292 Shares 9063 views

Paszport roślin doniczkowych w przedszkolu

W rosyjskich przedszkoli i innych instytucji edukacyjnych rozprzestrzeniać wykorzystanie paszportów roślin. Co one oznaczają? Może ona wyglądać?


Co jest istotą domu roślin paszport?

Zgodnie z paszportem houseplant rozumie się dokument, który zawiera najważniejsze funkcje biologiczne odpowiadające roślinę. Ten dokument nie jest z natury formalnej, w dowolnych źródeł rosyjskich prawo do prowadzenia takich źródeł nie są regulowane. Jednak nieoficjalnie paszport roślin doniczkowych są szeroko stosowane. Tak, rozłożenia ich wykorzystanie w wieku przedszkolnym instytucji edukacyjnych – zarówno w celu uregulowania te organizacje zapewniają wystarczającą liczbę roślin w pożądanej różnorodności biologicznej, a także w celu nauczyć dzieci podstawową wiedzę z zakresu biologii i klasyfikacji roślin.

Można zauważyć, że w jednym informacji paszportu nie może być napędzany przez jednego, ale przez grupę roślin. I nie koniecznie podobna znaków biologicznych. rośliny doniczkowe paszport można złożyć do katalogu, który będzie odzwierciedlać różne rodzaje kwiatów.

Może być również zauważyć, że pojęcie paszport roślin może być zapisana w ustawodawstwie innych państw. Na przykład, w jednym z przepisów Estonii mają podobną kategorię prawną, ale jej specyfika poznamy później. Choć badanie jest więc uważany za nieformalnego interpretacja terminu, a także sposób, w jaki mogą być tworzone paszport roślin doniczkowych.

Tworzenie paszport roślin

Tak więc, paszport roślin – dokument, który zawiera jego podstawowe cechy biologiczne. Mogą być reprezentowany przez:

 • nazwa rośliny – w języku rosyjskim i, na przykład, łaciński, który odpowiada gatunków biologicznych, odmiany;
 • nazwa rodziny roślin;
 • terytorium pochodzenia gatunków – w dogodnym preparacie właściciela kwiatem;
 • Informacje na temat warunków przetrzymywania, a także dbanie o rośliny;
 • Wszelkie inne uwagi – na przykład informacje na temat sklepu, w którym został zakupiony zakład lub inne informacje o tym, jak okazało się, że właściciel.

Paszport roślin domowych składa się z powyższym schemacie mogą być wydawane na małej karcie papieru lub tektury. Można tworzyć formę instrumentu do komputera, a także, aby je wypełnić, wydrukować, a następnie wklej na przykład w doniczce lub umieścić w ciągu paszportów szafki plik roślinnych jeśli jest ona wykonywana, na przykład, przedszkolach. Jeśli nie przeprowadzono – może zainicjować jego tworzenia.

Informacja o paszport roślin lub innych przedszkolnych instytucji edukacyjnych może być prowadzona wyłącznie w formie elektronicznej. Można to zrobić, na przykład, do stworzenia odrębnego arkusza wewnątrz rośliny, zrobić zdjęcie kwiatu i umieścić je w jednym dokumencie z odpowiedniego formularza. Można włączyć obie opcje przechowywania danych na roślinie – zarówno papierowych i elektronicznych. Do rejestracji i przechowywania paszportów mogą indywidualnych specjalistyczną instytucję edukacyjną – zgodnie z rozporządzeniem głowy lub innych lokalnych aktów prawnych.

Wykorzystanie paszportów roślin w estońskim prawem

Powyżej możemy zauważyć, że paszport roślin doniczkowych może być dokument, którego stosowanie jest uregulowana w przepisach. Przykładem państwa, w którym takie prawo funkcjonuje – Estonia. Prawo państwa przyjęte regulacje, zgodnie z którymi różne rośliny mogą być przygotowane paszporty i świadectwa fitosanitarne.

rośliny doniczkowe ustawodawstwo paszport w Estonii – jest dokument krajowy, który potwierdza fakt, że roślina charakteryzuje się odpowiednim stanie kwarantanny. Ponadto, odpowiedni dokument może zostać sporządzona i produktów roślinnych, a także innych obiektów, jeżeli jest to wymagane.

