg, liści, kwiatów lub owoców różnorodnych roślin. Ale wielkie zainteresowanie i tych, które wykorzystują trucizny zwierząt – węże, pszczoły, a nawet pająki.

Głównym plusem homeopatycznych – to jest ich pełne bezpieczeństwo dla ludzkiego organizmu i brak efektów ubocznych, które są zmorą medycyny tradycyjnej. Ponadto, nie powodują przyzwyczajenia organizmu, a zatem będzie działać z taką samą intensywnością z powtarzanymi przyjęć.

Jak przyjmować leki homeopatyczne

środki homeopatyczne wytwarzane w postaci kropli, roztworów, maści, najczęściej jednak są one w postaci granulek, – małe kulki wykonane laktozy, niekiedy z dodatkiem sacharozy impregnowanego głównego środka leczniczego. Kiedy ich stosowanie powinno przestrzegać kilku zasad:

  • nie warto ręce brykiet – lepiej jest wlać zawartość słoików z łyżką, a następnie wysłać w ustach;
  • leki homeopatyczne nie biorą po użyciu pasty do zębów o smaku lub umyć usta odświeża oddech – w tych przypadkach konieczne jest, aby odczekać 30 minut;
  • powołanie dwóch leków nie należy ich używać w tym samym czasie – zrobić przynajmniej jedną godzinną przerwą między nimi;
  • Pozostawić do rozpuszczenia w ustach – nie połykać lub żuć go;
  • zrobić to na pół godziny przed posiłkiem lub jedną godzinę po nim;
  • Krople wstrząsnąć przed użyciem.

W ostrym przepływu choroby leki homeopatyczne podjęte co pół godziny lub godzinę (w zależności od stanu zdrowia). Po osiągnięciu pożądanego rezultatu, biorąc lek jest zatrzymany. Jest to, nawiasem mówiąc, zasadnicza różnica od tradycyjnych leków będzie chlać ceny, nawet jeśli ogólny stan zdrowia uległ poprawie. Nawiasem mówiąc, homeopatycznym ponad podejmowania mogą powodować te same objawy, które są kierowane przez niego był używany.

Jak przechowywać leki homeopatyczne

Leki homeopatyczne są przechowywane chroniony przed gorącem i bezpośrednim promieniowaniem słonecznym wyschnięcia. Należy pamiętać, że obok nich nie było silne pachnące substancje. Nie trzymaj tych narzędzi w lodówce, gdzie one się pogorszyć z obecności obcych zapachów i dużej wilgotności.

Leki homeopatyczne nie są konieczne, aby poddać pól elektromagnetycznych – czyli powinny być trzymane z dala od telewizorów i komputerów. Podczas podróży, upewnij się, że nie przechodzą one przez detektory lub kontroli rentgenowskiej magnetycznych.

Najbardziej popularne leki homeopatyczne

W homeopatii krajowym wszystkie fundusze są podzielone na dwie główne grupy: jednoskładnikowe i złożone. Nawiasem mówiąc, pierwszy z nich można wyznaczyć tylko wykwalifikowanym homeopata. Jednak jest odpychany przez charakter choroby oraz cech osobowości pacjenta. Oznacza to, że lek jest indywidualny wniosek, jest on wykonany w specjalnych aptekach i będzie kosztować dużo.

Złożone preparaty homeopatyczne Oni nie wymaga recepty i mogą być sprzedawane w zwykłych aptekach. Są one często wykorzystywane w tradycyjnej medycynie. Najbardziej popularne wśród nich są środki na kaszel, „Belladonna” – z suchym kaszlem i spastyczne „tojad” – dla suchych kaszlu podczas przeziębienia. I na zimno: Allium kropli „siarka” (płyn do rozdzielania) i „Dulcamara” (na zatkanie nosa). Nadciśnieniowa zauważyć pozytywny wpływ otrzymaniu pastylkę „Aconitum”.

