189 Shares 3873 views

Praca z obrazami: otwarty ISO

Praca z plikami ISO są w rzeczywistości nie jest tak straszne i niezrozumiałe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Dzisiaj przyjrzymy się, jak otworzyć ISO i jak kontynuować pracę.


Najpierw trochę teorii. Pliki w formacie ISO – dokładną kopię płyty CD lub DVD w formie obrazu. W tej formie, informacje mogą być przekazywane za pośrednictwem Internetu, można pobrać z sieci, za pomocą specjalnego programu możemy napisać zdekodowany obraz na płycie CD. Istnieją programy (emulatory), z którym można pracować z tego typu plików bez dekodowania i pisanie na CD. Jak pracować z nimi – zajmiemy się tym później.

I niemal usłyszeć „… jak trudne to wszystko, i nie może być coś prostszego, bez tych technicznych wodotryski …”. Strach ma wielkie oczy. W naszym przypadku jest to o wiele łatwiejsze i bardziej przyjemne.

Otworzyć plik ISO. Prawie każdy użytkownik w arsenale to program do pracy z plikami o nazwie WinRAR. Okazuje się, otwórz plik ISO, można użyć zwykłej WinRAR. Kolejność twoich działań:
1. Otwórz program WinRAR. W oknie znajdź i kliknij kartę Ustawienia;
2. Wybierz opcję Ustawienia, a następnie będziemy musieli integracji;
3. Otworzy się okno, w którym możemy umieścić zielony znacznik wyboru obok napisu ISO;
4. Kliknij przycisk OK.

Wszystko. Teraz pytanie otwarciu ISO – bez wątpienia. WinRAR pomóc. Klikamy na ikonę / nazwę obrazu, kliknij prawym przyciskiem myszy. Wtedy albo „otworzy” (i już wiemy, za pomocą co) lub „ekstrakt …”, i masz na dysku twardym zostanie rozpakowany z informacji o obrazie.

oprogramowanie do emulacji: co to jest i jak z nimi pracować. Zacznijmy od pierwszego – dlaczego są one potrzebne. Niektóre obrazy zawierają informację, że nie można uruchomić / zainstalować z dysku twardego. Aby działać prawidłowo, trzeba tylko CD i napęd CD / DVD. Jest to w szczególności o grach. Oto one artyści, ci deweloperzy.

W tym przypadku jest to bardzo użyteczne do specjalnych programów, które tworzą się na maszynie wirtualnej napędu CD / DVD. Na tym dysku wirtualnego zamontowany obraz dysku i …. wszystko działa jak lekarz kazał.

Na przykładzie DAEMON Tools Lite darmowy program będzie wyglądać, jak to wszystko działa:
1. Pobierz i zainstaluj program;
2. Po instalacji w zasobniku systemowym (w prawym dolnym rogu, gdzie zegarek) zaprogramuje symbolu sterowanie (okrąg z zamkiem);
3. Skieruj kursor na nim, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy;
4. Musimy Virtual CD / DVD ROM;
5. Następnie należy skierować kursor na słowie sterującym;
6. Po tym, trzeba wybrać, a następnie naciśnij lewy przycisk „mount obrazu”;
7. W otwartym oknie można wyszukać i wybrać plik obrazu, w naszym przypadku z rozszerzeniem ISO. Tak więc, mamy coś w rodzaju „włóż dysk do napędu”;
8. Naciśnij przycisk magia „Open” i … wszystko. Proces rozpoczyna się. Wszystko działa.

Następnie otwórz obraz zawsze można znaleźć, przechodząc do mojego komputera. będzie można zobaczyć na komputerze, nowego napędu CD / DVD. To jest nasz wirtualny przyjaciel. Jeśli płyta nie trzeba – to jest możliwe, aby „wyciągnąć z napędu” – najpierw odmontować. Procedura ta jest podobna do montażu (etapy 3 do 6). Musisz wybrać „Odłącz obrazu”.

Jak otworzyć obraz ISO za pomocą Alcohol 120%. Wyrażenie «Alcohol 120%” – to nazwa popularnego programu do pracy z plików graficznych. Ona także wie jak otworzyć plików ISO i plików graficznych w formatach MDS, CCD / img / sub, cue / bin, nrg, BWT / BWI / BWS, cdi.

Nie należy mylić obfitości nieznanych typów formatów. Jeśli wiesz, co i jak otworzyć ISO – resztę blasku programu Alcohol 120% jest otwarty w taki sam sposób.
1. Zainstaluj program;
2. Uruchomienie Alkohol 120%;
3. W pustym oknie głównym menu kliknij prawym przyciskiem myszy (lub jako plik opcji / otwarty);
4. Wybierz „Dodaj obraz”;
5. W poszukiwaniu i znaleźć żądany obraz;
6. Następnie naciśnij przycisk „Open”;
Pojawia 7. W oknie głównym wybrany obraz. Kierujemy kursor na niej prawym przyciskiem myszy, wybierz „Install Device”;
8. Wybrać obraz zamontowany na liście napędowego.

Cóż, to wszystko. Mam nadzieję, że wiedza z bagażem będą wystarczające, aby odpowiedzieć na pytanie, „otworzyć ISO» i nie tylko ISO. Teraz przeszkody dla ciebie nie ma. Powodzenia!