Świadectwo fitosanitarne jest podobny do pierwszego dokumentu: to potwierdza również fakt, że stan kwarantanny roślin lub produktów pochodzenia roślinnego w porządku, jednak używany to źródło dla importu i eksportu roślin. W tym sensie, rośliny doniczkowe paszport w przedszkolu w rosyjskiej zrozumieniem (choć jest to nieformalny), oczywiście, będzie miał niewiele wspólnego z odpowiednich zezwoleń. Jednak szef przedszkolu lub innej instytucji edukacyjnej, w zasadzie, można wyodrębnić wiele przydatnych przepisów prawa estońskiego w odniesieniu do leczenia regulacji roślin. Na przykład, można zwrócić uwagę na te cechy, które charakteryzują projekt odpowiedniego paszportu.

Przykład: Obróbka roślin paszportu w zakresie prawnym

Prawo nakazuje estoński wydający paszport roślin tylko na osobę, której dane znajdują się w rejestrze kwarantanny. W tym przypadku analogia może być: paszport roślin doniczkowych w przedszkolu lub innej instytucji edukacyjnej mogą być przyznane tylko do specjalisty, który posiada niezbędne uprawnienia do pielęgnacji kwiatów.

Oczywiście, w większości przypadków jest to możliwe do zrobienia bez odpowiednich formalności, ale bardzo drogie rośliny tropikalne można kupić za przedszkola ze specjalnymi potrzebami. W związku z tym realizacja rachunkowości, jak również ich pielęgnacja mogą wymagać specjalnych umiejętności pracowników agencji: zarządzanie musi być przekonany o tym, a dopiero potem pozwalają mu angażować się w roślinach. Wydanie paszportu przez prawa estońskiego muszą być realizowane przez upoważnionego inspektora.

Z kolei rośliny doniczkowe paszport w grupie przedszkola może być udzielona odpowiedzialnego opiekuna. Oczywiście, gdy rozważa się sformułowanie określone w estońskim prawem, trudno jest dostosować je do praktyki stosowania paszportów roślin w instytucjach, które nie są związane z działalnością, nawet jeśli nie estońskim, ale w zasadzie każdy z organów nadzoru, które są przewidywane do sporządzenia i wydać odpowiedni paszport. Niemniej jednak, organizacja systematycznej opieki dla drogich kwiatów tropikalnych wzmocnienia kontroli nad tym procesem przez kierownictwo instytucji nie może być zbędny.

W tym sensie, oczywiście, sformułowanie podane w oficjalnym akcie prawnym (nawet jeśli stan zagranicznych), to może być odzwierciedlone w codziennej praktyce organizacji przedszkola lub innej instytucji edukacyjnej. Więc warto zwrócić uwagę na szereg innych preparatów z estońskim prawem w ramach obrotu roślin paszportu – związane z definicji terminu odpowiednich dokumentów.

Rośliny ważności paszportu

Sformułowanie w pytaniu dość prosty: zakłada się, że paszport roślin będą przechowywane przez pewien okres czasu, to może trzeba je wymienić. W Estonii – w ciągu 1 roku. W praktyce – w zakresie, w jaki sposób zostaną wykorzystane paszport w przedszkolu lub innej instytucji edukacyjnej w Rosji – przepis ten mógłby być użyteczny w zakresie ustanowienia siedzibach zasad okresowego przeglądu odpowiednich certyfikatów. Może to być konieczne, jeśli, na przykład, planuje umieścić roślinę w różnych warunkach.

Jeśli, na przykład, w lekcji przedszkola plany – badanie tropikalnych kwiatów, organizacja odpowiedzialna za ich specjalisty będzie musiał sprawdzić, czy odbyło się w siedzibie instytucji rośliny, który ma powiedzieć dzieciom. W tym celu, w ramach przygotowań do lekcji nauczyciel może zweryfikować dane zawarte w podręczniku i te dane, które są zapisane w paszporcie roślin. Równie dobrze może być to, że rośliny doniczkowe paszport starszy grupa przedszkola będą zawierały niezupełnie poprawne informacje i będzie trzeba wymienić natychmiast, aby zapewnić, że dzieci otrzymują rzetelną wiedzę na temat konkretnego zakładu.

Z kolei, informacje zawarte w dokumencie jest przydatna zostać zbadane w celu ustalenia, czy prawidłowo ustawione, że kwiaty w przedszkolu w zasadzie. Jest możliwe, że niektóre rodzaje tych samych roślin tropikalnych nie jest pożądane, aby umieścić w tych obszarach, w których zajęcia są prowadzone w środkowej grupie dzieci, ponieważ, na przykład, kwiaty mogą spowodować ich uczulony. Tak więc, opiekun może ponownie być konieczne przeprowadzenie audytu instrumentem takim jak paszport roślin doniczkowych. Średnia grupa lub starszy – we wszystkich przypadkach odzwierciedlać rzeczywiste informacje na temat zakładu w paszporcie może być znacząca.

