551 Shares 1956 views

Jak dbać o noworodka dziewczyna. Główne cechy higieny

Stając się dumnymi rodzicami dziecka, wielu pyta: „Jak dbać o noworodka dziewczyna?” Zdrowie malyshek posiada unikalne cechy istotnie różne od chłopców opieki. Dlatego musimy dokładnie zbadać genitalia noworodka i zapewnienia ich prawidłowej struktury. Ten artykuł, jak prawidłowo dbać o dziewczynie, biorąc pod uwagę wszystkie jego niuanse, jak również podane przydatnych wskazówek i zaleceń.


Wszystko o opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem.

Opieka noworodków obejmuje główne punkty:

  • pielęgnacja skóry (kąpiel, mycie się, używając tylko oczyścić elementy tłoczone, etc.);
  • profilaktyka i leczenie pieluszkowe (podmyvanii dokładne i aktualne wymianę pieluchy, zastosowanie mleczka, proszku lub kąpieli powietrza, etc.);
  • pępowinowej leczenie ran i pielęgnacji;
  • profilaktyki i leczenia chorób zapalnych skóry;
  • profilaktyka i leczenie zapalenia spojówek;
  • pielęgnacji uszu;
  • higiena nosa;
  • paznokcie i opieki nad nimi.

Nowonarodzone dziewczynki. norm dopuszczalnych genitalia struktura

Łechtaczka dziecko nie powinno być znacznie zwiększona. Normalnie, niewielki obrzęk warg sromowych, ale nie są już potrzebne do pokrycia i służyć na małe. Również dopuszczalne wydzielanie wyboru (rzadko – smugami krwi), zaczerwienienie i obrzęk piersi. Kiedy zmiany hormonalne, wszystko wraca do normy na własną rękę. Ale jeśli coś jest różne od wyżej i niepokojące cię, to lepiej, aby nie opóźniać i odwołać się do ginekologa dziecięcego.

Jak dbać o noworodka dziewczynki. funkcje

Ze względu na charakterystyczne cechy struktury narządów płciowych noworodka, są one łatwo narażony na różnego rodzaju infekcje i są wrażliwe na bodźce z zewnątrz. Ich błona śluzowa jest bardzo cienkie, delikatne i wrażliwe. Łatwo jest zranić, a nawet niezauważalne uszkodzenie może być bramą dla szkodliwych bakterii i mikroorganizmów. Dlatego trzeba dbać o nich starannie przestrzegając pewnych wytycznych.

podmyvanii

Ważnym punktem na pytanie, jak dbać o noworodka dziewczyna sprząta genitalia. Robi to zawsze po każdej zmianie pieluszka. Wystarczy przetrzeć chusteczki są absolutnie niewystarczające. Mogą usunąć resztki kału, to trzeba myć genitalia dziecka pod ciepłą bieżącą wodą. Aby uniknąć upadku odchody i resztki infekcji muszą być myte z czystymi rękami w kierunku warg sromowych do odbytu. W tym samym celu nie można zmyć dziecko w filiżance lub innego pojemnika. Wytrzeć dziecko powinno być tak: suchej mokrej obszarze genitaliów szczeliny, a następnie warg sromowych i otaczającej skóry, fałdy w krocze, a następnie – okolicy odbytu. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby przetrzeć wnętrze warg sromowych.

gruczoły sutkowe

Jeśli dziecko opuchniętych gruczołów piersiowych, a stamtąd siary nie można masować piersi i ścisnął dziewczynka pojawiła alokacji. Kilka tygodni później, te problemy znikną na własną rękę.

Jak dbać o noworodka dziewczyna. Reasumując

Wszystkie inne punkty opieki nie odbiegają od ogólnych. Jednak szczególną ostrożność powinny być myte i wyprasowane rzeczy dziewcząt bakterii nie było sposobu, aby zaszkodzić swój mały.