88 Shares 8916 views

Piłkarz Zvjezdan Misimovic

Gwiazda chińskiego futbolu, gracz znany z występów w reprezentacji Niemiec, a także dla reprezentacji Bośni i Hercegowiny Zvjezdan Misimovic jest jednym z najlepszych zawodników grających na pozycji ofensywnego pomocnika. Pasami asysty i gole potrafi oczarować nawet najbardziej wymagających fanów. Zvezdan urodził się w Monachium w czerwcu 1982 r.


kariera juniorska

Początki kariery słynny piłkarz odbyła się w Niemczech. W okresie do 18 Misimović udało się zagrać dla czterech klubów, w tym „Nord Lerhenau”, „Forstenrid”, „Gartenshtadt Trudering” i Monachium „Bavaria”. Tam pokazał się jako dobry zawodnik, dla którego był wielokrotnie zaproszeni do głównej części, działając jednocześnie w dwóch egzemplarzach Bawarczyków.

kariera seniorska

Podczas dwukrotnie w swojej pierwszej poważnej drużyny Zvezdan spędził 102 mecze i zdobył 44 bramek w latach 2000 i 2004. Potem były „Bochum” i „Norymberga”, w której gracz działa jako godny jak zawsze.

Ale najważniejsze w niemieckiej części karierze piłkarz rozpoczął sezon 2008/2009, który spędził w „Wolfsburg”. Podczas tego sezonu Zvjezdan Misimovic zagrał 65 mecze i zdobył 17 goli i ustanowił rekord Bundesligi, dokonując 20 asyst.

W 2010 roku pomocnik nie był potrzebny klub. Ale nie trzeba się martwić – umowa z „Bawaria” i interesie „Hamburg” pozwoliło kontynuować karierę w jednej z najlepszych lig w Europie. Jednak piłka nożna zaskoczył wszystkich i poszedł do „Galatasaray” Turcji. Ale tam nie jest to związek z trenerem. George Hadzhi razu pokazał, że zespół nie potrzebuje Misimović.

Już w następnym roku nadeszła wiadomość, mówiąc, że w Rosji przyszedł Zvjezdan Misimovic. Zdjęcia sportowców T-shirt „Dynamo” potwierdził plotki. W Moskwie, wszystko poszło tak gładko, jak się spodziewano, ponieważ pozycja ofensywny pomocnik grał już Semshov i Woronina. Jednak to nie przeszkodziło Zvezdanu odbywają się u podstawy, niech go i trwało rok.

Moja klasa piłkarski pokazano na koniec sezonu. On sam był w stanie doprowadzić do tego zespołu i zrobił bardzo dobrze. Pomocnik w niezwykły sposób dla siebie był w walce, dostarczane jego kolegów klubowych asyst i zdobył osiem razy.

W przeddzień meczu finałowym na „Dynamo” dylemat trenera: umieścić Misimović wiodącą wzdłuż lub Voronin Semshovym który miał problemy z dyscypliną. Silkin głównym błędem było to, że postanowił umieścić wszystkie trzy razem. Sześć miesięcy później Zvezdan kolejny udowodnił niepotrzebnego odnośnik.

okres chiński

„Hamburg” wciąż czeka na piłkarza w swoich szeregach, ale tym razem postanowił na swój sposób i nie pomylił się. W poprzednich dwóch zespołów pomocnik doznał szoku, więc Chiny stały się dla niego balsamem dla duszy.

Już w pierwszym meczu pokazał swoją klasę Zvjezdan Misimovic. Piłkarz natychmiast zakochał i dziennikarzy, którzy świętowali jego szczerość. Zbycia koszulkach z nazwą Zvezdan pokonać każdą możliwą rekord.

Trenerzy, zawodnicy i zarządzanie zespołem również nie pozostawił, bo od razu jasno, że w futbolu przyszedł w zespole. Od tego czasu, Hong Lei w pierwszym składzie, a także wszelkie kary i narożne kopnięcia mu ufał.

Dzięki miłości fanów Misimović całkowicie otwarte i stać się lepszym graczem, prawdziwy lider zespołu. China Cup finał pomocnik daje dwie asysty i stał się jeszcze bardziej ukochany gracz. To dlatego, że pomaga transmisja „Guizhou”, aby stać się po raz pierwszy w swojej historii mistrzów.

Fani nawet wynalazł specjalną pieśń, a trybuny zaczęły się powiesić flagę Bośni. Trener był bardzo dumny grono Misimović-Muslimovich, w rzeczywistości stało się najlepszym graczem w lidze jako asystent, dając 13 asyst.

Ale nikt nie może trwać wiecznie. A w 2014 roku, piłkarz mówi się o emeryturę. Powodem tego był brak odpowiednich warunków mieszkaniowych w Chinach, jak również pragnienie, aby zobaczyć więcej jego rodziny.

Jednak tylko dlatego, że nie może uciec. Wkrótce Misimović z lewej strony zespołu i innych kluczowych graczy, a klub z górnej części mistrzostw przekształcony outsidera. Dlatego opinia publiczna zaczęła wywierać presję na klubie, a także żądać zwrotu klubu Zvezdan. Wkrótce przewodniczący Van Golin ulegli klubu i udał się do Monachium, aby przekonać gracza do powrotu.

Negocjacje zakończyły się sukcesem, Misimović zwrócone. Na lotnisku spotkał przez radosnych fanów, którzy dokonali plakaty „Nasz Zbawiciel!”, Dał kwiaty i gracze wstrząsnęły ręce.

Gry dla drużyny narodowej

W ogóle, międzynarodowa kariera piłkarska opracował bardzo dobrze. Już w 1998 roku Zvjezdan Misimovic grał w juniorach Jugosławii grał w kategorii do 16 lat. Od 2000 do 2002 roku udało mu się zagrać jeszcze dwa zespoły młodzieżowe – do 19 i do 21 lat.

A w 2004 roku pomocnik był w dorosłej reprezentacji Bośni i Hercegowinie, gdzie z powodzeniem wykonywane aż do 2014 roku. W tym poleceniu trzyma rekord liczby rozegranych w pierwszym składzie.

Klub i osobiste osiągnięcia

Niemiecki mistrz Zvjezdan Misimovic stał się dwukrotnie: po raz pierwszy w „Bawaria” w sezonie 2002/2003, a drugi – z „Wolfsburg” zespół jest już w sezonie 2008/2009. Niemcy w piłce nożnej pojawiły się w kolekcji, dzięki grze w tym samym „Bawaria”.

W Pucharze Rosji udało mu tylko, aby wziąć udział w finale i zadowolić się srebrnym medalem. Chiński jest „Guizhou” dał Zvaezdanu okazję poczuć Puchar i Superpuchar w Chinach w latach 2013 i 2014, odpowiednio. Osobistej efektywności – nagrody „sportowiec 2013” w Bośni i Hercegowinie.

Ciekawostką w końcu. Wiele osób uważa, że Zvjezdan Misimovic – muzułmaninem. Jednak tak nie jest. Piłkarz w wywiadzie powiedział, że jest prawosławny i chodzą do kościoła, choć rzadko.