W każdym razie, praktyczne znaczenie stosowania instrumentów w przedszkolu lub innej instytucji edukacyjnej można odnaleźć w wielu aspektach. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Znaczenie przygotowania paszportów roślin w przedszkolach

Po pierwsze, stosowanie odpowiednich roślin doniczkowych paszportowych w starszej grupie jest to konieczne z punktu widzenia, że do czynienia z dziećmi, które mogą odczytać zawartości odpowiedniego dokumentu powinni otrzymać właściwą wiedzę na temat roślin, nawet jeśli nie w klasie. Z kolei, jeśli planujesz do zapoznania uczniów z kwiatami w klasie, informacja odzwierciedlenie w paszport roślin, muszą być odpowiednie do wychowawcy sam był przekonany, że informuje dzieciom prawidłowych informacji o kwiat.

Po drugie, jeśli niektóre rośliny wymagają specjalnych warunków zakwaterowania, wystarczy, aby uczynić je paszportów roślin doniczkowych. Młodsza lub starsza grupa będzie zaangażowany w analogicznym pomieszczeniu – nie ma znaczenia. Jest to konieczne, aby zapewnić odpowiednie warunki dla rozwoju kwiatu, a jeśli to konieczne – aby odizolować go od dzieci, na przykład, w okresie kwitnienia. Jednak, aby wiedzieć, kiedy należy to zrobić, informacje o okresach kwitnienia houseplant jest przydatna do refleksji nad swoim paszporcie.

Po trzecie, dokument dotyczy, może być przydatna dla prawidłowej organizacji opieki dla roślin. Niezależnie od regionu pochodzenia, może wymagać specjalnych warunków, trybu nawadniania, nawożenia. Niektóre rośliny są bardzo skromny, podczas gdy inne są wrażliwe na wszelkie odchylenia od optymalnych warunkach. Informacja o bezpretensjonalność, lub odwrotnie, wysokiej czułości kolorze, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w paszporcie. Mogą one być przydatne nie tylko do pracowników przedszkola.

Równie dobrze może być to, że pielęgnacja kwiatów (jako część procesu edukacyjnego) będzie pobierać dla starszych dzieci. Jest możliwe, że będą mogli zapoznać się z roślin doniczkowych paszportowych – grupa przygotowawcza może obejmować takie zajęcia stosownie do swojego wieku, dzieci zazwyczaj umieją czytać. Zatem właściwym odzwierciedleniem barw informacji jest przydatny w tym przypadku – tak, że dzieci mogą zapoznać się z cechami opieką konkretnego koloru.

Sporządzania paszportu roślin: niuanse

Paszporty doniczkowe w grupie starszych przygotowawczego pożądane jednak jednolitej postaci, w jednej kopii do każdej instalacji. Pozwoli to uniknąć ewentualnych pytań z dziećmi o jakich źródeł informacji na temat pielęgnacji kwiatów nawigacji. Nie powinno być Houseplant paszportu (fiołek To może być, na przykład), składa się z jednego kwiatu różni się od zawartości formy, przyklejony do puli z drugim w tym samym zakładzie. Nie powinno być tak, że jedna doniczka został wklejony kilka paszportów roślin.

Kompilator powinien dokładnie sprawdzić paszporty houseplant. Storczyk lub, na przykład, kaktus, charakteryzują się szczególnymi warunkami konserwacji i pielęgnacji, a więc jest wysoce niepożądane, że ich paszporty zostały odzwierciedlone błąd danych o tym, jak dbać o, na przykład, dla Begonia.

Kreślarz dokumentu musi być ostrożny, gdy odzwierciedlenie w informacjach paszportową przy szczególnej odmiany roślin. Czasami kwiaty należą do tego samego gatunku biologicznego, ale różne odmiany, wymagające zawartości w bardzo zróżnicowanych warunkach. Ponadto, różne odmiany tej samej rośliny mogą się znacznie różnić w wyglądzie. Pożądane jest, zatem, przy obsadzaniu sprawdzić paszporty roślin wygląd z obrazkami odpowiadająca jej nazwa wstępnej. Jeżeli wyraźnie nie zdają jak kwiat, konieczne jest wyjaśnienie jego gatunku lub odmiany specjalisty.

