718 Shares 6235 views

Najmniejszy telefon świata – niezwykła zabawka lub kompletne urządzenie komunikacyjne?

W ostatnich latach tendencja do wzrostu wielkości telefonach komórkowych staje się coraz bardziej jasne. Producenci lubią się nawzajem do wyścigu i starają się wymyślać najbardziej delikatne, duże lub „cool” telefon na świecie. Ale niektóre z nich poszedł w drugą stronę i postanowił stworzyć najmniejszy telefon świata. Co się stało w wyniku – dowiadujemy się z tego artykułu.


Dlaczego potrzebujemy mały telefon?

Kiedy widzisz mały telefon, od razu nasuwa się pytanie – dlaczego potrzebujemy go? Dlaczego firmy nadal produkować takie modele? Nie każdy lubi stale rośnie w telefonach wielkości. Są one na tyle duże, już przyjść do płytek, a niektóre z nich, na przykład, HTC One, Samsung Galaxy Note linia, a Sony Xperia Z1 można nazwać planshetfonami. Wielu właścicieli takich urządzeń nie są wykorzystywane, a dziesiątą część ich pojemności. Trochę sam telefon bez zbędnego i niepotrzebnego funkcjonalności, może doskonale spełniać swój główny cel – być najbardziej wygodnym środkiem komunikacji.

mała Japonia

W 2013 roku mały telefon, zwany Willcom Phone Strap 2, przedstawił japoński operator WILLCOM. Waży tylko 32 gramów, ma ekran o przekątnej 1 cala.

Japoński producent ma zaszczyt ogłosić, że ich okruchy-telefon może wysyłać wiadomości e-mail. Pod względem funkcjonalności, jest to najmniejsza komórka nic specjalnego, z wyjątkiem portu podczerwieni, nie może się pochwalić. Oraz w trybie pracy na jednym ładowaniu może być stosowany skromne dwie godziny. Sami Japończycy przyznają, że jest to – najbardziej kompaktowy dodatek do tabletu pełnowymiarowego lub smartphone. Pod względem wygody, telefon podniesiony także pytania – w jaki sposób za pomocą maleńkich przycisków, można wpisać tekst, takich jak SMS? Ukazać na rynku wynosi nie więcej niż 12 tysięcy Willcom Phone Strap 2, a urządzenie było dostępne tylko w sprzedaży w Japonii.

Modu Telefon – najmniejszy telefon w 2009 roku

Ten miniaturowy telefon wydany dość długo, ale w tym momencie to spowodowało zdziwienie i jego skromny rozmiar i funkcjonalność. Waga – 40 gramów, o przekątnej 1,3 cala i kolorowy wyświetlacz w obecności odtwarzacz MP3 i Bluetooth sprawia, że ten telefon najlepszy spośród reszty kompaktowych urządzeń komunikacyjnych. Ale teraz praca – znowu tylko dwie godziny, tyle ze taki telefon z dala od gniazdka nie mówić. I jeszcze jedna okoliczność, która może powodować trudności w prowadzeniu tego miniaturowego urządzenia – bez przycisków. Telefon miał klawiszy nawigacyjnych, dzięki którym możliwe było wybranie numeru lub napisać wiadomość. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie sprawia bardzo dobre wrażenie, choć pozornie bardziej jak odtwarzacz MP3, a telefon był jak trochę.

Telefon-Brelok – ewentualnie

W 2010 roku został wydany kolejny najmniejszy telefon komórkowy – SWAP Nova. On jest nie tylko małe, ale także nietypowe. Jego wymiary są tak małe, że ten telefon może być noszony lub jako brelok lub jako wisiorek. Ważący 43 gramów to jest – najmniejszy telefon z urządzeń dotykowych, a fakt ten został oficjalnie zarejestrowany w Księdze Rekordów Guinnessa w 2012 roku.

Mimo, że jednostka ma rozmiar breloczka to kompletny telefon z dobrym zestawem funkcji. Dotknąć ekran o przekątnej 1,76 cala, wbudowane głośniki i mikrofon, slot na karty microSD, radio FM – wszystko to, jak duży modeli telefonów. Interesującym szczegółem – dzięki wyciąganej SWAP adapter USB-Nova może być podłączony do komputera jako dysk USB. Sterowanie ekranem dotykowym z jego mały rozmiar jest praktycznie niemożliwe, więc poszedł z telefonu rysika.

Teraz można go znaleźć tylko za pośrednictwem Internetu, na stronach sprzedaży mobilnych. I nadal nie są skłonni kupować swap Nova, ale raczej jako ekskluzywny dodatek.

Nokia – doświadczenie tworząc mini-telefon

Nie trzymaj się z dala od pokusy, aby stworzyć swój najmniejszy telefon świata i znanych firm markowych. Finowie zaproponowali dwa warianty telefonów małych rozmiarów skierowanych do różnych grup użytkowników. Jeden z nich – urządzenie Nokia 100. Waga budżet jest bardzo mały – 71 gramów. Ale jest wyposażony w jasny, kolorowy wyświetlacz i ma dobry zestaw aplikacji.

Drugi to najmniejszy telefon „Nokia” – smartfon Nokia 700. Oczywiście, w porównaniu z urządzeniem z WILLCOM Urządzenie to wygląda świetnie, ale jeśli wziąć na przykład smartfony innych producentów The Nokia 700 na ich tle wydaje okruchy.

Telefon – karta QUMO Cardphone

Ale słusznie uznać najmniejszy telefon na świecie nie może QUMO Cardphone. Rozmiar wizytówki lub karty kredytowej, można go łatwo zmieścić w torebce lub damskiej torebce. Nowy z QUMO mających na widowni nabywców, którzy kupują telefon tylko jako narzędzie komunikacji i nie chcą przepłacać za zbędnych dodatków do nich.

Telefon jest wykonany z tworzywa sztucznego konwencjonalnej, ale pozornie wygląda bardzo atrakcyjnie. Ponadto, jest on dostępny w kilku jasnych kolorach. Skromny rozmiar, jednak pozwoli mu mieć imponujący zestaw funkcji. Ten kalkulator, budzik, książka telefoniczna. Waga: 38 g i grubości 7 mm sprawia, że urządzenie najlepiej miniaturowy urządzenie komunikacyjne aktualne. Zdjęcia najmniejszy telefon QUMO Cardphone przedstawiony poniżej. Nawiasem mówiąc, może być pobierana z komputera lub laptopa, co jest bardzo wygodne.

Zbliżyć go jako pierwszy telefon dla dziecka, można go zabrać ze sobą na wakacje i nie martwić się, że to może się zgubić lub wpaść do wody. Kosztuje mniej niż 2 tysiące rubli pozwala nie martwić się o jej utratę.

wniosek

Czy to sprawia, producenci sense produkować małe modele telefonów? Przykład QUMO Cardphone, który niedawno pojawił się na rynku, pokazuje, że produkty takie będzie znaleźć kupca, który nie jest zainteresowany w dużych telefonów z ekranem, aw jego funkcji, aby być proste i niedrogie środki komunikacji bez zbędnych wodotryski.