154 Shares 1514 views

Leczenie pozbawiając kota. Niebezpieczna choroba skóry

Najczęstszą chorobą skóry z kotów domowych – grzybicy. Płynie w tych zwierząt trudne i często się powtarza. Leczenie pozbawiając kota powinny być wykonane z najwyższą starannością. Ponieważ ta choroba jest bardzo zaraźliwa. Jeśli leczenie jest pozbawienie kota nie było w odpowiednim czasie, to choroba może być odebrany przez inne zwierzęta, jak i właściciela. Jak leczyć i jak rozpoznać chorobę u swojego zwierzaka?


Grzybica u kotów: leczenie, obraz i forma choroby

Jest zakaźną zmian skóry i włosów spowodowane przez grzyby. Leczenie pozbawiając kota przeprowadzono biorąc pod uwagę fakt, że nazwa jest klęska dwóch rodzajów mikroorganizmów – mikrosporiya i trihofitia. Okres inkubacji dla obu typach choroby – od jednego do trzech miesięcy. Po jego zakończeniu, kot zaczyna być pokryte małym okrągłym łysy. stopniowo zwiększa się ich, a jeśli nie jest leczone zwierzę może zajmować większość powierzchni ciała – kot będzie wydawać prawie łysy. Pierwsze łysiny występują zwykle na twarzy, nóg, uszu i ogona. Dotknięte obszary pokryte są łuskami. Choroba występuje w trzech formach – płytkich, głębokich i nietypowych. Druga postać podlega słabym zwierząt. Ale nietypowy zoster jest łatwo pomylić ze zwykłymi otarcia i siniaki. Zwłaszcza, gdy Twój ulubiony nie jest młody. Aby uniknąć trudności i leczeniu pozbawiając kot przebiegł bez powikłań, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Zwierząt zakażonych przez kontakt z innymi pacjentami, jak również przed kontaktem z zanieczyszczeniami, które pozostają na buty ludzi. Diagnostyka porostów – to lekarz weterynarii. On powołuje badań laboratoryjnych. A także skorzystać z lampy ultrafioletowe do diagnostyki obrazowej. Wcześniej w tym zakażenia u zwierząt nie leczonych i chore koty poddano spać. Dzisiaj jest lekarstwem na pozbawienie koty, a nie jeden. Trzeba przestrzegać zaleceń lekarza, dać zwierzęciu wyznaczony przez niego antybiotyków i leczenia łysiny związki przeciwgrzybicze. Lekarz weterynarii będzie wprowadzenie do techniki stosowania środków antyseptycznych. Obecne szczepionki są bardzo skuteczne. Będziesz często muszą nosić zwierzę do kliniki, ale podstawowe procedury masz zamiar robić w domu.

traktować kota

Pierwszą rzeczą, aby wyciąć włosy wokół dotkniętych obszarach grzybicy. Są one pokryte skorup, które wymagają zmiękczających. Odbywa się to za pomocą łagodnego roztworu mydła. Plamy pokrytą jodu lub inny środek antyseptyczny. Jednym z najskuteczniejszych środków jest siarkowy maści. Obcięte włosy muszą być spalone. Pokój i ubrania – regularnie dezynfekować. Chore zwierzę musi być izolowane, nie można pozwolić, kontaktu z innymi kotami. Ponadto, nie daj się z łóżka i na sofie. Chlorheksydyny wypłukać wszystkie rzeczy, które miały kontakt chorego zwierzęcia. Szczepionki takie jak „Vakderm”, „Mikroderm” jest używane jako aktywnego leczenia. przepisać również leki „klotrimazol” i „BIOPAROX”. Traktuj twój kot jest konieczne, o ile testów nie będzie ujemny. Aby zapobiec wyprzedaży najlepiej jest zrobić szczepienia ochronnego.