386 Shares 8965 views

Droga do siebie. ludzkich czakr, ich wartość

Chakra osoba, ich wartość – to temat, który zawsze budzi ogromne zainteresowanie wśród osób zainteresowanych wszystko co związane z mistycyzmem i samopoznania. Sama definicja czakr przychodzi do nas z doświadczeń hinduskich praktyków duchowych, którzy uważają, że – ośrodkach świadomości i sił stacjonujących w wewnętrznych organów człowieka. Nowoczesne Hindusi wierzą, że różne czakry odnoszą się do różnych gruczołów i nerwów splotu.


Mówiąc o ludzkich czakr, ich znaczenia i wszystko z nią związane, należy zauważyć, że takie główne centra energetyczne istnieje siedem.

1. Muldahara

Znajduje się on w okolicy krocza, w pobliżu genitaliów lub u podstawy kręgosłupa. Ta czakra jest instynktowny i wiąże człowieka do ziemi. Kolor to – czerwona krew. Muldahara odpowiedzialny za tworzenie osobowości, ze wszystkimi jego funkcjami, strach, niepokój i poczucie bezpieczeństwa, zdolność do przetrwania starożytną instynkt przetrwania, wytrzymałość fizyczną i psychiczną, wytrzymałość. Jeśli stan tej czakry jest niezrównoważona, oprócz wyświetlaczy emocjonalnych (uczucia strachu, niepewności, braku czegoś), będzie obecny i fizyczne (bóle krzyża, problemy z nerkami i nadnercza).

2. Svadhisthana

Biorąc pod uwagę ludzkich czakr, ich znaczenie, to jest zwykle podawana na szczególną uwagę. Przybliżone położenie – między górną kości łonowej i pępka (zwykle 2-3 cm poniżej pępka). Svadhisthana połączony z elementem wody i pomarańczowy. A ona mówi o coraz przyjemność, zdolność do odbierania przyjemności z życia, formacji i ujawnienia seksualnej energii i twórczej.

3. Manipur

Wielu zastanawia się, gdzie czakry osoba odpowiedzialna za samokontroli, siły woli i zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do wpływów zewnętrznych. Znajduje się w splot słoneczny Manipur łączy wszystkie pozostałe czakry. Jest uważany za kolor pierwotny żółty.

4. Anahata

Anahata (jak to nazywa – czakra serca) łączy w sobie duszę człowieka i jego ego. Jej kolor – zielony i różowy. Anahata jest odpowiedzialny za poczucie wewnętrznej harmonii, miłości do siebie i ludzi wokół, współczucie i zdolność do wybaczania. Ta czakra znajduje się w środkowej części mostka, czyli w okolicy serca, co wyjaśnia jego nazwę.

5. Vishuddha

Następnie, co powinno być powiedziane, mówiąc o ludzkich czakr, ich wartości oraz inne aspekty – to o piątej czakry, Vishuddha, znajduje się w okolicy gardła. Porównano z nieba-niebieski kolor, pozwala ujawnić swój potencjał, nie wahaj się wyrażać siebie, aby pokazać swoje prawdziwe „ja”.

6. Ajna

Czakra ta jest szczególnie interesująca, ponieważ pozwala odwrócić się od realnego świata codziennego i odnaleźć nić połączenia z wszechświatem, poszerzyć ich światopogląd i system wartości osobistych. To tutaj, że rozwój tzw świadomości obserwatora. Ta czakra jest związana z intuicją, od czasów starożytnych, a rozwój „trzeciego oka”. Kolor czakry – niebieski, jak to jest, zgadliście, między brwiami, który znajduje się na środku czoła.

7. Sahasrara

Zamyka siedem ludzkich czakr kolejne znajdujące się w obszarze korony. Jej kolory są uważane za biały i fioletowy. Sahasrara – jest ośrodkiem iluminacji i oświecenia, czystej energii kosmicznej.