Leki homeopatyczne "Hel" (Heel)

Ponad 20 lat w rosyjskiej homeopatycznych są sprzedawane firma „Hel”, który jest liderem w tej dziedzinie, a wielu pacjentów ma pozytywne doświadczenia z otrzymywania ich preparatów medycznych. Ogółem w Rosji istnieje ponad 60 typów złożonych zasobów tej firmy są sprzedawane poprzez sieć aptek.

Wyliczenie homeopatycznych przez niego w postaci granulek i w postaci roztworów, obejmuje szeroki zakres chorób. Na przykład, gdy zagrożenie zakażenia grypy i nieżytowe powszechnie używane „Abropernol» (Abropernol), zapalenie oskrzeli różnego pochodzenia, krztusiec oraz do leków leczenie „Drosera-Homaccord» (Drosera-Homaccord) i „Dulcamara-Homaccord» (Dulcamara-Homaccord) i w osteochondroza, chorób stawów , neurologicznych i procesów stosowanych w rdzeniu iniekcji kolumnie „Diskus kompozitum ampułki.”

Właściwości przyjmujących leki uspokajające preparaty homeopatyczne

Oddzielnie chcą wyróżnić homeopatyczne leki uspokajające. Są na tle tradycyjnych środków uspokajających mają wyraźną przewagę, ponieważ nie jest wciągająca i nie mają skutków ubocznych. Homeopata więc, jak już wspomniano, jest ona oparta na charakterystyce stanu pacjenta i osobowości, przypisując jeden lub dwa narzędzia.

W takich przypadkach korzystne jest monoterapii "Hepar Siarka", "Cuprum", "Valerian", "Ignacy", "Kalium bromatum", "Bryony" etc.

Jednak należy zauważyć, że pomimo doskonałej tolerancji tych leków, niektóre z nich nie należy podawać dzieciom. Na przykład, dla dorosłych stosuje się tylko granulki „Avena PC”, „spokój” i „Nevrosed”, wyprodukowany w Rosji. Krajowego „Little Man” i „leki” Bebised lepiej dać dzieci do lat 6.

Ale kropla „Valerianahel” (Niemcy), również pomóc dzieciaków od drugiego roku życia, a rosyjskie środki „Passionflower EDAS-11” może być również stosowany dla noworodków, ale, oczywiście, zgodnie z zaleceniem lekarza.

Czy homeopatia połączeniu z innym leczeniem

Przed zażyciem leków homeopatycznych, powinien wiedzieć, że ta metoda leczenia nie jest alternatywą dla tradycyjnej medycyny i nie wchodzi w konkurencji z nim. Oznacza to, że homeopatia nie może być przeszkodą dla obserwacji i procesu leczenia terapeutów, neurologów, kardiologów, etc. Co więcej, te przedsiębiorstwa, często uciekają się do pomocy homeopatycznych, w tym ich listy, wraz z farmakologicznymi.

Pamiętaj, biorąc leki homeopatyczne, jest to narzędzie, które nie wymaga zniesienia już przypisanych leków konwencjonalnych lub procedur. Jedyny warunek, który należy przestrzegać – odstęp między dawkami tradycyjnych i homeopatycznych. Początkowo się leki chemiczne, a następnie, po dwóch godzinach – homeopatyczne.

Jeszcze kilka wskazówek ostatni

leki homeopatyczne (nazwy niektórych z nich zostały przedstawione w artykule) może mieć niezaprzeczalną pomoc zdrowia pacjenta, ale pod warunkiem rozsądnego i właściwego wykorzystania.

Pamiętaj, że otwartą formą gruźlicy, chorób wenerycznych i onkologii leki homeopatyczne nie są leczone. I bardziej ostre i ciężkie objawy choroby, tym szybciej pomogą homeopatyczne lekarstwo na przewlekłe schorzenia oraz czas potrzebny do wyleczenia znacznie więcej.

Ponadto, jak w tradycyjnej medycynie nie przepisał lek sam w spokoju! Idź do apteki homeopatyczne z rozpoznaniem ze specjalistą. Jeśli homeopatia nie jest osobą fizyczną napisał wam przepis, użyj złożonych leków, wyraźnie postępując zgodnie z instrukcjami. Bądź zdrowy!