496 Shares 2786 views

Dolph Lundgren: filmografia w szwedzkim stylu

Prawdopodobnie teraz rzadko można spotkać dorosłego, który nie widział co najmniej jednego filmu z udziałem tego aktora. Od ekranu do widza zawsze wygląda spokojny, nieco oderwany, bezczelna twarz i męska sylwetka z mięśniami reliefowymi. To jest Dolph Lundgren. Filmografia aktorki obejmuje 59 filmów, w wielu z których jest ucieleśnieniem odwagi, brutalnej siły i zimnego uroku. Choć w dzieciństwie Hans (prawdziwe imię) był dokładnie odwrotnie.


Historia zwykłego faceta

Przyszły aktor urodził się niedaleko Sztokholmu, na przedmieściu o nazwie Spange. Kiepski, chory chłopiec, doskonały i spokojny, dorastał w rodzinie klasy średniej. Mama Dolph, Brigitte, była nauczycielem, a jej ojciec był ekonomistą w szwedzkim rządzie. Oprócz Hansa, rodzina miała trzy młodsze dzieci. Stosunki między ojcem a synem były dość złożone, co wpłynęło na dalszy przebieg życia Dolpha.

Pomimo ciągłych alergii i wielu chorób przewlekłych, facet wybierał sport. Próbował kilku rodzajów walki, Dolph zatrzymał się w karatech Kyokushinkai i trwały trening osiągnął bezprecedensowy sukces: pod koniec lat 70. ubiegłego wieku zdobył wiele tytułów o wysokim profilu. Ale to nie jest najważniejsze. Ważne jest, aby od znanego nastolatka, który nawet jego ojciec nie wierzył, Dolph Lundgren stał się pewnym człowiekiem, gotowym podbić nowe horyzonty. Nawiasem mówiąc, jest to atletyczna budowla, którą aktorkę zawdzięcza debiutowi w przemyśle filmowym.

Powszechnie uważa się, że dana jest natury jedną rzeczą: umysłem lub mocą. Ale amerykański aktor z szwedzkimi korzeniami odrzuca całkowicie przeważającą opinię. Hans mówi kilkoma językami, kolega z Instytutu Technologii w Massachusetts i absolwent Wydziału Inżynierii Chemicznej. Między innymi nie tylko zdołał przejść znakomicie obowiązkową służbę wojskową, ale również został zaproszony na specjalne szkolenie dla marynarzy, które doskonale ukończył. Życie czekało, gdy będzie można dać facetowi przygotowany prezent, a teraz sprawa się przedstawiła.

Rocky: złapać marzenie

W Sydney, gdzie Lundgren pracował jako strażnik klubu nocnego podczas studiów, los doprowadził go do Grace Jones, kobiety, która później zmieniła sylwetkę życia Szweda. Gwiazdy po raz pierwszy zatrudniły go jako ochroniarza, a później stali się blisko z Grace. Ale nawet po przeprowadzce do Nowego Jorku Dolph pozostał niczym więcej niż "chłopakiem Grace".

Szwedzi coraz bardziej zafascynowani sztuką: zaczął uczęszczać na kursy przygotowawcze dla aktorów, gdzie poznał wielu czcigodnych osobistości.

Właśnie wtedy otworzyły się pożądane drzwi w kinie, chociaż Dolph Lundgren jeszcze tego nie zauważył, których filmografia wkrótce zacznie się tworzyć …

Grace zorganizowała protegowanego w następnej serii o przygodach Jamesa Bonda ("Rodzaj morderstwa") dotyczące zwykłej roli ochroniarza. Po raz pierwszy w kredytach był imię: Dolph Lundgren. Filmografia aktora zaczęła się od tego małego epizodu.

Później, kiedy przesłał swój portfel do castingu Rocky 4 Sylwestra Stallona, nie został zaakceptowany z powodu zbyt imponujących danych antropometrycznych. Ale jedno zdjęcie przekonało Sli i zmusiło się do wyboru: gdzie Dolph stawia w rękawicach bokserskich.