Teraz rozważmy kilka przykładów struktury paszportów roślin, które są często hodowane w przedszkolach i innych instytucjach edukacyjnych Rosja – begonii, Ficus, kaktus typowych odmian.

Przykład paszport Houseplant: Begonia

Niech nasz paszport odzwierciedlenie następujące informacje o kolorach: imię, rodzinę klasyfikacji biologicznej, temperatury przechowywania, oświetlenia, tryb nawadniania, pożądanej wilgotności, procedura zapłodnienia, przesadzania, rozmnażania.

Jeśli kwiatka dla których paszport jest wykonana z krytych roślin – begonii, informacje o nim w dokumencie przedstawiają się następująco:

 • Nazwa: begonia;
 • biologiczne begonie forma królewskie;
 • Rodzina: Begoniowate;
 • temperatura przechowywania: 20 °;
 • Oświetlenie: Jasne, nie w bezpośrednim świetle słonecznym;
 • podlewania system: w cieplejszych obficie, stosowanie wody miękkiej;
 • pożądaną wilgotność wyższa, tym lepiej, ale nie muszą być rozpylany;
 • Procedury przeszczepiania: sprężyny świeżym gleby;
 • Nawóz: natychmiast po ukazaniu się pąków, raz na dwa tygodnie;
 • Rozmnażanie: za pomocą sadzonek i nasion.

Teraz – ficus paszport.

Przykład paszport Houseplant: Ficus

Jeśli gatunki flory, na którą składają paszport houseplant – Ficus, zgodnie omówione powyżej technologii, odnośny dokument może odzwierciedlać następujące informacje:

 • Nazwa: figowiec sprężysty;
 • Gatunek: ficus elastyczny;
 • Rodzina: morwa;
 • temperatura przechowywania: nie mniej niż 18 °, umieszczone w puli na ciepłą powierzchnię;
 • Oświetlenie: Jasne, ale z ochroną przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych;
 • Reżim Podlewanie: nie podmokłych broniła wodzie w temperaturze pokojowej;
 • pożądaną wilgotność: im wyższa tym lepsza, dodatkowo – liście przetrzeć wilgotną gąbką;
 • Procedura przeszczepów spring po wykiełkowaniu korzenie;
 • nawóz na wiosnę i lato, raz na dwa tygodnie;
 • Rozmnażanie: sadzonki wierzchołkowe użyciu.

Oczywiście, struktura paszportu mogą być obecne inne informacje. Na przykład – miejsce pochodzenia roślin, zwłaszcza jeśli jest to egzotyczne – jak kaktus Schlumberger.

Przykład paszport Houseplant: Cactus

Jeśli gatunki flory, dla których przygotowany paszport houseplant – Cactus Schlumberger, można określić, że zakład sprowadzono z Brazylii, gdzie rośnie w wilgotnych tropikach. Reszta szczegółach przedstawiają się następująco:

 • Nazwa: Schlumberger lub decembrist;
 • Gatunek: Schlumberger Buckley;
 • Rodzina: kaktus;
 • temperatura przechowywania: 17-20 ° optymalnie zima – korzystnie nie większa niż 18 stopni;
 • Oświetlenie: Jasne światło;
 • Operacja Podlewanie: regularne w okresie kwitnienia;
 • żądana wilgotność: umiarkowany;
 • procedura przeszczepu: 1 razy w ciągu 1-2 lat od połowy marca do końca kwietnia;
 • Nawóz: umiarkowane mieszaniną roślin;
 • Rozmnażanie: za pomocą sadzonek.

Tak więc, dokument pod uwagę może wyglądać dość ujednolicone. W przypadku gatunków roślin, dla których paszport wykonanych houseplant – Violet, to trzeba tylko wprowadzić niezbędne informacje na temat korzystania z kwiatem literatury specjalistycznej lub do specjalisty w celu uzyskania porady.

Można uzupełniać paszport wszystkie wymagane informacje. Na przykład, jeśli kwiat, dla których paszport jest wykonana z krytych roślin – storczyków, a następnie można określić poszczególne gatunki, w stosunku do regionu, jak te kwiaty występują naturalnie w wielu różnych klasach w zależności od miejsca, w którym rosną. Jest tam również sporo storczyków hybrydowych – ma to sens, aby znak w paszporcie, że kwiat może być klasyfikowane na podstawie przypisania do konkretnej odmiany wyhodowane przez kwiaciarnie w procesie selekcji.