479 Shares 8229 views

ekstrakcja zęba mądrości

Ekstrakcja zęba mądrości jest uważana za trudny proces, który prowadzi do powikłań i długich studniach nezazhivleniyu. Rzeczywiście, „Grupa Ośmiu”, które pojawiają się ostatni, gdy kość jest już utworzona i jest bardzo gęsty, często podejmują złą pozycję i są poskręcane korzenie. Ponadto zęby można wyciąć tylko częściowo lub w ogóle nie wybuchają. Wszystko to prowadzi do trudności w trakcie zabiegu, aby je usunąć. Najtrudniejsza sprawa jest usunięcie zęba, który nie przecina i jest całkowicie w kość. Podczas tej operacji, nie tylko nacięte dziąsła, ale również wywiercić wiertłem kość dostać się do zęba. Po jego usunięciu przyszyto.

Należy stwierdzić, że trudność w usuwaniu „ósemki”, zazwyczaj odnosi się do zębów dolnej szczęki. Wynika to z faktu, że dolna szczęka jest mniej miejsca na ząbkowanie, więc dolne zęby mądrości często rosną prawidłowo. Ponadto kość żuchwy jest bardziej zwarta, co utrudnia operację. Usunięcie górnego zęba mądrości jest szybsze i mniej bolesne. Wynika to z bardziej podatnego kości, struktury anatomicznej szczęki.

W niektórych przypadkach usuwane zęby mądrości?

Jeśli ząb został prawidłowo i we właściwej pozycji w uzębieniu cięcia, wskazaniem do zabiegu może być tylko silny jego zniszczenia w wyniku próchnicy. W tym przypadku, usunięcie zęba mądrości nie będą różnić się od usuwania innych zębów.

Jednym ze wskazań do usuwania jest perikoronarit – zapalenie dziąseł wokół zębów, które jest wynikiem gromadzenia się płytki na jej podstawie oraz resztek jedzenia, które z kolei prowadzi do wzrostu bakterii. Perikoronarit rozwija się skomplikowany wybuchu zębów, gdy ten ostatni nie może pokonać oporu tzw okapu – błonę śluzową, która obejmuje ząb. Jeśli osłona wycięcie niepraktyczne lub nie dały wyniki, a następnie usunięcie zęba.

Usuwanie zębów mądrości jest przewidziany do jego nieprawidłowej pozycji, jak stoi na zewnątrz łuku i / lub pochylone w dowolnym kierunku „ósemka” może zniekształcić uzębienie, uszkodzenie korony lub korzenia zęba przed stojącej, aby zranić dziąseł, języka lub policzka. zęby mądrości mogą być w pełni wybuchł, częściowo wybuchł lub wpłynęło – całkowicie w kość.

możliwe powikłania

Kiedy operacja takie jak usunięcie zęba mądrości, powikłania zdarzają się często. Jej uraz związany z dużymi i poskręcanych korzeni.

Obrzęk tkanek miękkich. To jest dość powszechne po usunięciu „ósemka”. Obrzęk związany z urazowym wpływ na tkankach miękkich podczas zabiegu chirurgicznego lub alergią na leki stosowane jako środek znieczulający. Na ogół, aby zapobiec pęcznieniu, po usunięciu skomplikowane wyznacza lekarz antybiotyki. Normalnie, obrzęk odbywa się w ciągu trzech dni, w przeciwnym razie wymaganej pomocy medycznej.

Krwawienia. Powikłanie to może otrzymać trzy godziny po zabiegu. Przyczyny – cech anatomicznych pacjenta, nadciśnienie, choroby związane z ubogich krzepnięcia krwi. W przypadku krwawienia potrzebować pilnej opieki medycznej.

Wzrost temperatury. Usuwanie zębów mądrości może towarzyszyć niewielki wzrost temperatury w ciągu pierwszych trzech dni po zabiegu. Wysoka temperatura, która trwa dłużej niż 4 dni, powodem będzie do szpitala.

Suche dziura. To powikłanie jest związane z brakiem skrzepu ochronnego odwiertu, co sprzyja szybkiemu gojeniu ran. Istnieją sytuacje, gdy pacjenci przypadkowo lub celowo, to skrzep płukanie, biorąc go za ropnia. Brak tworzenia skrzepu mogą powodować silny ból i zakażenie studzienek. Wymaga specjalnego traktowania z lekami, które leżą w otworze.

Parestezje. Jest to rzadki komplikacją, która ulega ekspresji w drętwienie język, wargi, policzki powodu uszkodzenia nerwów.