Wysokiej jakości filmografia: jasne lata 80-tej

Gdzie strzelał Dolph Lundgren? Wszystkie prace aktorki, filmografia z tego okresu zostały opisane w tej sekcji. Już początek, powstawanie kariery, pierwsze słynne filmy – jest to charakterystyczny dla tego etapu życia szwedzkiej legendy.

Tak więc, 1985 – "Bondiana", "Kind on murder". W tym samym roku wyszedł sensacyjny film Stallone – "Rocky-4".

Istnieje wiele opowieści, które przekształciły się w rowery filmowe, które są powtarzane z ust do ust. Na przykład w zestawie "Rocky-4" Stallone zażądał realistycznej bitwy, ale później żałował. Po walce, Sla została zabrana w karetkę pogotowia bezpośrednio z zestawu: prośba Sylwestra została przeforsowana przez Dolph Lundgren. Filmy, filmografia aktora poważnie zaczęła się od tego rosyjskiego charakteru, boksera Drago.

W 1987 roku film ukazał się, że wiele osób pamięta, kiedyś entuzjastycznie je przeglądało w zorganizowanych salach wideo. Chodzi o fantastyczny film "Wszechświat". Krytycy nie doceniali tego obrazu, ale publiczność lubiła te filmy. Dolph Lundgren, którego pełna filmografia od stworzenia cudzej bajki w ogóle nie ucierpiała, nadal została usunięta. I z kręceniem "Panów Wszechświata" łączy się z kilkoma ciekawymi faktami:

• Nordycki Szwed niezależnie wykonał wszystkie ryzykowne sztuczki zaangażowane w ramę;

• Budynki, które pojawiają się na zdjęciu nie istnieją, zostały zniszczone przez falę trzęsień ziemi, które wstrząsnęły regionem;

• Sylvester Stallone został przesłuchany z roli bohatera.

1989 r. Zadowolił widzów dwoma wstążkami w gatunku akcji: "Punisher" i "Red Scorpion", gdzie Lundgren ponownie zagrał rosyjskiego bohatera.

Lat 90-tych: era "uniwersalnego żołnierza"

Jako aktor Dolph Lundgren, którego filmografia składa się głównie z filmów o bohaterskiej fabule, marzył o wzięciu udziału w taśmie, gdzie jest miejsce na kreatywność i przemyślane dialogi. Taki film dla Szweda staje się "Aniołem Ciemności". Jego premiera miała miejsce w 1990 roku, a fabuła opowiada o konfrontacji między człowiekiem a nowicjuszem. Ale w przyszłości aktor pozostanie w roli bezkompromisowego zwycięzcę.

W 1991 roku, jako rodzaj rozgrzewki, na szerokim ekranie pojawiły się bojownicy "Czarny Październik" i "Showdown w małym Tokio".

Następnym ważnym filmem w karierze aktora był słynny "Uniwersalny żołnierz", który pojawił się na świecie w 1992 roku. W tym przeboju Lundgren grał z Belgijskim Van Damme. Projekt zainteresował się Szweda, po pierwsze w związku z historią science-fiction, a po drugie ze względu na obecność Jean-Claude'a, który już był młodą gwiazdą. Dolph Lundgren miał duże nadzieje na stworzony tandem i, jak się okazało, nie był mylny. Ponadto zainteresowanie taśmą było podgrzewane z zewnątrz: belgijski i szwedzki publicznie, na festiwalu, próbowali zorganizować walkę, ale byli rozłączeni. Później okazało się to wynalazkiem PR ludzi.

Następna jest seria filmów, prawdopodobnie dla znanych postradzieckich widzów: "Joshua Tree" – 1993, "Champion" i "Żołnierz Fortuny" – 1994.

W 1995 r. Pojawiły się fantastyki komputerowe z udziałem Keanu Reeves zatytułowane "Johnny Mnemonics" i bardziej trywialny film "Shooter".

W 1996 roku znany jest film słynny "Under the Sight", w którym Lundgren gra wynajętego snajpera walczącego ze swoim sumieniem, a jednocześnie łamie system.

Film "Peacemaker", który dotyka faktycznego problemu możliwości ataku jądrowego, ujrzał światło pod koniec 1997 roku.

