614 Shares 4704 views

Kopalnia Zasyadko. Wypadek w kopalni Zasyadko

Zasyadko mine – jeden z największych producentów węgla na Ukrainie. Znajduje się na terytorium nierozpoznanego DNR. Na początku 2000, wydobycie węgla w tej kopalni było około czterech milionów ton. Ale to jest znane na całym świecie, firma jest nie tylko dzięki tej imponującej wydajności. Zasyadko kopalnia ma tragiczną historię. Przez liczbę wypadków jest na szczycie listy tych spółek. Kiedy kopalnia Zasyadko (Donieck) została założona? W którym roku doszło najpoważniejszy wypadek?

Trochę historii

Zasyadko kopalnia została uruchomiona w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Znajduje się w Doniecku, na tej samej alei, nazwany na cześć znanego w czasach sowieckich, mężem stanu, pochodzący z miasta Gorlowka. Moc projekt kopalni w pierwszych latach było niewiele ponad milion węgla rocznie. Ale później robotnicy firmę na regularne ponad spełniać cele produkcyjne, powodując więcej niż raz przyznano wiele nagród, w tym nagrodzonej skali krajowej.

Jak już wspomniano, słynna kopalnia Zasyadko była konsekwencją jego wypadku. Choć w czasach sowieckich, dokładna liczba ofiar nie zostały ogłoszone. Wiadomo jedynie informacje o wypadkach, które doprowadziły do licznych ofiar. Największy Donieck kopalnia węgla jest uważany za najbardziej niebezpieczne, a nie tylko w kraju, ale również na świecie. Poniżej przedstawiono dane dotyczące wypadków, które miały miejsce w zakładzie od końca ubiegłego wieku.

Katastrofa z 1999 roku

W wyniku tego wypadku, zabijając około pięćdziesięciu górników. 24 maja 1999 – tragiczny dzień w historii Doniecku. Przyczyna wypadku nie została ustalona. Według jednej z wersji – to spontaniczne spalanie węgla. Pracę straciło kilku zarządców kopalni Zasyadko. Postępowanie karne nie przyciągnąć kogokolwiek.

Dla mieszkańców Doniecka, z których większość w tym czasie był zaangażowany w górnictwie węgla kamiennego, wydarzenie stało się najstraszniejsza z tych, które miały miejsce przed 2000 r. Ale w mniej niż trzy lata, nastąpiła kolejna katastrofa.

Zawieszanie 2002

Lipiec 31, na głębokości tysięcy metrów wybuchu pyłu węglowego i metanu. Ratownicy odzyskane ciała z ruin dwudziestu górników. Innym zmarł w szpitalu. Co spowodowało eksplozję? W tym wypadku, górnicy byli winni, naruszył zasady bezpieczeństwa.

Katastrofa w 2002 roku

18 sierpnia zginęło osiemnastu górników. Tym razem nie był to przewód zapłonowy. Liczba ofiar może być większa. Rzeczywiście, pod ziemią jest więcej niż tysiąc osób w czasie wypadku. O czterdzieści były w strefie wysokiego ryzyka. Na szczęście, większość z nich udało się uciec.

Wypadek 20 września 2006

Ten wypadek miał miejsce w wyniku emisji metanu. Szesnaście osób zostało hospitalizowanych. Trzynaście zmarło z powodu uduszenia. Według nieoficjalnych wersji, sprawcą wypadku był dyrektorem produkcji. Tak przynajmniej twierdził górników, którzy byli świadkami tragicznego zdarzenia. Ale opinia górników w prasie pokryte dość słabo. Żaden z przywódców nie stracić pracę, a nawet więcej, więc nie był ścigany.

Najstraszniejszy wypadek

W 2007 roku, w Zasyadko kopalni zginęło ponad stu górników. Ta katastrofa była największą w historii istnienia firmy. Stało się to w wyniku eksplozji mieszaninie metan-powietrze. W ugaszenie pożaru byli zaangażowani w dziale obsługi ognia nie tylko w Doniecku, ale również Ługańska. Trzy dni po wypadku na powierzchni usuwa martwe górników. Organami jedenastu górników nie zostały znalezione.

Kopalnia węgla – firma zwiększyła niebezpieczeństwo. Ale statystyki wypadków wpływa przede wszystkim czynnik ludzki. W artykule wymieniono najbardziej poważnych wypadków. Dokładna liczba ofiar na Zasyadko kopalni cały czas swego istnienia, nikt nie może być nazywany. Informacje te są tłumione przez długi czas.