310 Shares 3265 views

Wołowina serowa: jaka jest zdolność do gotowania, jak również płuca i nerki

W diecie powinny obejmować nie tylko mięso, ale także produkty uboczne. Zawierają wiele przydatnych substancji. Ale że produkty uboczne zachowują je, a także są smaczne i pożywne, musisz wiedzieć, jak prawidłowo je przygotować. Czy wiesz, na przykład, jak zrobić wołowinę z sercem, ile to powinno się gotować, i lekki lub nerki? Zostanie to omówione w naszym artykule.


Na przykład, wzięliśmy gotowania gulasz z serca. Bierzemy serową wołowinę. Ile musisz gotować? Tak, wystarczy półtorej godziny. Wcześniej rozciąć je na duże kawałki (można cztery kawałki), dobrze włożyć do rąk, włożyć do wody (zawsze zimno) i wrzucić do ognia, po soleniu. Po tym czasie wydobywamy serce z wody, które będziemy używać później i lekko chude. Teraz wycinamy mięso na gulasz, jak byśmy chcieli (jak kostki, plasterki, mogą być brusochkami itp.) I przygotowujemy potrawy według waszej ulubionej receptury, jak zwykłe mięso.

Niektóre gospodynie domowe przygotowują ten produkt uboczny w inny sposób. Oni, biorąc za gotowanie wołowiny serca, jak dużo gotować, znać ich matki i babcie. Tego dnia zawsze były myte i nasączane produktem w zimnej wodzie przez dwie do trzech godzin. Następnie wrzuć wodę do sera wołowego i gotowano na małym ogniu przez dwie lub dwie i pół godziny. W tym przypadku sadzą godzinę na zakończenie gotowania. Ale ta metoda, jak widać, jest dość długa.

Nowoczesne, energiczne hostessy, które nie mają dużo czasu, znalazły inny wariant gotowania. Używają urządzeń kuchennych, kiedy chcą tworzyć coś z tego produktu ubocznego. Wołowina serowa, jak dużo gotować, na przykład w naczyniu ciśnieniowym? Tak, pół godziny – i mięso jest gotowe. Teraz możesz szybko i łatwo przygotować każde naczynie.

I jak dużo gotować lekką wołowinę? Jeśli zdecydujesz się ugotować płuca wołowe, a nie wieprzowe, wiedz, że jest parzona trochę więcej czasu. Jeśli trwa około dwóch lub pół godziny, by gotować świnkę ważącą pół kilograma, wtedy wołowina o tej samej masie będzie potrzebowała wszystkich trzech godzin gotowania. Ale przedtem wyczyścimy wołowinę serca z tchawicy i innych cząstek dróg oddechowych, a następnie dokładnie spłukujemy. Następnie wsuń do wrzącej wody garnułkę, naciskając ją z góry na ładunek, tak aby nie unosił się. Potrzebujemy wody w następującej proporcji: 1×1,5, to znaczy na część płuc, połowę cieczy. Zapiekana wołowina lekka w niskiej temperaturze. Jeśli wziąłeś to pół kilograma lub trochę więcej, to już wiesz, czas gotowania. Piwem tego produktu ubocznego można ugotować z niego, na przykład popularny niemiecki danie-gulasz (głównie w Niemczech, naczynia z płuc, jeden z najbardziej kochanych). W tym celu gotowane płuca są pokroić w małe kostki. Następnie pieprz i solone, włóż na patelnię i smażyć w oleju (warzywa). Pod koniec smażenia dodaje się do niego łuk, drobno posiekany i mąkę. Przygotowany w ten sposób do płuca dodano do puli (gliny), wypełnione czterema okularami bulionu, w którym zostało ugotowane i ubierane pastą pomidorową z liść laurowym. Zamykanie garnka z pokrywką jest wysyłane przez 20 minut w gorącym piekarniku na tęsknotę. Wyjąwszy to, garnek wciąż okrywa piętnaście minut ręcznikiem. I tylko wtedy naczynie serwowane jest na stole z bocznym talerzu smażonych ziemniaków lub duszonej cebuli.

Teraz powiemy, jak dużo gotować wołowinę nerek. Wyczyścimy je z filmu, pokroić na kostki (nie tylko małe, jak gotują) i moczyć przez dwie lub trzy godziny w wodzie (koniecznie zimno, co powinno być zawsze zmieniane co godzinę). Wykonuje się to w celu usunięcia raczej specyficznego zapachu (niektóre gospodynie domowe moczyć przez 6-7 godzin, okresowo zmieniając wodę). Ale dla wołowiny jest wystarczająca ilość i czas, który wskazaliśmy.

Nerki powinny być gotowane po zmoczeniu, ponieważ bez wstępnego gotowania będą smażone podczas smażenia. Zanurzyć pączki, wrzucić do rondla, wlać zimną wodę i powoli doprowadzić do wrzenia. Następnie woda jest odprowadzana, nerki są płukane ponownie i umieszczane w zimnej wodzie na piecu. Robimy trzy razy, aż woda stanie się przejrzysta i bez zapachu. I tylko teraz wysyłamy wołowinę nerki do słabego ognia, na które gotują półtorej godziny. Po tym czasie zostają wyjęci z powrotem i umyte. Nerki są gotowe do użycia. Mogą być spożywane w ten sposób, ale mogą być użyte do gotowania innych potraw.

Produkty uboczne są niskokaloryczne, dlatego są często stosowane w dietach.