Kreatywnie owocne pojawiły się w 1998 roku: "Blackjack", "Cleaner" i "Mignon". Trzy obrazy, które mówią o różnych wydarzeniach: przygody w lasach Angoli, polowanie na zimnego mordercę, a nawet próby zapobiegania przybyciu szatana. Są zjednoczeni przez jednego: bohater Dolph Lundgren wygra walkę.

Dwa filmy, wydane w 1999 roku, nie przyniosły konkretnego sukcesu publiczności, chociaż są oczywiście ludzie, którzy lubili "Bitwę Smoków" i "Air Hunter".

Niespokojne lata 2000: powtórzenie – matka nauk

W 2000 roku pojawiły się trzy kasety: "Sudden Impact", "Universal Agent" i thriller "Ostatnia granica", którego apokaliptyczny scenariusz okazywał się bardziej trafny niż kiedykolwiek. Istotne były również wstrząsy, które wystąpiły w latach zwolnienia taśmy.

Od 2001 do 2004 r., Bojownicy zostali uwolnieni: Tajny Plan, Lekcja o przetrwanie, Nabrol i Retrograde.

Od początku 2005 roku Dolph Lundgren próbuje siebie jako reżysera i jest stosunkowo skuteczny. W tym czasie kręcono filmy: "Mechanik", gdzie Szwed ponownie przyciągnął bohatera z Rosji, "Misjonarza" i przygodę "Diamentowe Psy", wydany w 2008 roku.

Potem następuje thriller "Bezpośredni kontakt" i test innego reżysera – film akcji "Niebezpieczna wyprawa".

Zero oznaczało powrót Lundgren do ulubionego bohatera, Andrew Scott, który wyróżnił się w "Universal Soldier". Dwie kolejne części hitów zostały utworzone: "Żołnierz uniwersalny 3. Odrodzenie" (zadowolony 2009) i "Żołnierz uniwersalny 4" (utworzony w 2012 r.). W obu częściach Van Damme był nadal zaangażowany.

Po "Soldier" Lundgren pokazał światu jeszcze jedną pracę reżysera – dramatyczny thriller "Maszyna do morderstw".

Najbardziej pożądane z ostatnich filmów, które przyniosły znaczące kolekcje biurowe, były "The Expendables" i "The Expendables-2" (odpowiednio w 2010 i 2012 r.), Nakręcony według scenariusza Sylvester Stallone. W filmie Sly zaprosiła koryfa z kina: Eric Roberts, Arnold Schwarzenegger, Mickey Rourke i, oczywiście, jego "godson" Dolph Lundgren. Wydanie tych filmów wzbudziło sławę aktorki, nieco zapomnianą przez widzów. Ale "Expendables-3", wydany w 2014 r., Nie znalazł niezbędnego wsparcia dla przemysłu filmowego.

"W imię króla-2" – film w 2011 roku, druga część średniowiecznej fantazji. Był to gatunek niezwykły dla szwedzkiego aktora, ale mimo to znalazł swojego widza.

Ale 2012 przekroczył wszelkie oczekiwania. Oprócz "The Expendables-2" i "Universal Soldier-4" pojawiły się liczne nowe myśliwce i thrillery: "Vault", "Prisoner", "Paczka".

W 2013 r. Były cztery filmy z udziałem Dolph Lundgren: "Legendy: grobowiec smoka", "Bitwa o potępienie", "Wyścig" i "Krew odkupienia".

"Expendables-3" to nie jedyny film z 2014 roku. Poza tym wyszło: "Sprawiedliwość" i "Handel niewolnikami" – obraz, który budzi ostry temat wymiany narządów.

2015 jest czasem bojowników. "Combat pigs" nakręcono z Mickey'em Rourke'em i "Forget", gdzie Lundgren gra w tandemie z Johnnym Messnerem. Wszystkie taśmy cieszyć się zmiennym sukcesem, ale nie są zapominane przez wielbicieli zdolności wykonawczych wspaniałego Dolph.

Możesz dyskutować na temat smaków i talentów, ale nie możesz się wszystkim podobać. Jedno jest niezaprzeczalne: film, w którym grał słynny Szwed, znalazł przyzwoity niszę w ogromnym świecie kina.