695 Shares 2344 views

Typowa instalacja Windows XP

Przy zakupie laptopa z niego można się już zainstalowany system Windows Vista lub Windows 7 system operacyjny, oczywiście, ten system jest dobre – piękny interfejs, wiele ciekawych aplikacji, gier, ale dla wielu użytkowników potrzebuje odpowiedniej wersji systemu operacyjnego, więc trzeba będzie zainstalować Windows XP – system, który jest lepszy niż inni do tego celu. Aby nie zburzyć istniejący system operacyjny, można zainstalować drugi równolegle.

Rozważmy prostą instalację systemu operacyjnego. Jeżeli operacja ta przeprowadzana jest w po raz pierwszy nie trzeba go aktywować tak długo, jak nie upewnić się, że wszystkie stałe sprzęt działa prawidłowo. Oznacza to, że istnieje pełna kompatybilność z urządzeniami. Jeśli coś pójdzie nie tak lub zniekształcony, trzeba będzie reaktywować. Te urządzenia, jak drukarka czy skaner, to nie jest powiązane.

Żeby nie siedzieć przed komputerem przez godzinę lub więcej, podczas gdy nie jest to konfiguracja systemu Windows XP, można utworzyć plik odpowiedzi. Wszystkie pytania, które pojawiają się podczas procesu instalacji zostanie uzyskana z systemu plików, a bez jego udziału. Plik ten może być utworzony za pomocą programu Setupmgr. Szukamy na bagażniku plików na dysku Support Tools deploy.cab, a następnie wydobyć z niej setupmgr.exe. To narzędzie jest zwykłym czarodziejem. Takie programy w systemie Windows jest wystarczająca. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania są takie same jak wtedy, gdy system nie może obserwować proces instalacji. Weźmie od początku do końca, bez interwencji użytkownika. Odpowiedzi na pytania zajmie 5-10 minut.

Jeśli chcesz śledzić proces, wtedy będziemy zainstalować Windows siebie. Najpierw włączyć komputer, włóż dyskietkę do napędu CD-ROM i naciśnij klawisz F2. Konieczne jest, aby wejść do BIOS-u i dokonać niezbędnych korekt. Zazwyczaj nowy komputer jest wyposażony w instrukcji instalacji systemu Windows, w którym opisuje proces instalacji.

Umieścić opcję zaznaczyć „z płyty CD-ROM». Ma to zapewnić, że po włączeniu komputera, natychmiast otworzył dysku rozruchowego. zawartość płyty pojawi się na ekranie. Wcisnąć przycisk instalacyjny systemu Windows XP. System rozpoczyna zbieranie informacji, a następnie skopiować pliki z dysku rozruchowego na dysku twardym. Raz został pierwszym restart, naciskamy na F2, wracamy do systemu BIOS i powrotu do miejsca kleszcza. Ponownie ponowne uruchomienie systemu. Teraz rozpocząć instalację systemu operacyjnego z dysku twardego.

Po zainstalowaniu systemu Windows należy uważnie czytać tekst, który pojawia się przed tobą, i nie nacisnąć przycisk. Gdy system zapyta, którą partycję do zainstalowania systemu Windows, określ dysk C. Zazwyczaj ta sekcja jest używana domyślnie. Zostaw starego systemu plików lub formatowania dysku, ty decydujesz. Jeśli planujesz zainstalować Windows XP od podstaw, a następnie kliknij przycisk „Format”. W tym przypadku, wszystkie informacje zapisane na dysku C, należy usunąć. Jeśli chcesz zachować stary system plików, potem nacisnąć odpowiedni przycisk. Oznacza to, że okazuje się, że nowe systemy operacyjne spadną na szczycie starego, ale poprawne uszkodzonych lub usuniętych plików do dodania. A informacje pozostaną nienaruszone. Błąd występuje często podczas instalacji Windows, po zastosowaniu nowego systemu plików na starym systemie. Na ekranie pojawi się okno z informacją, że jest to niemożliwe, aby ustawić konkretny plik. W tym przypadku konieczne jest sformatowanie systemu, lub po jej zainstalowaniu, wiele programów nie będzie działać poprawnie, a nawet nie uruchomić.

Uruchom ponownie komputer i zobaczyć jak zainstalowany system Windows. W trakcie instalacji konieczne jest wypełnienie niezbędnych szczegółów. W ciągu godziny lub nieco więcej niż instalacja systemu operacyjnego. Następnie zainstalować sterowniki, które są na dysku akcesoriów. Ich montaż nie jest trudny. Po każdym zainstalowanym sterownikiem aby ponownie uruchomić system, aby aktywować minął.