287 Shares 6426 views

Jak napisać szkic portretu?

Essay – jeden z epickich gatunków literatury. Stosunkowo krótki pod względem wielkości, łączy w sobie cechy nieodłączne w literaturze artystycznej i publicystycznej. Głównym celem tego eseju jako gatunek jest opisanie już ugruntowane zwyczaje.


To zajmuje szczególne miejsce szkic portretu. Jednak do tej pory, jego znaczenie uległo zmianie. Klasyka literatury, malowanie portretów różnych ludzi zbadać swój wewnętrzny świat, dobył go tak, że czytelnicy rozumieją tego, co jest prawdą, za czynności i zachowań bohaterów. Autorzy wskazał, bezpośrednio lub pośrednio, w najbardziej dramatycznych cech bohaterów, ustalono, że odróżnia je od innych ludzi. Wierzono, że żaden inny gatunek nie jest w stanie tak, aby odpowiedzieć na najbardziej palących problemów naszych czasów. Może tylko portret szkic.

Obecnie termin ten jest coraz bardziej zrozumieć opis biograficzny. Jednym z powodów utraty swoich esejach ostrości jest wolność mowy: bo z tej wolności, wiodący miejsce w literaturze i publicystyce doszli do zajmowania czysto informacyjne gatunki.

Portret szkic, jak każdy inny gatunek literacki, ma swoje własne cechy.

  • Eseista cel – powiedzieć drugiej osobie, aby pokazać mu drogę widzi dzieł autora. Czy interpretacja autora bohatera, na podstawie specyfiki jego biografii.
  • Eseista powinny przedstawiać bohatera, z dokładnością dokumentalny rysunek jego portret, przedstawiający jego zachowanie lub czyn w nietypowych sytuacjach. Autor musi przeprowadzić analizę artystyczną naturę jego charakteru. Jeśli tego szkicu portret przyjaciela, to nie zaszkodzi powiedzieć jak odnosi się do autora, a także – do innych osób, które lubi, a czego nie. Dobrze, jeśli uda nam się zidentyfikować pochodzenie lub powody, dla jego działań. Ważne jest, aby pamiętać, że pisanie eseju jest możliwe jedynie na podstawie dobrze badanym materiale: w przeciwieństwie do narratora, eseista nie może być myślenie zdarzenie. Pracuje wyłącznie z materiałem dokumentalnym.
  • Jeśli autor tworzy szkic portret matek powinna być (jak również w innych przypadkach), narysować portret nie tylko zewnętrzne, ale także, aby odsłonić wewnętrzny świat matek, aby przeprowadzić analizę psychologiczną jego funkcji. Konieczne jest, aby wyjaśnić, dlaczego tak jest – najlepiej, aby przeznaczyć najważniejsze cechy jej charakteru emocjonalnie, aby powiedzieć o tym.
  • Tworzenie szkicu portret każdej osoby powinny być odpowiednio przedstawić swoje prezentacja, uważają, że jest godny do „ramy”, aby odebrać ekscytujący początek i koniec historii. Musisz być w stanie wzbudzić zainteresowanie bohatera, uczynić je myśleć o nim, nawet po esej zostanie odczytany i odstawić.

W każdym razie jest to niemożliwe, aby rozpocząć historię banalnych zwrotów (np: „Chcę ci powiedzieć …” „Moja mama jest …”, itd.). Początek powinien być rodzajem podkładu. Dobrymi przykładami są tu: „A życie jest piękne, że ma matkę …”; „Jej oczy wstać przede mną w najtrudniejszych chwilach życia …”; „Co pamiętasz z dzieciństwa?”.

Tworzenie szkicu portret, musimy pamiętać, że jest to niezbędne do korzystania dialogi, szkice krajobrazu, opis istotnych szczegółów i ściśle monitorować język prezentacji dla pełnego ujawnienia wizerunku bohatera.