414 Shares 9255 views

BQ (Mobile): kraj pochodzenia. Kto producent telefonów BQ?

Rynek telefonii komórkowej rośnie w szybszym tempie, tak aby śledzić których gracze są na nim tam, a które znikają, bardzo trudne. Jeśli wszyscy wiemy o takich firm jak Nokia, Samsung czy Lenovo, mniej znane marki w Chinach, a nawet więcej z mniejszych krajów europejskich, większość ludzi nie słyszałem.


Dlatego w tym artykule chciałbym wspomnieć marki BQ. Telefony, kraj pochodzenia, gdzie – Hiszpania nie są tak szeroko reklamowane na rynku urządzeń mobilnych. Jeśli wierzyć statystykom sprzedaży, urządzenie tej firmy zajmują tylko 3 procent wszystkich smartfonów w kraju. Mimo to, firma osiągnęła obrót w wysokości ponad 200 milionów dolarów rocznie.

O firmie

Urządzenia te, znane pod marką BQ, – producent telefonów, które nazywa Mundo Reader. Ta hiszpańska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku. Początek sukcesu tej grupy był import tanich elektroniki z Chin, głównie – E-książki, pierwszym telefonem komórkowym, a niektóre akcesoria. Smartphone jako takie, z wyjątkiem Apple iPhone, to naprawdę nie było.

Widząc sukces tych, którzy teraz produkować BQ, telefon (kraj produkcji, jak już wspomniano, – Hiszpania), otworzył swój własny rozwój. Konstrukcja powstała linia (telefony, jednak wydaje się typowe dla wielu urządzeń czujników) i marką, pod którą i rozpoczęła produkcję. Czas pokazał, że ta decyzja była całkiem udany. Pozwoliło to w pewnym stopniu przyciągnąć kupujących w telefonach BQ produkującej kraju, który jest domem dla większości z nich.

produkty BQ

Zobacz Jakie są produkty firmy mogą być na jej oficjalnej stronie internetowej. Tu, otwórz katalog, prezentujący telefonów komórkowych, tabletów i komputerów drukarek 3D. Oczywiście, istnieje BQ Katalog telefonów. Kto jest producentem łatwe do odgadnięcia.

Wszystkie ceny podane są w euro, zamawiać z oficjalnej strony internetowej może być bardzo mieszkańcy Hiszpanii. Oczywiście, koszty pokrywa klient. Każda z partii w portalu znajduje się opis, małe badanie, jak również sekcja, która pokazuje akcesoria, które są dostępne na zamówienie. Ta ostatnia funkcja jest bardzo przydatna dla tych, którzy kupują BQ (komórkowych). Kraj pochodzenia tych pokryw i filmów – Hiszpania, więc spodziewać się sztuczka pod względem jakości nie jest konieczne. Oczywiście, ze względu na to cena akcesoriów jest wyższa niż, powiedzmy, aukcyjna Aliexpress. Jakość, jak wiadomo, zbyt.

Cechy urządzenia

Jeśli zbadać BQ (komórkowe, którego kraj pochodzenia – i Hiszpania) Różnica w stosunku do chińskich gadżetów faktycznie ujawniają nie będzie łatwe. To – zwykłe telefony Android- lub Ubuntu Touch-smart wyposażony w ten sam procesor i silniku graficznym i chińskich produktów mało znanych producentów. Zazwyczaj jest to – MediaTek MT6592. Jeśli mówimy o ekranie, to nie jest nic nowego, nie znajdziemy – modele są wyposażone w wyświetlacze IPS-matrycy.

opinie

Jak pokazują kilka cech, które możemy znaleźć w Internecie przez tych, którzy już kupili model spółki z chińskim odróżnia BQ (Mobile) kraj pochodzenia. To – w Hiszpanii, gdzie płaca jest wyższa, ale jakość to jednocześnie spełnia międzynarodowe standardy. Jeśli telefon ma przyjść do nas gdzieś w fabryce w prowincji Guan Zhou, jest on prawdopodobnie zaobserwować pokrywę szczeliny i poczuć można było określić charakter budżetu takiego modelu.

BQ – telefony, których kraj pochodzenia nie jest znana z powodu tak dużej liczby podróbek i różnych produkcji „błędów”, takich jak Chiny, są nieco inne w tym względzie: panele ruszać, a telefon dotykowy jest całkiem przyjemne.

ceny

Jednak i to jest wypłacane przez kupującego. Na oficjalnej stronie internetowej, jak już wspomniano, w przypadku modeli, które są na sprzedaż, cena jest ustawiony. To może być określony dla każdego z smartfonów, a zatem porównać to, co oferuje firma i za jaką cenę. Tak, najtańszy model BQ można kupić za 169 euro. Za tę cenę nabywca dostaje urządzenie, które wykorzystuje procesor MT6735 taktowany zegarem 1 GHz i systemem Android 5.1 system operacyjny. Również tutaj istnieją dwa aparaty fotograficzne – o rozdzielczości 8 megapikseli i 5, a także opcji, takich jak Wi-Fi, 4G, Bluetooth, GPS.

Inne (najdroższe urządzenie w linii BQ) kosztuje 310 euro, przy czym procesor MT6592 (2 GHz) w metalowej obudowie z OS Android 4.4.4. Inne funkcje nie są znacznie różni się od poprzedniej, tańszego modelu.

inny BQ

Jest jeszcze inna firma o nazwie BQ. Dokładniej, to BQ komórkowy. Jej firma sprowadza do naszego kraju dystrybutora krajowego, przy produkcji telefonów w Chinach. Ceny, które ustanawiają sprzedawców tych modeli, kilka razy niższe.

Cechy BQ Komórka

Jednak, aby zrozumieć, dlaczego powinno dać pewne opis modeli z BQM. Po pierwsze, wszyscy przycisku. Czyli o reprezentacji smartfonów z ekranem dotykowym, jak można zobaczyć w zakresie modelu hiszpańskiej firmy BQ, jednak. Po drugie, każde z urządzeń twierdzą, że właścicielem unikalnej konstrukcji i jakiś szczególny sposób. Na przykład, to urządzenie z urządzeniem do otwierania piwa; Telefon komórkowy 3 karta SIM wielkości zapalniczki oraz niektórych innych ciekawych modeli.

Są tanie – około 2000 rubli. W tym przypadku, jak wiarygodne są te telefony trudno powiedzieć – kraj pochodzenia marki – Chiny. Ale rosyjscy urzędnicy aktywnie promuje sprzedawać je do urządzeń – stronie internetowej akcji, które są zaangażowane w sprzedaży takich modeli. Tutaj można znaleźć niezwykle zachęcające opisy, zdjęcia i oczywiście znakomite recenzje produktów. Jeśli jednak przeczytać w Internecie, firma przenosi poważnie nikt nie odbiera.

Poprzez zainstalowanie mechanizmu otwierania piwa, na przykład, nie ma większych marka nie będzie zwiększyć udział w rynku, ale na rosyjskich dystrybutorów. Same telefony, obudowa oznaczona jako przedstawiciele linii BQ może być wykonane na zamówienie o tej samej nazwie, aby grać na kupującego złudzenia, że być może słyszał o wysokiej jakości produktów BQ. W tym samym czasie, oczywiście, należy oczekiwać, że ten telefon będzie długo i niezawodnie, może być zbyt naiwny.